Gejzer Islandia

Islandia to kosmiczny krajobraz zbudowany z pływających kamieni, latających skał, warkoczy rzek, tysięcy dzikich wodospadów oraz gorących gejzerów. Islandia to podróż do zupełnie innego świata!

PROGRAM WYCIECZKI:

Dzień 1

Wylot z Polski, przylot do Reykjaviku, zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

Dzień 2

Wyjazd z Reykjaviku do centrum ogrodniczego Hveragerdi . Dalszy przejazd przez urodzajne tereny rolnicze i rzeki lodowcowe do Skogar, gdzie znajduje się rezerwat przyrody Dyrholaey. Kontynuacja podróży do Kirkjubaejarklaustur, dawnej siedziby klasztoru żeńskiego, gdzie zatrzymamy się na nocleg.

Dzień 3

Przejazd z Kirkjubaejarklaustur do Parku Narodowego Skaftafell, niezrównanego terenu naturalnego piękna, nad którym góruje największy w Europie lodowiec Vatnajokull.Dalszy przejazd na Lagunę Lodowcową Jokulsarlon, gdzie ogromne góry lodowe odrywają się od lodowca i zanurzają się w głębokich wodach laguny.

Dzień 4

Kolejnym punktem programu jest Dolina Landmannualaugar, do której droga wiedzie przez malowniczy teren rezerwatu  Fjallabaksleid, gdzie nasze oczy nacieszą się przepięknymi krajobrazami górskimi. Po drodze postój z możliwością skorzystania z kąpieli w naturalnych ciepłych basenach. Żegnając się z malowniczą okolicą podążymy w kierunku Doliny Pjorsardular, gdzie będziemy podziwiać górujący nad nią wulkan Hekla.
Uwaga: jeżeli z powodu warunków drogowych droga do Landmannualaugar będzie zamknięta, pojedziemy do Doliny Porsmork poprzez tereny pokryte zastygłą lawą z wulkanu Kotla. W drodze do Porsmork zobaczymy dwa przepiękne wodospady.

Dzień 5

Wyjazd do Geysir, miejsca słynnego z tryskających w górę co kilka minut niesamowitych gejzerów. Następnym etapem naszej wędrówki będzie Gullfoss, jeden z najbardziej efektownych wodospadów Islandii, stąd udamy się do Parku Narodowego Pingvellir, gdzie dawny parlament spotykał się przez wieki nad brzegiem największego islandzkiego jeziora. Transfer do Reykjaviku. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

Dzień 6

Przejazd na lotnisko, wylot do Polski.