Plan jest prosty: zobaczyć ciekawe i fascynujące miejsca kraju z niesamowitą historią i kulturą, specyficzną mentalnością mieszkańców i zapierającymi dech krajobrazami, bajkowymi ogrodami, cudami techniki, miastami tryskającymi nowoczesnością, zabieganymi mieszkańcami, unikalną architekturą. Japonia: miejsce, gdzie przeszłość koegzystuje z teraźniejszością w absolutnej harmonii. Znajdziecie czas, aby zakosztować oryginalnego sushi i miso, deserów ze słodkiej fasoli, weźmiecie udział w ceremonii parzenia herbaty, wejdziecie na najwyższy czynny wulkan, przejedziecie się rowerem przez las siedmiu tysięcy sosen, wypijecie sake i najważniejsze: podróż Shinkansen – pociągiem-torpedą rozwijającym prędkość do 405 km/h!!!
A to wszystko podczas 8 dni niezapomnianej podróży przez kraj Kwitnącej wiśni…

Dzień 1

Wylot z Warszawy i przelot do Osaki z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.

Dzień 2

Po wylądowaniu w Osace przejazd do centrum. Po śniadaniu zwiedzanie Osaki. Gwarne, kupieckie, pełne fascynującego kolorytu miasto zasłynęło jako główny, ośrodek kultury mieszczańskiej między XVII a XIX w. Dziś kusi wspaniałą kuchnią oraz okazałym zamkiem, pamiątką po feudalnej przeszłości. Przejazd i nocleg w Kyoto.

Dzień 3

Przejazd do Nara, pierwszej stolicy Japonii. Dzisiaj byłoby to mało ciekawe miasto, gdyby nie zachował się kompleks buddyjskich świątyń, zatopiony w cichym i spokojnym parku, gdzie spacerują wysłannicy bogów. Pamiętaj, aby wziąć dla nich małą przekąskę w postaci marchewki czy garści świeżej trawy. Natchnieni wiarą i mądrością dalekiego Wschodu zmierzamy ku Kyoto.

Dzień 4

Po śniadaniu wyruszamy w miasto! Kyoto – dawna cesarska stolica ma wiele do zaoferowania tzw. gaijin, obcemu przybyszowi. Sławny Złoty pawilon, dom Szoguna z grającymi podłogami, świątynia Kiyomizudera, z której tarasu roztacza się piękny widok na miasto. Wieczorem „wypad” na miasto. W planie sławna dzielnica gejsz – Gion. Nocleg w Kyoto.

Dzień 5

Wyjazd do Hiroshimy. Hołd ofiarom bomby atomowej w Parku Pokoju oraz zwiedzanie pobliskiego muzeum dokumentującego tragiczne skutki wybuchu. Wizyta w ogrodzie „skurczonych widoków” Shukkei-en, gdzie piękne krajobrazy starano się uchwycić w miniaturze. Nocleg w Hiroshimie.

Dzień 6

Wycieczka do skrawka raju, nazywaną przez Japończyków wyspą „niedoskonałego piękna” – Miyajima. Na tej niezwykłej wyspie znajduje się Świątynia Itsukushima, skarb narodu, z Bramą Torii, uważaną za jeden z cudów świata. Kontemplacja podczas spaceru lub przejażdżki rowerowej. Nocleg w Hiroshimie.

Dzień 7

Wyjazd z Hiroszimy i wyprawa na Fuji, czyli przejazd do piątej stacji położonej na wysokości 2300 m n.p.m. Fuji-san to najwyższy, święty i wciąż budzący grozę wulkan – jeden z symboli Japonii. Przejazd do Tokio. Nocleg.

Dzień 8

Zwiedzanie Tokio, barwnej, kosmopolitycznej stolicy kraju. Spacer po dzielnicy Asakusa, połączony ze zwiedzaniem świątyni Sensoji. W dzielnicy drapaczy chmur wjazd na taras widokowy, z piękną panoramą na miasto. Wieczorem wizyta w największej dzielnicy „czerwonych latarni”, Kabuki-cho.

Dzień 9

Wylot do Polski.