izrael

Izrael przyciąga coraz większe rzesze turystów. Duża ilość dogodnych połączeń lotniczych sprawiła, że zarówno wyjazdy turystyczne, jak i wyjazdy typu incentive czy podróże służbowe odbywane są to coraz chętniej. Izrael ma bardzo wiele do zaoferowania. Przede wszystkim kojarzy się z wiekami historii! Jerozolima – jedno z najstarszych miast na świecie – przyciąga turystów jak magnes. Ale poza tym jest jeszcze kosmopolistyczny, tętniący życiem Tel Awiw, niesamowite Morze Martwe czy pustynia i „wielki kanion” Izraela. Izrael to tak raj dla smakoszy, bo tutejsza kuchnia uchodzi za jedną z najlepszych na świecie. Co rusz w Izraelu odbywają się liczne festiwale kulinarne i inne imprezy. Także mimo iż, jest to kraj, który kojarzy się z nieustannie trwającym konfliktem, życie toczy się tu normalnie i radośnie. Zapraszamy na spotkanie z wiekami historii i świetną zabawę!

Dzień 1: Jerozolima – początki historii

Przylot do Izraela. Transfer z lotniska do Jerozolimy. Przejazd na Górę Oliwną, z której rozpościera się wspaniała panorama na Starą Jerozolimę, wejście na jeden z najstarszych cmentarzy żydowskich. Następnie odwiedzenie Ogrodu Oliwnego i Bazyliki Getshemani u podnóża Góry Oliwnej.
Przerwa na lunch.
Kontynuacja zwiedzania Jerozolimy. Przejazd do Muzeum Narodowego Izraela, zwiedzanie Muzeum Księgi (zwoje znad Morza Martwego) i makieta Jerozolimy z czasów króla Heroda/ lub zwiedzanie Yad Vashem – muzeum poświęcone pamięci ofiar Holocaustu i Sprawiedliwym wśród Narodów Świata.
Kolacja. Po kolacji wyjście na przedstawienie światło i dźwięk w Muzeum Jerozolimy na Starym Mieście.
Nocleg w Jerozolimie.

Dzień 2: Jerozolima – miasto wielu kultur

Jerozolima to miejsce, gdzie łączą się drogi żydów, chrześcijan i muzułmanów. Po śniadaniu, w czasie zwiedzania Starego Miasta odkryjemy te ślady. Spacer uliczkami starego miasta, przez dzielnicę ormiańską, wizyta  na Górze Syjon – przejście przez dzielnicę żydowską do Ściany Płaczu – punkt widokowy na Plac Świątynny, gdzie znajduje się przepiękna Świątynia- Złota Kopuła- pamiątka dla proroka Mahometa i Meczet El Aqca, gdzie wcześniej stały Świątynie Jerozolimskie. Następnie przejście uliczkami Starego Miasta, częścią Drogi Krzyżowej-Via Dolorosa do Bazyliki Grobu Pańskiego.
Przerwa na lunch – Bazar Machne Yehuda, Jerozolima.
Przejazd nad Morze Martwe. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu w kurorcie – uzdrowisku En Bokek.

Dzień 3: Twierdza Masada i uroki Morza Martwego

Po śniadaniu jazda do Masady. Masada to inaczej po hebrajsku twierdza a właściwie strażnica, forteca i nie ma nic wspólnego z nazwą Mosad. Twierdza Masada to miejsce pielgrzymek i pamięci narodowej. Ostatni bastion Zelotów z czasów powstania żydowskiego z 66r. n.e. Wyjazd kolejką linową i zwiedzanie twierdzy.
Przerwa na lunch.
Popołudniu i wieczorem czas na odpoczynek w hotelu nad Morzem Martwym i możliwość skorzystania ze zdrowotnych właściwości tego miejsca!

Dzień 4: Park Narodowy Ein Gegi, Pustynia Judzka i winnica

Po śniadaniu wyprawa jeepami po Pustyni Judzkiej / lub zwiedzanie Parku Narodowego  Ein Gedi na spotkanie z wodospadem Dawida i wieloma innymi wodospadami, tutejszą fauną i florą.
Przejazd w kierunku Tel Awiwu. Po drodze wizyta w  winnicy w Górach Judzkich połączona z degustacją i lunchem.
Wieczorem przyjazd do Tel Awiwu, kolacja i zakwaterowanie.

Dzień 5: Kolorowy Tel Awiw

Po śniadaniu zwiedzanie miasta. Obowiązkowym punktem jest Jafa czyli dzielnica Tel Awiwu będąca jednym z najstarszych miast portowych świata. Klimatyczne wąskie uliczki, malutkie galerie sztuki i niemający sobie równych pchli targ pełen lokalnych wyrobów – to miejsca które trzeba zobaczyć. Punk widokowy w Parku Peak i przystanek przy Moście Życzeń.
Po lunchu czas na odpoczynek.
Wieczorem proponujemy nocne szaleństwa w tutejszych licznych klubach i restauracjach. Tel Awiw nocą nie śpi!

Dzień 6: Powrót do kraju

Po śniadaniu transfer na lotnisko w Tel Awiwie i przelot do Polski.