Wielki Kanion, indianie Navajo

Ktoś, kto po raz pierwszy wyrusza na „podbój Dzikiego Zachodu” najczęściej marzy o zobaczeniu Wielkiego Kanionu rzeki Kolorado. Ale jedna z największych atrakcji tego rejonu Stanów, która onieśmiela swoim mistycznym pięknem, to Dolina Monumentów. Te majestatyczne formacje skalne górujące nad płaskowyżem Kaibab, są po dziś dzień dla Indian miejscem kultu, gdzie szamani plemienia Navajo, wspinając się na Rain God Mesa, błagają o deszcz. Te „Święte Skały” kiedyś przyciągały śmiałków szukających tutaj złota. Były też tłem dla wielu słynnych westernów. Zapraszamy do okrywania tej oraz innych, ciągle mało znanych atrakcji Zachodnich Stanów. To wyjątkowa podróż dla poszukiwaczy piękna natury i dziedzictwa starożytnych indiańskich kultur, aby zobaczyć „Prawdziwą Amerykę”.

Dzień 1

Przylot do LAS VEGAS. Transfer z lotniska do hotelu położonego przy słynnym Bulwarze. Kolacja w wybranej restauracji, odpoczynek po podróży.

Dzień 2

Zwiedzanie Las Vegas, w programie: Downtown z najstarszymi w Vegas „Wedding Chapels”, historyczny obiekt – Casino Golden Nugget z największym na świecie „złotym samorodkiem”. Następnie kasyna zbudowane wzdłuż najważniejszej części Bulwaru Las Vegas ,zwanej Strip’em: MGM, Excalibur, Paris, The Venetian. Wieczorem dla chętnych przedstawienie sygnowane przez Cirque du Soleil, a następnie zabawa w najsłynniejszych kasynach świata (min. udział w plenerowym pokazie: Tańczące Fontanny ).

Dzień 3

Wolne przedpołudnie: dla chętnych okazja do samodzielnego spaceru lub zakupów. W godzinach popołudniowych przejazd w kierunku Wielkiego Kanionu z przystankiem w pobliżu słynnej Tamy Hoovera. Trasa wiedzie wzdłuż historycznej Drogi 66, nocleg na terenie stanu Arizona ( przejazd około 4 godzin ).

Dzień 4

Przejazd do jednego z największych cudów natury: Wielkiego Kanionu rzeki Kolorado. Wizyta w kilku punktach widokowych Parku Narodowego oraz okazja do zobaczenia filmu o Kanionie w technice IMAX. Dla chętnych przelot helikopterem nad Kanionem (około $195/ os). Następnie podróż przez Krainę Indian Navajo, którzy stanowią największą grupę rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej. Na trasie: Malowana Pustynia ( Painted Desert ), gdzie kolor piaszczystych wydm zmienia się zależnie od pory dnia. Przejazd do „świętej” dla Indian Navajo Doliny Monumentów i jedyne w swoim rodzaju safari terenowym samochodem pośród ostańców skalnych, wyrastających z dna doliny niczym gigantyczne pomniki. To tutaj realizowano słynne western’y np. „Dyliżans” z John’em Weyn’ em.
Nocleg w jedynym na terenie Doliny hotelu prowadzonym przez Indian.

Dzień 5

Poranna pobudka i okazja do podziwiania z hotelowego balkonu wyjątkowego zjawiska – wschodu słońca w Monument Valley. Po śniadaniu przejazd w okolice Jeziora Powell, a następnie zwiedzanie zjawiskowego Kanionu Antylopy – wąskiej, a jednoczenie głębokiej na ponad 20 metrów szczeliny w płaskowyżu, powstałej przed erozje miękkiej skały piaskowej. Nocleg w okolicach Kanab.

Dzień 6

Przejazd przez południowa część stanu Utah, gdzie mieszka największa w USA społeczność Mormonów. Wizyta w kompleksie wąwozów zwanych Kanionem Bryce, słynącym z niepowtarzalnych formacji skalnych o kształtach iglic, grzybów i wybujałych wieżyc. Następnie przejazd przez Park Zion, głęboki kanion wyrzeźbiony przez rzekę Virgin około 12 mln lat temu. Nocleg w stanie Nevada.

Dzień 7

Transfer na lotnisko w Las Vegas i przelot do Polski.