Tien Shan

Tien Shan Północny – około 200km na wschód od Chin i około 30 km na południe od Kirgistanu czyli pośrodku niczego. Bezkresne przestrzenie, majestatyczne góry, surowa przyroda, doliny rzek i wodospady oglądane z perspektywy kazachskich ogierów – właśnie na przeżycie takiej przygody chcemy Państwa zaprosić. Kilkudniowa jazda konna przez Góry Nieba (chińska nazwa Tien Shan), nocne biesiady w gronie rdzennych kazachskich jeźdźców przy szklaneczce kumysu (napój alkoholowy ze sfermentowanego mleka koziego) i nocowanie w namiotach pośród dzikiej przyrody. Jest to wyprawa miłośnikówkonnej jazdy, która na pewno wzbogaci o nowe doświadczenie i niezapomniane przeżycia.

Czas trwania: przykładowa trasa  13 dni / 12 nocy
Sezon: kwiecień—listopad
Trasa:
Ałma-Ata – Batan – Dolina Rzeki Assy – Dolina Ushbulak – Rzeka Kairek – Don-Zhailau – Oy-Zhailau – Batan – Ałma-Ata
100 km (autokarem), 98 km (jazda konno)
zakwaterowanie:
hotel w Ałmaty i namioty

Jazda konno

Jedna z najprzyjemniejszych form podróżowania i bardzo popularna w Kazachstanie. Są miejsca, gdzie można praktycznie dotrzeć tylko na końskim grzbiecie lub pieszo. Konie, którymi będziemy podróżować są specjalnie przygotowane do jazdy po górach i do obcowania z nowymi osobami. Trasy jazdy konno mogą być krótkie lub dłuższe w zależności od wymagań klienta. Oferujemy bardzo ciekawe trasy wzdłuż górskich jezior i rzek w Górach Tien-Szan. Nikt nie wyjedzie stąd rozczarowany!

Przykładowe atrakcje wybrane z programu:

  • rozpoczęcie trasy od zwiedzania Ałm-Aty – zwane „miasto – ogród” i „południowa stolica” – największe miasto Kazachstanu i jednocześnie centrum kulturalne kraju.  Leży w południowo – wschodniej części u stóp Gór Tien – Szan;
  • wioska Batan /100 km od Ałmaty/ – przejażdżka konna, nocleg nad rzeką Oy Turgen na terenie lasu
  • jazda konna etapami: Batan – dolina Don Zhailau – rzeka Kairek – wodospady Turgen – dolina Ushbulak – dolina Assy
  • powrót do Ałmaty – zwiedzanie miasta, zakupy pamiątek na bazarze i uroczysty wieczór kazachski