Jamajka, wyjazd na Jamajkę

Z czym kojarzy się Jamajka? Większość odpowie z Bobem Marley’em i reggae. Faktycznie muzyka reggae brzmi tutaj na każdym kroku i wprowadza w błogi stan bujania.

Ale Jamajka to też słońce, kilometry białych plaż, krystaliczna woda, bujna zieleń i oczywiście wyśmienity rum. Dla wielu Jamajka to też sport i niesamowity sprinter Usain Bolt czy sławna drużyna bobsleistów z Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Calgary z 1988 roku. Mimo, że ta karaibska wyspa ma zaledwie około 11tys. kilometrów kwadratowych powierzchni, ma do zaoferowania bardzo wiele. Można tu spędzić bardzo ciekawie czas nie tylko w czasie wakacji, ale także na fantastycznym wyjeździe motywacyjnym. Bo Jamajka to nie tylko miejsce, ale sposób życia. To wolność i uśmiech!

Oto przykładowy program, który można zrealizować na Jamajce w czasie wyjazdów incentive travel:

Dzień 1. Jamajka i jej przysmaki

Przylot na Jamajkę. Spotkanie z lokalnym opiekunem. Transfer do wybranego hotelu w Montego Bay (lub okolicy).
Czas na odpoczynek.
Wieczorem kolacja powitalna w hotelu lub restauracji z obowiązkowym przysmakiem Jamajki – grillowanym kurczakiem w marynacie tzw. jerk chicken.

Dzień 2. Wodospady Dunn’s River i Reggae Explosion

Po śniadaniu w hotelu dzień w jednym z ulubionych miejsc na wyspie – wodospadach Dunn’s River. Rozpoczynając od przejazdu przez tropikalny las deszczowy do niesamowitych i egzotycznych wodospadów Blue Hole. To można pohuśtać się na linie niczym Tarzan i skakać do trzech naturalnych basenów z krystalicznie czystą wodą.

Wizyta w mieście Ocho Rios i możliwość zakupów tutejszego rękodzieła. Można tu także odwiedzić Muzeum Reggae – “Reggae Explosion”. Następnie główny punkt programu czyli wodospady Dunn’s River. Aby wspiąć się na ich szczyt trzeba pokonać prawie 200 metrów w górę w ludzkim łańcuchu prowadzonym przez doświadczonych przewodników. To doświadczenie nie może się równać z niczym innym!

Wieczorem – kolacja i dyskoteka, zależnie od dnia –może być też party w basenie.

Dzień 3. Góry Błękitne i najdroższa kawa świata

Po śniadaniu podróż do kolejnego miejsca, które jest wizytówką Jamajki, czyli w Góry Błękitne. Trekking w górach Blue Mountain, które swoją nazwę zawdzięczają błękitnej mgle spowijającej ich szczyty. To miejsce o niezwykle bujnej tropikalnej roślinności. Na górskich stokach rosną krzewy kawowca – Jamaica Blue Mountain Coffe. To uznawana za najlepszą i najdroższą kawę na świecie! W czasie wyprawy odwiedziny na tutejszej plantacji.

Wieczorem relaksujący rejs po świetlistej lagunie. To absolutnie magiczne miejsce! Swój niepowtarzalny blask zawdzięcza mikroskopijnym organizmom, które emitują fosforyzujące światło. Takie laguny znajdują się zaledwie w czterech miejscach na świecie, ale ta na Jamajce  jest najjaśniejsza dzięki spokojnemu klimatowi. Wystarczy zanurzyć dłoń lub przepłynąć kawałek by zauważyć jak woda „zapala” się wokół! Niepowtarzalne zjawisko!

Dzień 4. Park rozrywki Chukka

Spokojniejszy poranek po dwóch intensywnych dniach zwiedzania.
Popołudniu wizyta w stadninie parku rozrywki Chukka z rejonu Ocho Rios. To niesamowite doświadczenie pokazujące siłę koni i ich umiejętności pływania. Przejażdżki konne wzdłuż wybrzeża, ale także możliwość zanurzenia się na końskim grzbiecie w ciepłych wodach Morza Karaibskiego.

Dzień 5. Wodospady YS i destylarnia Appleton

Po śniadaniu wyprawa na spływ rzeką Black River oraz do wodospadów YS.  Black River to najszersza rzeka na Jamajce, wijąca się wzdłuż wielkich bagien i ogromnej laguny. To miejsca stało się domem dla większości krokodyli żyjących na Jamajce. Docierając do Black River przemierza się typowo wiejskie tereny Jamajki, a także kolejne niesamowite wodospady YS, gdzie można popływać i się zrelaksować. Następnie odwiedziny w kolejnym miejscu, z którego słynie Jamajka – destylarni rumu Appleton. To najstarsza funkcjonująca na wyspie destylarnia, którą można nie tylko zwiedzić, ale i oczywiście spróbować kilku najlepszych rumów i likierów świata!

Dzień 6. Roaring River i wodospady Mayfield

W ostatnim dniu podróż w głębię wyspy, aby poznać korzenie kultury i tradycji jamajskich. Podróż rozpocznie się od wizyty w pięknej i ciekawej miejscowości Roaring River w Westmoreland. Z lokalnym przewodnikiem „zajrzymy do domów” typowej społeczności Jamajki. To bliskie spotkanie pozwoli poznać ich sposób życia, codzienne zajęcia, jamajski folklor i wierzenia. Następnie zwiedzanie fascynującej jaskini, która jest pełna historii i naturalnych artefaktów i kąpiel licznych mineralnych basenach leczniczych.
Kolejny punkt programu to przepiękne wodospady Mayfield. Wspinaczka i kąpiel w lazurowej wodzie i pełen przygód spacer przez jamajski las.

Wieczorem Party na plaży z muzyką na żywo jamajskiej grupy reggae.

Dzień 7. Powrót do Polski

Zależnie od godziny lotu – śniadanie, czas wolny, transfer na lotnisko i powrót do kraju.