Odległość około 350 kilometrów dzielących Los Angeles od San Luis Obispo można pokonać szybką autostradą I-5 w zaledwie 3 godziny, jednak wybierając drogę – Highway 1 poznajemy prawdziwe oblicze tej części Kalifornii. Trasa prowadzi bowiem niemal cały czas wzdłuż brzegów Pacyfiku, a naszym udziałem staną się zapierające dech w piersiach niebezpieczne zakręty, malownicze zatoki, klimatyczne przydrożne restauracje oferujące owoce morza oraz wspomnienia związane z gwiazdami showbusiness’u. Oto Kalifornia: zapraszamy w podróż śladami James’a Dean’a, Marilyn Monroe, W.R. Hearst’a i Roy’a Orbison’a w rytmie „California Blue”.

Dzień 1

Przylot do Los Angeles największego miasta Kalifornii. Spotkanie na lotnisku z przewodnikiem i przejazd do leżącego w granicach metropolii LA słynnego – Beverly Hills.
Odpoczynek po podróży i kolacja w wybranej restauracji.

Dzień 2

Zwiedzanie Miasta Aniołów: Downtown z Olvera Street, gdzie narodziła się metropolia, Union Station i City Hall – uwiecznione w wielu produkcjach filmowych. Hollywood z Bulwarem Gwiazd, plener z Obserwatorium w Grifith’s Park, gdzie realizowano „Buntownika Bez Powodu”. Następnie Beverly Hills z Domami Gwiazd, spacer po Rodeo Drive z Hotelem Beverly Wilshire – planem zdjęciowym „Pretty Woman”.
Chwila zadumy na cmentarzu w Westwood – Miejscu Wiecznego Spoczynku Marilyn Monroe.
Wieczorem okazja do zabawy w restauracjach i klubach położonych przy Bulwarze Zachodzącego Słońca.

Dzień 3

Przejazd widokową trasą do Santa Barbara, rodzinnej miejscowości Ronalda Reagan’a.

Miasto o unikalnej „misyjnej architekturze” nawiązującej do hiszpańskiego okresu w dziejach Kalifornii, wizyta min. w Downtown oraz na słynnym molo. Po drodze Malibu – to tutaj mają swoje domy gwiazdy i gwiazdeczki showbusiness’u.
Okazja do relaksu na Malibu Lagoon – ulubionej plaży Britney Spears, lunch w kultowej restauracji Neptune’s Net z zachwycającym widokiem na ocean.

Dzień 4

Przejazd wzdłuż brzegów Pacyfiku oraz winnic Santa Marta do San Simeon, gdzie na dominującym nad okolica wzgórzu Enchanted Hill zlokalizowano rezydencje magnata prasowego oraz producenta filmowego Williama Randolpha Hearst’a.