lufthansa logoKOD LINII LOTNICZEJ WEDŁUG IATA: LH

DATA ZAŁOŻENIA: 1953 rok

PROGRAM LOJALNOŚCIOWY: Miles & More

 

HISTORIA:

Lufthansa to największa niemiecka linia lotnicza, jedna z najpopularniejszych w Polsce. Siedziba przewoźnika mieści się w Kolonii, a główne porty lotnicze to Frankfurt nad Menem (gdzie jest jej poświęcony cały terminal) oraz port w Monachium, gdzie w 2003r. otworzyła dodatkowy terminal. . Początki działalności Lufthansy datuje się na 1953r, choć linie istniały także przed wojną, jednak w innej postaci. Do roku 1991 samolotom Lufthansy nie wolno było latać do Berlina Zachodniego. W 2005 roku linie lotnicze Lufthansa połączyły się ze szwajcarskim przewoźnikiem SWISS. Lufthansa jest liderem międzynarodowego sojuszu lotniczego Star Alliance. Tradycją Lufthansy jest nazywanie jej samolotów na cześć niemieckich miast i regionów. Poza podstawową działalnością przewoźnika, Lufthansa prowadzi także szereg działalności pokrewnych, takich jak: usługi szkoleniowe dla załóg, usługi informatyczne dla lotnictwa, służby techniczne. W Polsce, w Warszawie Lufthansa posiada swój oddział firmy.

 

USŁUGI:

Pasażerowie linii mają do dyspozycji trzy klasy rezerwacyjne: Ekonomiczną, Business i Pierwszą Klasę. W czasie lotów podawane są posiłki, zależnie od trasy i pory lotu. Na dalekich trasach w Klasie Ekonomicznej dostępny jest szeroki program rozrywek na pokładzie. Jednym z udogodnień w Klasie Business jest limit bagażowy – dostępne są dwie sztuki bagażu podręcznego oraz dwie walizki o ciężarze do 32 kg każda. Na dalekich trasach, Klasa Business wyposażona jest w nowe fotele (wprowadzane stopniowo do wszystkich samolotów do 2015r), które mogą być rozłożone i zamienione w płaskie łóżko prawie dwumetrowej długości, zapewniając idealny odpoczynek podczas długiego lotu. Lufthansa posiada bardzo rozbudowany system odprawy, online, mobilną przez telefon, w automatach, automatyczna za pomocą profilu Miles&More. Program lojalnościowy linii to Miles&More – jeden z najbardziej znanych programów na świecie, posiada także swoją wersję programu lojalnościowego dla firm.

Zarezerwuj bilet

 

FLOTA:

Flota Lufthansy liczy obecnie ponad 300 samolotów. Lufthansa była pierwszym przewoźnikiem, który wprowadził do swojej floty samoloty Boeing 737 i jedynym, który zakupił wersję 737-100 tych samolotów. Od 2004 roku Lufthansa jest uczestnikiem programu Connextion firmy Boeing, który umożliwia pasażerom korzystanie z Internetu również na pokładzie samolotów. Lufthansa była pierwszym przewoźnikiem, który przystąpił do tego programu. Średni wiek samolotów Lufthansy to około 12 lat. W skład floty wchodzą m.in. potężne, dwupoziomowe Airbusy 380-800 (mieszczące ponad 500 pasażerów) oraz Boeingi 747.

 

GŁÓWNE PORTY LOTNICZE W POLSCE: Gdańsk, Katowice, Kraków, Poznań, Warszawa, Wrocław, Rzeszów.

 

GŁÓWNA PORTY LOTNICZE ZAGRANICZNE: Europa, Ameryka Południowa i Północna, Azja , Afryka.

 

OFICJALNA STRONA: http://www.lufthansa.com