Zapytaj o ofertę: +48 71 712 39 26, telefon alarmowy (tylko dla Klientów): +48 665 888 901 info@bissole.pl | Zapisz się do newslettera

Malta nie jest raczej kojarzona jako kierunek na wakacje rodzinne. Częściej bierzemy go pod uwagę na wyjazdy do szkół językowych, których jest tu bardzo dużo lub kierunek krótkich, kilkudniowych wyjazdów nastawionych na zwiedzanie zabytków. A wbrew pozorom atrakcji dla dzieci jest tu sporo i na pewno czas na Malcie można spędzić aktywnie i kolorowo, a przede wszystkim bezpiecznie. Przedstawiamy kilka propozycji, które uatrakcyjnią rodzinne wczasy na Malcie i nie pozwolą na nudę.

Plaża:

Prawie wszyscy rodzice wybierając się na wczasy z dziećmi, jako pierwszy warunek udanego wyjazdu stawiają piaszczystą plażę. Trudno się temu dziwić. Najbardziej popularne piaszczyste plaże na Malcie to przede wszystkim doskonale zagospodarowana, z krystaliczną wodą plaża Golden Bay oraz plaże w okolicy Mellieha. Można też znaleźć mniejsze, przepiękne plaże jak choćby Gnejna Bay czy Ghajn Tuffieha Bay.

Popeye Village :

To miejsce niemal obowiązkowe do zobaczenia przy wyjazdach z dziećmi, albowiem zabierając tu swoje maluchy, możne powiedzieć, że zabieramy je do bajki. To wioska, która powstała w zatoce Anchor na potrzeby filmu „Popeye”, a obecnie jest jedną z największych atrakcji wyspy. Zgodnie ze sloganem reklamowym Popeye Village to „miejsce dla młodych i młodych duchem”. Pełne kolorowych domków, uroczych zakamarków, bajkowych postaci, licznych animacji dla dzieci czy rejsu po zatoce. Wstęp jest płatny, ale na pewno warto!

Splash & Fun Water Park:

Aquapark Splash & Fun Water Park to wodne szaleństwo dla całej rodziny. Znajduje się w miejscowości Bahar Ic Caghaq. Bardzo dobrze zagospodarowany park, w którym zależnie od wieku, każdy znajdzie coś dla siebie. Dla dzieci w czasie dnia są też organizowane animacje. Bilet rodzinny na cały dzień kosztuje 52 euro. Na miejscu są oczywiście bary i restauracje.

Malta National Aquarium:

W miejscowości Qawra, na końcu głównej promenady znajduje się świetne Oceanarium z pięknym, morskim placem zabaw. Można tu dotrzeć na piechotę z Bugibby lub podjechać autobusem. Tysiące gatunków ryb, rekiny pływające na głowami w tunelu robią wrażenie na wszystkich odwiedzających, a zwłaszcza na dzieciach. Wstęp dla dorosłych to 12,90euro, dzieci do 4 roku życia mają wstęp bezpłatny, dzieci do 12 r. ż. Płacą 6 euro.

Mediterraneo Marine Park:

Jeśli po wizycie w Oceanarium komuś byłoby mało morskich opowieści, to cudownym miejscem jest także Mediterraneo Marine Park znajdujący się Bahar ic-Caghaq. Można tu nie tylko zobaczyć pokazy delfinów czy lwów morskich oraz papug, ale nawet popływać z delfinami (za dodatkową opłatą). Oczywiście plac zabaw dla dzieci, restauracje i sklepiki. Wstęp dla dorosłych kosztuje 15,90 euro, dla dzieci 9,90euro.

Pociąg turystyczny:

Trudno zwiedzać z dziećmi. Żeby było to dla nich atrakcyjne można skorzystać z przejażdżki pociągiem (autobusem) turystycznym. Takie zwiedzanie możliwe jest w Vallecie, Bugibbie i Rabacie. To spora frajda dla dzieci, a dla dorosłych możliwość zobaczenia największych zabytków.

Rejs na Gozo:

Sam rejs na bliźniaczą wyspę Malty – Gozo jest już sporą atrakcją dla dzieci. Przepiękne widoki, a zwłaszcza Azure Window, niesamowite formacje skalne wprawiają w zachwyt. Zależnie od kondycji można zaplanować pobyt na Gozo w różnym stopniu natężenia zwiedzania.

Poza tym na Malcie znajdziemy też Playmobil FunPark – miejsce doskonale łączące zabawę z nauką, świetne miejsce dla miłośników motoryzacji The Malta Classic Car Collection. W samej Vallecie ogrody Barrakka z przepiękną panoramą miasta, można także trafić na pokazy walk rycerskich w Mdina. Poza tym na każdym kroku są bardzo ładne place zabaw. Z dziećmi czy bez – nie będziecie się nudzić na Malcie!

 

Zapytaj o ofertę wyjazdu na Maltę
Zobacz propozycje innych wyjazdów incentive