Dlaczego „więcej niż Wenecja”? Otóż znajduje się tutaj więcej mostów niż w Wenecji, Londynie czy Amsterdamie, bo około 2,5 tysiąca. To najbardziej morskie, nie leżące na morzem, miasto. To drugi co do wielkości (po Rotterdamie) port w Europie.Hamburg jest prawdziwą perłą północnych Niemiec. Leży w pobliżu ujścia Łaby do Morza Północnego i posiada prawa kraju związkowego. Jest gwarną, ale zieloną metropolią, tętniącą życiem kulturalnym . Współcześnie działa tu około 60 teatrów, 30 kin, ponad 100 klubów muzycznych i 60 muzeów.

Jest to także trzecie miasto musicalowe na świecie. Przepiękne, rozległe parki, zwłaszcza Planten un Blomen, Alsterpark oraz Stadtpark Hamburg, zachęcają do spacerów, pikników i spędzenia cudownego czasu także z rodzinami. Podobno to właśnie hamburczycy są najszczęśliwszymi mieszkańcami Niemiec. Zapraszamy na spotkanie z kulturą, rozrywką i morzem do miasta zwanego „bramą do świata”.

Dzień 1:

Wylot z Warszawy wg rozkładu lotem bezpośrednim do Hamburga. Przejazd do hotelu w Hamburgu i zakwaterowanie.

Na powitanie z miastem i wejście w jego niezwykły klimat i amosferę – „Hamburg Harbour Tour”– jedna z największych atrakcji w Hamburgu. To rejs, podczas którego poznamy drugi co do wielkości port europejski,
pracujący 24/7, 365 dni w roku. Ale to nie tylko centrum logistyczne, bo niejednokrotnie zawijała tu „Queen Mary”, zaś dzielnica portowa sięga czasów hanzatyckich. Absolutne „must see” pobytu w Hamburgu!

Po obiedzie Reeperbahn Tour” – spacer po dzielnicy czerwonych latarni w Hamburgu.

Reepebahn jest pełna barów, dyskotek i innych „niegrzecznych „atrakcji. Dzięki Hansowi, naszemu
oryginalnemu przewodnikowi poznamy wyzywające slogany, rubaszne anegdoty i miejsca grzechu warte.
Doskonały wstęp do kontynuowania wieczoru „na mieście”!

Dzień 2:

Śniadanie w hotelu.
Odkrywanie największych atrakcji miasta w czasie zabawy integracyjnej „I – Pad Challenge”.
Grupa zostaje podzielona na mniejsze drużyny.Każda otrzymuje I-pada z wytyczoną trasą i zadaniami w punktach kontrolnych. Za wykonanie każdego kolejnego zadania i zaliczenie każdego miejsca na trasie drużyny zdobywają punkty, a zwycięzca nie musi być jeden! Trasa wiedzie przede wszystkim przez centrum miasta, od Hamburger Rathaus, jednego z najwyższych ratuszy w Europie (jego wieża ma 112m wysokości) poprzez tzw. historyczny Hamburg.

Po zakończeniu zabawy przerwa na lunch i zwiedzanie z przewodnikiem tzw. Miasta Spichlerzy. Ta historyczna dzielnica Hamburga została wpisana w 2015r na listę UNESCO. Te charakterystyczne budynki z czerwonej cegły ciągną się na długości 1,5km, jest ich ponad 100. Dziś znajdują się tu zarówno magazyny, jak i muzea czy siedziby firm.

Wieczorem wyjście na musical (zależnie od aktualnego repertuaru). Można tez spędzić wieczór w parku Planten un Blomen, który słynie z darmowych spektakli typu światło, woda, dźwięk. Odbywają się tu codziennie od maja do października. Często sa tu także przedstawienia teatralne i koncerty.
Powrót do hotelu, późna kolacja w hotelu.

Dzień 3:

Po śniadaniu wizyta w Muzeum Miniatur Wunderland, nazywanym „Krainą Cudów”. W ramach makiety kolejowej, największej na świecie, przemierzającej cały świat można zwiedzić zarówno Wielki Kanion czy Las Vegas, jak górskie szczyty Austrii czy norweskie fiordy. Całe muzeum po prostu „żyje” – statki pływają, pociągi mkną po torach, samoloty latają. Można tu spokojnie spędzić kilka godzin.
Na pożegnanie z Hamburgiem obiad w dzielnicy portowej.

Transfer na lotnisko i powrót do kraju.