Logo-Air-FranceKOD LINII LOTNICZEJ WEDŁUG IATA: AF

DATA ZAŁOŻENIA: 1933 rok

PROGRAM LOJALNOŚCIOWY: Flying Blue

 

HISTORIA:

Air France to jedna z największych linii lotniczych świata. Historia Air France sięga roku 1933, kiedy to linia lotnicza powstała z fuzji linii lotniczych: Air Orient, Compagnie Générale Aéropostale, Société Générale de Transport Aérien. Oficjalnie pierwszy lot liniami Air France odbył się w 1946 roku na trasie Paryż – Nowy York. W 2000roku Air France weszło w skład sojuszu linii lotniczych – SkyTeam, a od 2004 roku tworzy holding Air France-KLM. Jako jedna z dwóch linii na świecie korzystała z samolotów ponaddźwiękowych Concorde.

 

Macierzystą bazą i głównym portem Air France jest lotnisko w Paryżu Charles de Gaulle. Obecnie siatka połączeń obejmuje wszystkie kontynenty.

 

W 2013 roku linia Air France stworzyła linię HOP!, która pełni rolę linii regionalnej (loty wewnątrz Francji) oraz wykonuje loty średniodystansowe do niedalekich miast europejskich. Uważana jest za tanią linię lotniczą.

 

W październiku 2013r Air France obchodziło 80 rocznicę swego istnienia.

 

USŁUGI:

Pasażerowie Air France mają do dyspozycji aż cztery klasy podróży: Ekonomiczną, Ekonomiczną Premium, Biznesową oraz najwyższą Pierwszą Klasę. Serwis we wszystkich klasach jest na bardzo wysokim poziomie. Pierwsza i biznes klasa poza oczywistymi udogodnieniami na pokładzie samolotu, takimi jak specjalne posiłki, łóżka, meble, dotykowe ekrany tv w Pierwszej klasie, oferują także szereg udogodnień przed odlotem w specjalnie przygotowanych strefach.

 

We wszystkich klasach jest możliwość skorzystania z telefonu, oferowane są smaczne posiłku, a na długich trasach wszyscy otrzymują poduszkę i koc.

 

Nowością w Air France jest specjalna taryfa MiNi, która jest jeszcze tańszą wersją klasy ekonomicznej. W taryfie mini są pewne ograniczenia, przede wszystkim nie zawiera on w cenie bagażu rejestrowego, a jedynie podręczny do 12kg (bagaż podstawowy można zabrać za dodatkową opłatą (15 EUR za jeden odcinek podróży w przypadku dokonywania opłaty w chwili rezerwacji biletu lub 30 EUR w momencie uiszczania opłaty na lotnisku). Bilety zakupione w taryfie Mini nie podlegają zmianom ani zwrotom, nie dodają się także do programu lojalnościowego, nie można także wybrać miejsca w samolocie przy odprawie on-line, a jedynie na lotnisku.

 

W przypadku biletów wszystkich klas możliwa jest oczywiście odprawa on-line, od 30godzin do 30minut przed danym odlotem.

Zarezerwuj bilet

FLOTA:

Air France posiada bardzo rozbudowaną flotę samolotów, w skład której wchodzi ponad 250 maszyn. Są to między innymi samoloty dalekodystansowe typu: Airbus A330-200, Airbus A340-300, Airbus A380-800, Boeing 777-200ER, Boeing 777-300ER, Boeing 747-400ER; samoloty średniodystansowe typu: Airbus A318, Airbus A319, Airbus A320, Airbus A321, a także samoloty transportowe.

 

GŁÓWNE PORTY LOTNICZE W POLSCE: Warszawa.

 

GŁÓWNA PORTY LOTNICZE ZAGRANICZNE: Europa, Azja, Ameryka Północna i Południowa, Afryka, Karaiby, Polinezja Francuska, Filipiny.

 

OFICJALNA STRONA: http://www.airfrance.com

[/vc_column][/vc_row]