jordania

Jordania to niewielka, bajkowa, pustynna kraina. Znana głównie z majestatycznej, wykutej w skale Petry – królowej pustyni, gdzie miliony turystów mogą zetknąć się wiekami historii zaklętej w kamieniu. Zależnie od pory dnia lśni ona wszystkimi odcieniami różu, czerwieni i fioletu. Jedna z najpiękniejszych na świecie pustynia Wadi-Rum magnetyzuje swymi barwami, przestrzenią, formami górskimi, a tutejsze zachody słońca zapierają dech w piersiach.

Fascynujące miasto Jerach, zwane Pompejami Azji, założone przez Aleksandra Wielkiego to kolejne wieki historii na wyciągnięcie ręki. Do tego zachwycające widoki z góry Nebo na Ziemię Obiecaną i uzdrawiające, oczyszczające wody Morza Martwego. Jordania to najbardziej spokojne, bezpieczne i przyjazne turystom państwo arabskie, i chyba najbardziej europejskie, gdzie współczesność przeplata się z tradycją Orientu.

Dzień 1:

Przylot do Jordanii na Queen Alia Intarnational Airport i spotkanie z przedstawicielem. Transfer luksusowym autokarem do hotelu w Ammanie. Nowoczesna stolica – Amman,emanuje pozytywną energią i harmonijnym połączeniem tradycji i współczesności.

Dzień 2:

Po śniadaniu do dyspozycji gości jest kilka opcji:
1: City tour po Ammanie – w programie Cytadela, Teatr Rzymski, Muzeum folklorystyczna i archeologiczne, Meczet Króla Abdullaha, stare i nowe miasto
2: Wyjazd do Królewskich Stajni Jordanii, który jest „domem” dla ponad 200 światowej klasy czystej krwi koni arabskich, na specjalna prezentację.
3: Wizyta w Muzeum Królewskich Samochodów – jest to jedno z najciekawszych i najlepiej zorganizowanych muzeów Jordanii. Obrazuje ono historię Haszymidzkiego Królestwa Jordanii od początku 1920r do czasów obecnych na przykładach królewskich aut i motocykli.
4. Pain ball, golf
Wieczorem kolacja w Kan Zaman Village. Kan Zaman to stara wioska z tradycjami sięgającymi kilkuset lat wstecz, która została z czasem stała się centrum lokalnego rękodzieła. Szczyci się ono także niezwykłą restauracją, w której ma się wrażenie przeniesienia do minionej ery, a serwuje ona liczne przysmaki tradycyjnej kuchni jordańskiej.

Dzień 3:

Odwiedziny w dawnym Rzymskim Mieście Jerash. Miasto Jerash było jednym z najwspanialszych miast ligi dekapolisu. W chwili obecnej miejsce to znane jest jako najlepiej zachowane prowincjonalne miasto z czasów panowania rzymskiego, które przez wieki, było zasypane piaskiem (dzięki czemu się tak doskonale zachowane). Od 70 lat aż do dziś trwają tam prace renowacyjne.

Jerash zostało założone przez Aleksandra Wielkiego w II w n.e. i było jednym z najbogatszych miast Imperium Romańskiego . Poza zwiedzaniem stanowisk archeologicznych goście mają możliwość zobaczenia występu armii rzymskiej, walk gladiatorów, wyścigów rydwanów na autentycznym, monumentalnym hipodromie.

Wieczorem kolacja w historycznej Cytadeli, przepięknie oświetlonej, z muzyka klasyczną w tle i menu 5* restauracji. Cały plac i niesamowita atmosfera tego miejsca będzie udziałem gości i niewątpliwie zapadnie w pamięci.

Dzień 4:

Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Madaby – miasta rozsławionego w okresie bizantyjskim, jako jeden z głównych ośrodków mozaikarstwa. Do dziś zachowały się wspaniałe mozaiki bizantyjskie w cerkwi św. Jerzego, na czele z Mapą z Madaby – mozaiką z VI w. zbudowana z około 2 milionów elementów. Jest to najstarsza mapa na świecie przedstawiająca Ziemię Świętą. Następnym punktem jest Góra Nebo, która jest domniemanym miejscem śmierci Mojżesza. Rozpościera się z niej zapierający dech w piersiach widok na Dolinę Jordanii, Ziemię Świętą i Morze Martwe.
Przejazd do w Petry. Prywatna kolacja przy basenie w hotelu.

Dzień 5:

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie jednego z najsłynniejszych symboli Bliskiego Wschodu – antycznego miasta Petra. Aż trudno uwierzyć, że te cuda były ukryte aż to 1812 r.! Pełny program obejmuje zwiedzanie wykopalisk małej i dużej Petry, łącznie z grobami królewskimi, Trzema Świątyniami Petry, Skarbcem. Program zakończy się lunchem w restauracji Basin zlokalizowanej na terenie wykopalisk. Popołudniu historyk zabierze grupę na ekskluzywną wycieczkę do tych miejsc, które nie są otwarte dla szerokiej publiczności.
Wieczorem kolacja – niespodzianka dla gości w Małej Petrze.

Dzień 6:

Po śniadaniu czas wolny na relaks i odpoczynek po intensywnym dniu. Popołudniu wyjazd na pustynię Wadi Rum – najbardziej czarującą pustynię na świecie. To będzie zestaw doznań – od przejażdżki jeepami, przez zachód słońca, po szampana i pyszną kolację przy akompaniamencie pianisty pośrodku pustyni. Nocleg w specjalnym obozie na pustyni.

Dzień 7:

Śniadanie w obozie i poranna przejażdżka na wielbłądach wokół obozu. Następnie jeepami powrót do Aqaba do hotelu. Wolne popołudnie, możliwość skorzystania z wielu sportów wodnych, relaksu na plaży, krótkiego city tour lub wybrania się na zakupy na lokalny bazar.
Wieczorem kolacja z bufetem BBQ w Chillout White Lounge na świeżym powietrzu. Goście zasiądą i zrelaksują się w klimatycznych białych altankach, przepięknie oświetlonych, przy dźwiękach muzyki na żywo lokalnego bandu.

Dzień 8:

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu przejazd nad Morze Martwe – położone w najgłębszej depresji świata sięgającej ponad 400 m p.p.m. Ze względu na ogromne zasolenie wody morza wypychają pływającego na powierzchnię. Wyjątkowe doświadczenie unoszenia na wodzie zostanie wzbogacone o zaserwowanie gościom brunchu do wody. Możliwość wycieczki do Betanii – miejsca pierwszego chrztu w historii chrześcijaństwa dokonanego przez Jana Chrzciciela.
Wieczorem kolacja w stylu „1001 nocy”. Dla wszystkich gości do hotelu zostaną dostarczone specjalne arabskie stroje i w przebraniach i w towarzystwie grupy muzycznej przejdą oni na kolację pełną atrakcji, zakończoną pokazem sztucznych ogni.

Dzień 9:

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko.
Powrót do kraju