Łotwa – perła nadbałtyckich państw! W czasach starożytnych Łotwa znajdowała się na skrzyżowaniu dróg handlowych między Wschodem i Zachodem, Północą i Południem, stąd w jej kulturze i zabytkach widać doskonale tą wielokulturowość, tworzącą dziś absolutnie unikalne środowisko. Spokój i cierpliwość to najbardziej typowe łotewskie cechy. Z wielką pasją Łotysze sięgają po wielkie cele, aby po ich osiągnięciu usiąść w cieniu i zadumać się nad pięknem i potęgą natury! A co koniecznie trzeba przywieźć z podróży na Łotwę? Ceramiczne gwizdki, zwykle ptaszki, które były nawet oficjalną pamiątką łotewskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Zapraszamy w podróż…

Dzień 1:

Przylot do Rygi. Transfer do wybranego hotelu i powitalny drink.
Krótki odpoczynek. Pobyt w Rydze goście rozpoczną od odrobiny magii, poznają tajemnicę Czarnego Balsamu. W 1752r Abraham Kunze stworzył słynny ziołowy balsam, znany jako Rydze Czarny Balsam. Cudownie inny, o wyjątkowo gładkim i aksamitnym smaku, skomponowany z 24 składników. Subtelne nuty kwiatu lipy, brzozy, waleriany, maliny, borówki, imbiru, a także akcenty gałki muszkatołowej i pieprzu czarnego drażnią podniebienie i ożywają w szkle. W Magicznym Barze łatwo przenieść się do świata tajemniczych doznań. To też idealna przygrywka to kolacji w nowoczesnej restauracji, prowadzonej przed trzech wybitnych szefów kuchni, gdzie całość procesu przygotowań dań goście mogą oglądać na bieżąco.

Dzień 2:

Po śniadaniu czas na obowiązkowy City Tour Riga, w czasie którego poznamy w skrócie historię Rygi. Historia miasta sięga XV wieku. Na stosunkowo niewielkim obszarze starego miasta znalazło swoje miejsce aż 5 różnych wyznań, a każde wyznanie miało swój kościół, który pozostał do dziś. Różnorodność wpływów i kultur doskonale widać na starówce. Przez wieki kształtowali ją Niemcy, Rosjanie i Skandynawowie. W XVI wieku przez 60 lat znajdowało się nawet pod polskim panowaniem. Na samym Placu Ratuszowym szczególne wrażenie robi Kościół Św. Piotra w towarzystwie dwóch skrupulatnie odrestaurowanych kamienic – Dom Czarnogłowych i kamienica Schwaba. Z Placu można się zapuścić już w plątaninę klimatycznych uliczek i zakątków. Stara Ryga została wpisana na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Po lunchu proponujemy Jurmala Tour, czyli oddalenie się o zaledwie 20km od centrum miasta. Jurmala oznacza po prostu wybrzeże lub plaża. W sezonie letnim z centrum Rygi do Jurmala można przepłynąć statkiem. Jurmala to 32 km długiej piaszczystej plaży, płytkie wody przybrzeżne, świeże i zdrowe powietrze morskie, wzbogacone zapachem stuletnich sosen. Jurmala to miasteczko położone w parku, zachowało unikalną miejską architekturę drewnianą z XIX wieku. Znajduje się tu także skansen, poświęcony przede wszystkim regionalnemu rybołówstwu. Tu z lokalnymi muzykami i tancerzami spróbujemy się nauczyć lokalnego tańca, a także zjemy pyszne miejscowe rybki.

Dzień 3:

To dzień z przygodą, z brudem, kurzem i błotem w cenie . Po śniadaniu goście wyruszą na 4×4 Off Road Sigulda Tour. Sigulda to miasteczko w regionie Vidzeme, położone w malowniczej dolinie rzeki Gauja. Region ten zwany jest Szwajcarią Śródziemia. Trasa wiedzie wśród lasów, stromych skał i jaskiń okalających rzekę. Lunch w niezwykłym miejscu Kungu Rija. To dom zbudowany według starych łotewskich tradycji, z potężnych drewnianych bali, pośrodku lasu. W tym miejscu czuje się jedność z naturą.

Po wyprawie powrót do hotelu i odpoczynek. Wieczorem specjalna kolacja w jacht clubie na półwyspie Zvirgzdu. Do tego miejsca goście dotrą specjalnym transferem – przepłyną starymi drewnianymi łodziami i będą mieli okazje podziwiać Rygę z perspektywy rzeki.

Dzień 4:

Po śniadaniu czas wolny, wykwaterowanie i transfer na lotnisko.

Powrót do kraju.