Około trzy godziny lotu i jesteś w niezwykłym miejscu, gdzie historia w naturalny sposób łączy się z teraźniejszością, a to wszystko wtopione w ogromne bogactwo skarbów przyrody. Malta oferuje niezliczone możliwości spędzania wolnego czasu. W maju odbywają się tu zawody windsurfingu, ale także wszelkie inne sporty wodne cieszą się tu wielkim powodzeniem. Zwłaszcza jedne z najlepszych tereny nurkowe w Europie.

Dominujące jednak na wyspie jest jej historyczne i kulturowe bogactwo. Położenie Malty sprawiło, że najróżniejsze kultury i cywilizacje na przestrzeni wieków zostawiły tu swoje ślady, którymi obecnie oddycha każde miasto i wioska. A na zmęczonych zwiedzaniem, sportami wodnymi czy wspinaczką czekają przeurocze, leniwe kawiarenki, nocne puby, ekskluzywne sklepy i oczywiście lazurowe morze i okoliczne wysepki.

Dzień 1:

Przylot na Maltę. Transfer do wybranego hotelu.
Zakwaterowanie i czas na odpoczynek.
Możliwość korzystania z atrakcji hotelowych. Kolacja w hotelu.

Dzień 2: City tour i teambuilding

Po śniadaniu wyjazd na pół-dniową wycieczkę do stolicy wyspy – Valletty.
W czasie zwiedzania zobaczymy m.in. Ogrody Barakka, które są najwyższym punktem Valletta. Rozpościera się stąd piękna panorama na miasto i port. Następnie udamy się do Konkatedry Św. Jana, której surowa fasada kontrastuje z ekstrawagancją jej wnętrza. Możliwość odwiedzania także Muzeum Katedralnego, w którym znajduje się dzieło Caravaggia „Ścięcie świętego Jana”. Po zwiedzaniu lunch w miejscowej restauracji.

Po południu wyzwanie: Valletta Bear Hunt – zabawa, rywalizacja i odkrywanie Valletty na własną rękę, ale z kuflem piwa w ręce! Uczestnicy, podzieleni na grupy, przemierzają ulice Valletty, rozwiązując przy tym zagadki w poszukiwaniu „ukrytych skarbów” pełnych piwa. Wyposażeni w księgę wskazówek, mape Valletty oraz aparat cyfrowy. Księga wskazówek poprowadzi grupę tak, aby umożliwić zwiedzenie głównych atrakcji miasta, a nagrodą za każde poprawnie wykonane zadanie jest kufelek piwa w każdym nowym punkcie. Tak wiec … do dna!!!

Po zabawie powrót do hotelu w doskonałych nastrojach.

Dzień 3: Rejs na Gozo

Po śniadaniu wyjazd na wycieczkę na pobliską, siostrzaną wyspę Malty – Gozo. Transfer z hotelu do portu Northwest i przepłynięcie promom (ok. 20 min.) na Gozo. Podczas rejsu można zauważyć, że obie wyspy są do siebie bardzo podobne, zarówno pod względem naturalnej budowy, jak i architektury.

Gozo ma charakter pagórkowatej wyspy, jest bardziej zielona i bardziej malownicza niż Malta. Trasa wycieczki obejmuje wizytę w świątyniach (grotach) Ggantija, Cytadeli w Victoria, w zatoce Xlendi , w ” AzureWindow ” w Dwejra. Opcjonalnie: Możliwa jest także wyprawa jeepami po wyspie. Po zwiedzaniu dwudaniowy lunch w lokalnej restauracji. Będzie również czas wolny na zakupy. Gozo słynie z wyrobu materiałów wełnianych i ręcznie robionej koronki.

Popołudniu powrót do hotelu.

Wieczorem transfer do miejscowości średniowiecznej Hal – Qormi, na specjalny wieczór maltański. Restauracja specjalizuje się w sztuce powolnego i tradycyjnego przygotowywania posiłków, słynie z rozrywkowego stylu służby, które promuje tradycje maltańskie . Sam budynek restauracji służył niegdyś jako fabryka, w której mielono ziarno na produkcje chleba i ma ponad 400 lat .

Dzień 4: Mdina – miasto ciszy

Dzień dla wielbicieli sportów wodnych i pięknych plaż. Po śniadaniu goście udadzą się na najbliższe molo, skąd popłyną na wyspę Comino, na jedną z najpiękniejszych plaż świata. Tu czas na relaks i kąpiele w krystalicznych wodach błękitnej laguny . Około południa przepłyną na kolejną, cudowna plażę Baia Beach (20 min z wyspy Comino) na lunch, a po nim będą mieli możliwość uprawiania rozmaitych sportów wodnych.

Po południu goście udadzą się na fantastyczny, pożegnalny wieczór do dawnej stolicy wyspy Mdiny. Po dotarciu do miasta, rozpoczną mini wycieczkę „Mdina the silent city„, a rozpoczną ja od powitalnego drinka przy murach miejskich. Spacerując po tym mieście, będącym jednym z najlepszych europejskich przykładów starożytnego miasta otoczonego murami miejskimi, mieszanki doskonale zachowanej architektury średniowiecznej i barokowej, dotrą do restauracji na uroczysta kolację.

Dzień 5: Wizytówka Malty – Marsaxlokk

Zależnie od godziny wylotu, do południa możliwa wycieczka na południe Malty.

Wycieczka rozpocznie się od wizyty w przeuroczej wiosce Marsaxlokk– najbardziej malowniczej wioski rybackiej na wyspach, gdzie poznamy życie i zwyczaje lokalnych rybaków. Jej nabrzeże jest wręcz obsypane tradycyjnymi łodziami luzzus, wszystkimi pomalowanymi w tradycyjne kolory, co czyni te zatokę tak wyjątkową. Codziennie odbywa się tu targ rybny , a ten najbardziej popularny w niedziele.

Następnie wycieczka udaje się do Maltańskich Świątyń Tarxien, które składają się z trzech oddzielnych. Kompleks w 1992 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pierwsza świątynia jest datowana na około 3100 pne i jest najbardziej bogato zdobiona wśród wszystkich Świątyń Maltanskich. Ostatnim przystankiem będzie wizyta w 400-letniej winnicy, gdzie goście zapoznają się z tradycją i techniką uprawy winogron i sam proces tworzenia wina. Następnie lunch i transfer na lotnisko.

Powrót do kraju.