las vegas

Dwa miasta i dwa zupełnie inne oblicza Stanów Zjednoczonych. Dzieli je prawie tysiąc kilometrów. Las Vegas położone pośrodku pustyni „Miasto Grzechu”, najbardziej zaludnione miasto w stanie Nevada jest mekką dla miłośników rozrywki. San Francisco z kolei skąpane w wodach Oceanu Spokojnego jest jednym z najchętniej odwiedzanych amerykańskich miast, choć uchodzi za najbardziej europejskie spośród miast USA. Jest wizytówką uśmiechniętej i szczęśliwej Kalifornii. Nie mniej ważne i ciekawe jest to co otacza te dwa miasta – choćby Wielki Kanion.

Zapraszamy na pełną przygód wyprawę do zachodnich Stanów!

Dzień 1: Powitanie z Las Vegas w Hard Rock Cafe

Przelot do Las Vegas.
Spotkanie z polskojęzycznym przewodnikiem i przejazd do wybranego hotelu.
Późnym wieczorem kolacja w Hard Rock Cafe. Restauracja położona jest przy słynnej ulicy Las Vegas Strip, tuż przy MGM Grand.
Po kolacji czas na odpoczynek przed kolejnym dniem pełnym wrażeń.

Dzień 2: Wielki Kanion – niekwestionowany cud przyrody

Po śniadaniu całodniowa wyprawa do Wielkiego Kanionu Kolorado.
Wielki Kanion Kolorado zalicza się do najbardziej interesujących miejsc, które warto zobaczyć będąc w USA. Został on wpisany na listę dziedzictwa UNSECO jako najbardziej spektakularny przełom rzeki na świecie. Na jego krawędziach w odsłoniętych warstwach geologicznych można prześledzić historię Ziemi z ostatnich 6 milionów lat. Do dnia dzisiejszego kanion wciąż fascynuje i przyciąga swoim pięknem miliony turystów, naukowców oraz osób szukających mocnych wrażeń. Podczas wycieczki odwiedzimy 3 punkty widokowe (Eagle point, Guano Point, Hualapai Ranch) oraz platformę widokową „Skywalk”. Jest to szklany pomost nad zachodnią częścią Wielkiego Kanionu i usytuowany jest na wysokości 1 219 m nad ziemią. Dzięki temu możemy podziwiać otwierającą się pod nogami przepaść Wielkiego Kanionu.
W czasie zwiedzania przerwa na lunch BBQ.

W drodze powrotnej przystanek przy Zaporze Hoovera. W chwili ukończenia w roku 1935, była zarówno największą na świecie elektrownią wodną, jak i największą na świecie konstrukcją betonową. Zapora jest jednym z najbardziej spektakularnych projektów hydrotechnicznych świata, a przy tym miejscem przepięknym krajobrazowo. Została wpisana na Narodową Listę Miejsc Historycznych, oraz uznana za Narodowy Pomnik Historyczny USA.
Kolacja z degustacją piwa w pobliżu Zapory Hoovera w rodzinnym browarze, gdzie produkowane jest piwo Boldest Dam.

Wieczorem powrót do hotelu, a dla chętnych lekcje gier hazardowych!

Dzień 3: Las Vegas nocą

Po intensywnym zwiedzaniu i wrażeniach dnia poprzedniego, ten dzień przeznaczony jest na odpoczynek i relaks. Możliwość skorzystania z atrakcji hotelowych.

Las Vegas budzi się do życia wieczorem i właśnie dopiero wieczorem wyruszymy na nocne zwiedzanie miasta. Podczas zwiedzania zobaczymy słynny znak Las Vegas, niesamowity pokaz świateł w Fremont oraz tańczącą fontannę w Bellagio. Zobaczymy również centrum miasta z wieżą Eiffel jak w Paryżu czy Manhattanem w Nowym Jorku.
Kolacja w restauracji Trevi.

Dzień 4: Rejs wokół San Francisco

Po śniadaniu w hotelu, wykwaterowanie i przejazd na lotnisko. Przelot wewnętrzny do San Francisco.
Przejazd do hotelu i zakwaterowanie i chwila odpoczynku po podróży.
Po południu rejs jachtem, podczas którego będzie podana kolacja. Z perspektywy wody zobaczymy zachód słońca tuż przy Moście Golden Gate, wyspę Alcatraz, wyspę Anioła i Tiburon.
Wieczorem powrót do hotelu.

Dzień 5: Tramwajem po San Francisco i mroczne Alcatraz

Po śniadaniu w hotelu czas na przejażdżkę jednym ze słynnych tramwajów. W 1958 roku Arnold Gridley kupił kilka tramwajów od jednej z kalifornijskich firm, naprawił je i przystosował do poruszania się po wszystkich ulicach miasta.  Z biegiem czasu zaczęto je unowocześniać i sprawiać by miały bardziej stylowy wygląd. San Francisco słynie z bardzo stromych ulic – najbardziej znaną jest Lombard Street określana jako najbardziej kręta ulica na świecie. Przejażdżka tramwajem po tych stromych ulicach jest jeden z elementów, który kojarzony jest z tym miastem! Po tramwajowym zwiedzaniu lunch w mieście.
Po południu wycieczka na wyspę Alcatraz. Znajduje się na niej nieczynne już więzienie o zaostrzonym rygorze. Więzienie nie jest jedyną atrakcją turystyczną wyspy Alcatraz. Miłośnicy przyrody i architektury mogą tam napotkać siedliska wielu gatunków roślin i ptaków, które w marcu zakładają gniazda. Na wyspie znajdują się też ślady trwającej dwa lata okupacji wyspy przez Indian, np. ruiny małego osiedla mieszkalnego przyległego do więzienia.

Dzień 6: Rowerem na Golden Gate

Po śniadaniu w hotelu czas na wycieczkę rowerową. Przejedziemy obok Aquatic Park, Marina District, aż do Mostu Golden Gate. Jest to jedna z najlepszych form zwiedzania, by móc podziwiać niesamowite i zapierające dech w piersiach widoki.
Opcjonalnie zwiedzanie San Francisco może się odbyć na segwayach lub można zorganizować pływanie na kajakach w Sausalito.

Wieczorem kolacja pożegnalna w lokalnej restauracji.

Dzień 7: Pożegnanie z USA

Po śniadaniu w hotelu, wykwaterowanie.
Zależnie od godziny wylotu czas wolny i transfer na lotnisko i powrót do kraju.