british-airways logoKOD LINII LOTNICZEJ WEDŁUG IATA: BA

DATA ZAŁOŻENIA: 1974 rok

PROGRAM LOJALNOŚCIOWY: Executive Club

 

HISTORIA:

British Airways to największe brytyjskie towarzystwo lotnicze, ale także jedno z największych i najlepszych na świecie. British Airways powstało 1974 roku jako fuzja ówczesnych państwowych towarzystw lotniczych: British Overseas Airways Corporation i British European Airways. W roku 1987 za rządów Margaret Thatcher linie zostały sprywatyzowane i jako spółka akcyjna weszły na londyńską oraz nowojorską giełdę. Głównym portem lotniczym BA jest lotnisko Heathrow nieopodal Londynu, gdzie przewoźnik ma swoją siedzibę. O potędze tych linii świadczy przede wszystkim ilość obsługiwanych kierunków, jest to ponad 150 destynacji w najodleglejsze zakątki naszego globu oraz ogromna flota – blisko 300 samolotów, przede wszystkim z fabryki Airbus i Boeing. Linia lotnicza British Airways należy do sojuszu lotniczego Oneworld, co sprawia, że pasażerowie przewoźnika mają nieograniczone możliwości podróżowanie po całym świecie. BA odbywa loty do portów lotniczych w Europie, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Karaibów, Bliskiego Wschodu, Azji Południowo-Wschodniej oraz Australii.

 

USŁUGI:

W serwisie internetowym poza rezerwacjami lotniczymi, odprawą on-line można także znaleźć inne usługi, takie jak: rezerwacja hotelu na specjalnych stawkach, zakup wycieczki zorganizowanej, wynajęcie samochodu w miejscu docelowym, a także zawarcie umowy ubezpieczenia podróżnego. Na każdym lotnisku, do którego docierają linie British Airways są specjalne stanowiska linii, gdzie pracownicy służą radą i pomocą, negocjujący dla nich specjalne stawki w hotelach. Na londyńskim lotnisku Heathrow, które jest „wizytówką” przewoźnika, znajduje się specjalna strefa odpraw Airways Premium Check-in dla pasażerów podróżujących klasą biznes oraz uczestników programu lojalnościowego posiadających srebrne i złote karty Executive Club.

 

Pasażerowie British Airways mają do wybory w sumie cztery klasy rezerwacyjne: Ekonomiczną, Ekonomiczną Premium, Business oraz Pierwszą Klasę. Klasa Premium Ekonomiczna i Klasa Pierwsza dostępne są na wybranych dalekich rejsach.

Zarezerwuj bilet

 

FLOTA:

Flota British Airways jest bardzo rozbudowana, liczy blisko 300 maszyn. Bazuje przede wszystkim na samolotach Boeing, w tym tzw. Boeing 747-400, potocznie zwany Jumbo Jet oraz na maszynach Airbus, w tym zbliżony wielkością do Jumbo Jeta Airbus A380-800.

 

GŁÓWNE PORTY LOTNICZE W POLSCE: Warszawa.

 

GŁÓWNA PORTY LOTNICZE ZAGRANICZNE: Europa, Ameryka Północna, Australia, Azja, Afryka Północna.

 

OFICJALNA STRONA: http://www.britishairways.com/

[/vc_column][/vc_row]