Enoturystyka w La Rioja - miejscu dla miłośników wina!

W programie m.in.

 • wizyty w lokalnych winnicach (wraz z winobraniem – zależnie od terminu)
 • lot balonem
 • jeep safari po regionie
 • wybitne restauracje
 • klimatyczne hotele

Skarby enoturystyki w La Rioja

Wina z La Rioja są słynne na całym świecie! Ten obszar Hiszpanii ma ponad 500 winnic, a pierwsze wzmianki o produkowanym tu winie pochodzą z czasów rzymskich. Oprócz degustacji wina, wizyta w tym regionie oferuje również szereg atrakcji, które odbywają się w rozległych winnicach i wokół nich, w tym jazda konna, loty balonem, trasy 4×4.

Region ten jest również ściśle powiązany ze słynnym szlakiem pielgrzymkowym Drogi św. Jakuba i ma wiele atrakcji kulturalnych. Stolica regionu, Logroño, położona nad rzeką Ebro, słynie ze swojej klimatycznej pięknej starówki, a jego rozwój jest ściśle związany właśnie z popularnością Drogi Św. Jakuba. Bardzo ważnym miastem regionu jest Santo Domingo de la Calzada z katedrą i Szpitalem Pielgrzymkowym. W San Millán de la Cogolla znajdują się wyjątkowe średniowieczne klasztory Suso i Yuso, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Za sprawą średniowiecznych mnichów tutaj właśnie powstały pierwsze słowa pisane w języku hiszpańskim. Kultura i wino razem tworzą bezkonkurencyjną kombinację. Do tego jeszcze kilka niesamowitych atrakcji przyrodniczych. W La Rioja znajdziesz śródziemnomorskie lasy, wysokogórskie tereny, księżycowe krajobrazy. Miłośnicy przyrody nie mogą przegapić wizyty Rezerwatu Przyrody Sierra de Cebollera czy Rezerwatu Biosfery Arnedillo.

ENOTURYSTYKA W HISZPANII PROGRAM WYJAZDU

Dzień 1:

Po przylocie na lotnisko w Bilbao, prywatny transfer do hotelu, np. w łączącym w niesamowity sposób modernistyczną architekturę z lokalnym duchem hotelu we Viura.

Zakwaterowanie w wybranym hotelu butikowym i czas na relaks. Powitalna kolacja w hotelowej restauracji czyli praktycznie w samym sercu La Rioja. Lokalne menu i wina oraz widok na ogród wprowadzą doskonale w klimat tego miejsca!

Dzień 2:

Po wczesnym śniadaniu wyprawa jeep safari wygodnymi samochodami 4×4. W czasie tej wyprawy będzie można nie tylko cieszyć się pięknem tutejszych krajobrazów, ale także odwiedzić winnice, muzea i klasztory, w których narodził się język kastylijski, lub sfotografować z bliska jelenia lub dzika. W porze obiadowej lunch w lokalnej restauracji, oczywiście z winem!

Popołudniu wizyta w bajecznych jaskiniach Cuevas de Ortigosa, pełnych imponujących stalaktytów, stalagmitów, wąskich tuneli. Już samo wejście do jaskiń robi ogromne wrażenie, ale nie będziemy zdradzać szczegółów. Zwiedzanie pod okiem profesjonalnego przewodnika.

Kolacja w kameralnej, rustykalnej restauracji w pobliżu wioski LaGuardia.

Dzień 3:

O świcie, kiedy pogoda jest stabilna, a powietrze najbardziej przejrzysta, goście wyruszą na podziwianie La Rioja z lotu ptaka – lot balonem! Oczywiście należy także spróbować, jak smakuje wino w czasie lotu. Na uczczenie wyprawy balonowej goście otrzymują Dyplomy Chrztu Powietrznego w czasie lunchu.

Popołudniu czas wolny na odpoczynek i spacery po okolicy.

Dzień 4:

Najlepiej oczywiście winny region La Rioja odwiedzić w miesiącach, kiedy odbywa się winobranie. Wówczas można udać się winnicy, aby przeżyć winną przygodę jak sprzed wieków. Począwszy od zbiorów winogron, poprzez udeptywanie, butelkowanie i korkowanie. Na zakończenie takiej wizyty każdy otrzyma swoją, sygnowaną butelkę wina. A na pożegnanie z winnicami – lunch z lokalnymi winami.

Popołudniu spacer po stolicy regionu – Logroño.

Wieczorem kolacja pożegnalna w nowoczesnej winnicy Bodegas Baigorri. Tutejsze menu to fuzja najlepszej kuchni z najwyższą kulturą wina.

Dzień 5:

Po śniadaniu w hotelu, wykwaterowanie i prywatny transfer na lotnisko. Powrót do Polski.

 

 

UWAGI:

 • możliwe są także inne atrakcje np. przelot dwuosobowymi paralotniami na regionem
 • hotele i przeloty – do uzgodnienia
 • program polecany dla kameralnych grup znajomych

Zapytaj o ofertę wyjazdu - enoturystyka w La Rioja

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:

Bissole Sp. z o.o.

ul. Kościuszki 95/1U

50-442 Wrocław

Biuro czynne
od poniedziałku do piątku
w godzinach: 8:00 – 16:00

Lub wyślij formularz:

  Jakim wyjazdem jesteś zainteresowany?* (kierunek, termin, liczba osób dorosłych i dzieci, standard hotelu, rodzaj wyżywienia itd.):

  Imię i nazwisko*:

  E-mail*:

  Telefon*: