Istambuł to miasto pachnące orientem, położone na styku Europy i Azji, z symboliczną granicą wzdłuż Cieśniny Bosfor. Istambuł jest znany wśród turystów przede wszystkim z imponujących zabytków, którym trudno się oprzeć i ich nie docenić. Dziedzictwo kulturowe Istambułu, jego wielowiekowa przeszłość i bogata historia, zostały docenione przez cały świat poprzez nadanie mu w 2010r miana Europejskiej Stolicy Kultury. Istambuł to także rozkosze dla podniebienia. Nie brakuje tu wyśmienitych restauracji serwujących specjały tureckiej kuchni, choć nawet kebab kupiony w ulicznej budce zachwyca swym smakiem. Żelaznym punktem, słynącego również z zakupów miasta, musi być Wielki Bazar oraz Bazar Orientalny tzw. Spicy Bazar, pachnący milionem przypraw. Istambuł to także magiczny Taniec Derwiszy i nocne rejsy po Bosforze.

Czy to zakupy, czy turecka kuchnia, czy porównywalne z greckimi zabytki – każdy powód jest dobry by pojechać do Istambułu.

1 DZIEŃ:

Przylot do Istambułu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny. Spacer przez dzielnicę rozrywki i nocnego życia Taksim do restauracji Palmiye Restaurant (In Flower Market). Powrót do hotelu. Nocleg.

2 DZIEŃ:

Śniadanie, spotkanie z przewodnikiem. Całodzienna wycieczka tzw. trasą historyczną, w czasie której zobaczymy m.in.: majestatyczną, o bardzo burzliwej historii Hagia Sophia , przepiękny Błękitny Meczet z sześcioma minaretami i 30-toma kopułami, służący niegdyś jako miejsce wyścigów konnych i rydwanów Hipodrom z 32-metrowym Obeliskiem, rezydencję sułtanów z relikwiami islamu i haremem czyli Pałac Topkapi oraz Most Galata przecinający tzw. Złoty Róg Cieśniny Bosfor.
W czasie zwiedzania lunch. Powrót do hotelu. Czas wolny.
Wieczorem kolacja w topowej restauracji Suda Kebap Restaurant, położonej na małej wysepce na Cieśninie Bosfor, skąd rozpościera się przepiękny widok na miasto. . Dojazd na wyspę specjalnymi łodziamiPowrót do hotelu. Nocleg.

3 DZIEŃ:

Po śniadaniu całodzienna wycieczka rozpoczynająca się od Spice Bazar – pachnącego milionem przypraw. Stamtąd wypłynięcie na Rejs po Bosforze do wioski Anadolukavağı. Na miejscu spokojny spacer po pięknych, zielonych lasach oraz odwiedziny w dzielnicy Ottomańską z wieloma historycznymi budowlami. Na miejscu, w wiosce lunch ze specjałami lokalnej kuchni. Powrót do hotelu. Czas wolny. Kolacja w wyjątkowej, znanej na całym świecie restauracji Reina.
Powrót do hotelu. Nocleg

4 DZIEŃ:

Po śniadaniu wycieczka na pełną bogactwa i przepychu azjatycką stronę miasta. Najważniejszym punktem jest tu zwiedzanie imponującego Dolma Bahçe Palace. To pałac z 285 pokojami, 6 łaźniami hamam, 68 toaletami oraz sufitem wykonanym z 14 ton złota. Powrót do hotelu. Kolacja połączona z wieczorem tureckim w restauracji słynącej z bardzo pięknych tancerek BELLY DANCER, pokazów narodowych tańców i doskonałych DJ-ów. Powrót do hotelu. Nocleg

5 DZIEŃ:

Zależnie od godziny wylotu, po śniadaniu opcjonalnie wyjazd na zakupy Wielki Bazar. Lunch, wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko.