Madagaskar, zwany Riwierą Afryki, ale również od protomalajskiego języka „kraniec Ziemi”, to czwarta co do wielkości wyspa na świecie. Spotkać tu można afrykańską przyrodę: baobaby, kameleony, błękitne morze z przepiękną rafą koralową, jak również poznać specyficzne i nieco egzotyczne dla nas obyczaje tubylców. Kraj ten jest celem podróży zarówno globtroterów i przyrodników, jak i bogatych ludzi Zachodu, którzy chcą odpoczywać z dala od zgiełku tłumów…
Wyjątkową atrakcją jest odpoczynek na tropikalnej wyspie Sainte Marie – prawdziwej, jeszcze nie odkrytej rajskiej krainie.

PROGRAM WYCIECZKI

Dzień 1:

Wylot na Madagaskar

Dzień 2:

Przylot do Antananarivo (stolica Madagaskaru, popularnie zwana Tana), transfer do hotelu, zwiedzanie miasta.

Dzień 3:

Przejazd do Antsirabe przez region górski z malowniczymi tarasowymi polami ryżowymi, zwiedzanie Miasta Wody, które za czasów francuskich było modną stacją termalną, zwanego również miastem riksz (liczne źródła termalne, jeziora i tysiące riksz), wizyta w pracowni obróbki kamieni szlachetnych.

Dzień 4:

Zwiedzanie Ambositra, centrum miejscowego rękodzieła, gdzie jest wiele pracownii oryginalnych rzeźb typowych dla tej części wyspy, dalszy przejazd do Parku Narodowego Ranomafana, jednego z najpiękniejszych obszarów chronionych Madagaskaru, położonym wśród wzgórz i dolin, z dużą różnorodnością fauny, m.in.: lemury (złoty, bambusowy, brązowy), ptaki, kameleony, żaby. Wieczorem spacer i tropienie nocnych gatunków lemurów.

Dzień 5:

Poranna wyprawa do Parku Narodowego Ranomafana (lemury, kameleony, żaby, pająki, bogactwo odmian orchidei i roślin leczniczych), po południu wizyta w źródłach termalnych  Ranomafana.

Dzień 6:

Wcześnie rano opuszczamy park narodowy. Następnie przejazd do Fianarantsoa (miejsce bytowania plemienia Betsileo), uroczego miasteczka uniwersyteckiego, o średniowiecznej architekturze, krętych uliczkach i stromych alejach. Dalszy przejazd do Ambalavao. Po drodze wizyta w miejscowej winiarni (z degustacją win) i w fabryce papieru Antemoro. Przejazd do Ranohira, po drodze wizyta w Parku Anja (niewielki rezerwat z lemurami okrągłoogonowymi Lemur-catta).

Dzień 7:

Całodzienna piesza wycieczka do Parku Narodowego Isalo z naturalnymi formacjami skalnymi w kształcie ruin, wież, z kanionami, wodospadami, naturalnymi basenami, endemiczną fauną i florą m.in. Pachypodiums, aloes. Spacer pośród kanionów w poszukiwaniu białego lemura White Sifaka oraz do naturalnych zbiorników wodnych, gdzie można zobaczyć miniaturowe baobaby, aloesy oraz lemury. Park kryje w sobie również wiele grobowców oraz świętych miejsc, co w połączeniu z zupełną ciszą jaka panuje w parku, daje wrażenie tajemniczości.

Dzień 8:

Przejazd do Tulear stolicy południowego Madagaskaru, po drodze podziwianie krajobrazu z baobabami, grobowcami Mahafaly pięknie dekorowanymi malowidłami i rzeźbami, zwanymi również aloalo. Przyjazd do Tulear, transfer na lotnisko, przelot do Antananarivo. Transfer do hotelu.

Dzień 9:

Przelot na tropikalną rajską wyspę Sainte Maria, transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek na plaży kąpiele, pływanie, nurkowanie.

Dzień 10:

Czas wolny na odpoczynek na plaży kąpiele, pływanie, nurkowanie.

Dzień 11:

Czas wolny na odpoczynek na plaży kąpiele, pływanie, nurkowanie. Przejazd na lotnisko, przelot do Antananarivo.

Dzień 12:

Transfer na lotnisko, powrót do kraju