marakesz

Marrakesz (Marakesz) to jedno z czterech największych miast Maroka, a także jedno z jego symboli. Nazywane jest „czerwonym miastem”, pełne zapachów i klimatu, niepozwalającego o nim zapomnieć. Marokańczycy kochają Marrakesz, mimo tłumów turystów przepływających codziennie przez miasto, choć może nawet to pozwala im odkrywać jego uroki. Marrakesz leży u podnóża Atlasu Wielkiego, jest uznawany za stolicę kulturalno-historyczną państwa.

Miasto dzieli się na dwie części: starą medinę i bogatą, nowoczesną metropolię. Kulminacyjnym miejscem jest niewątpliwie plac Dżemaa El Fna, nazywany czarodziejskim placem. Rano ten rozległy plac jest targowiskiem, a popołudniu zmienia się w miejsce czarów i magii, pełen artystów i rzemieślników wszelkiej maści od tancerzy do zaklinaczy węży. Wędrując po starym mieście ma się wrażenie, że czas się zatrzymał.

DZIEŃ 1: PRZYJAZD DO MARRAKESZU

Przyjazd do Marrakeszu oraz transfer do hotelu. Hostessy ubrane w marokańskie stroje przywitają gości z różami dla pań i workami marokańskich słodyczy dla panów. Transfer do hotelu. Lunch w hotelu. Popołudniu wycieczka orientacyjna po Marrakeszu, przed kolacją na tarasie w Café Araba ze wspaniałym widokiem na Medina.

DZIEŃ 2:MARRAKESZ

Po śniadaniu wycieczka do czasów średniowiecznego Marrakeszu. Na początek minaret Koutoubia- najbardziej perfekcyjna struktura religii Islamu w Północnej Afryce. Sławny punkt panoramiczny dominuje na niebie i jest dobrze widoczny z każdego miejsca w mieście. Następny punkt wycieczki to Ben Youssef Medersa- największy uniwersytet teologiczny w Maghrebie, stanowiący niesamowite osiągnięcie w mauretańskiej architekturze. Zobaczycie również Qoubba Almoravides, centrum ablucji dla wierzących chodzących do meczetu.

Kompleks był również jedną z pierwszych fontann w mieście, zapewniających mieszkańcom i ich zwierzętom dostęp do wody. Wizyta w tym miejscu może zostać połączona z wycieczką do Musée de Marrakech (Muzeum Marrakechu). Po zwiedzaniu wizyta w starym Riad na lunch oraz podziwianie architektury tradycyjnych domów w Marrakeszu. Po południu odkrywanie sekretów Souks w starym mieście. Są to labirynty składające się z kolorowych alejek i małych placyków, które są oszałamiającą gamą straganów i atelier, poświęconych konkretnym rzemiosłom, gdzie każdy może przyglądać się poszczególnym etapom tworzenia.

Wieczorem spacer po Dżamaa El Fna, głównym placu miasta. Nikt tak naprawdę nie wie jak powstał, ale z biegiem lat stał się bijącym sercem Marrakechu. Znajdziesz tu połykaczy ognia, mimów, zaklinaczy węży oraz ulicznych muzyków.

Kolacja z zabawą w restauracji Bo-zin, najmodniejszej i najbardziej rozrywkowej restauracji w Marrakechu, serwującej fuzję kuchni śródziemnomorskiej i tajskiej.

DZIEŃ 3: MARRAKESZ

Możliwe opcje do wyboru:
Przelot balonem nad miastem z niesamowitymi widokami na góry Atlas.
Zajęcia z gotowania w La Maison Arabe, pod okiem jednego z najlepszych marokańskich szefów kuchni.
Zabiegi hammam. W Marrakechu zostało otwartych wiele małych spa z modnym mauretańskim wystrojem, oferujących tradycyjne i orientalne zabiegi, regenerujące ciało, umysł i duszę. Większość wykorzystywanych w zabiegach produktów jest wykonywana ręcznie oraz pochodzi z lokalnych roślin i składników mineralnych ( rano i popołudniu)
Gra w golfa na polu Al Maaden Golf. Po odprawie udajemy się na kurs pełen wyzwań. Przerwa na picie i przekąskę przy 9. Dołku. W klubie może zostać podany lunch. ( rano i po południu)
– Transfer do Terres d’Amanar, posesji zlokalizowanej 40 minut drogi od gór Atlas, na pół dnia zabaw integracyjnych: polo na osłach, park linowy, małpi most, zjazd na linach.
Wieczorem marokańska kolacja zostanie podana w starym pałacu, w sercu mediny, przy akompaniamencie muzyki na żywo. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 4: SPOTKANIE Z BERBERAMI ( JEEP SAFARI DO GÓR ATLAS)

Po śniadaniu wyjazd jeepami śladami Berberów. Można jechać z szoferem lub samodzielnie (z mapą). Najlepsza wycieczka odkrywająca świat Berberów i ukazująca zabierające dech w piersiach scenerie dolin, wiosek i otwartych krajobrazów. Każda z grup ma do dyspozycji Toyotę Land Cruiser z kierowcą, który najpierw zabierze was do świętej wioski Moulay Brahim, a następnie do innej wioski, w której będziecie mogli spróbować kubka mięty u rodziny berberskiej i zwiedzić lokalną szkołę. Możliwość zorganizowania gry w polo na osłach. Następnie przejazd do Doliny Ouirgane do gajów oliwnych na grilla.
Opcja 1:
Po lunchu początek przygody po trasach nieuczęszczanych przez turystów i wspinaczka na Kik, skąd goście są wożeni i od miasteczka do miasteczka na spotkania z miejscowymi. Następnie docierają nad jezioro Lalla Takerkouste. Prywatna kolacja pożegnalna zostanie podana w prawdziwym, przytulnym marokańskim domku zwanym riadem, przy akompaniamencie zespołu i tancerek brzucha. Nocleg w hotelu.
Opcja 2:
Po przybyciu wszystkich rozpocznie się impreza: powitalne drink, open bar z piwem i winem pod gwiazdami obok ogniska. Folklorystyczne grupy będą występować po kolei przez całą noc m.in. Ahwash band (tradycyjny zespół berberski z tancerzami i piosenkarzami, składający się z minimum 30 osób), Gnawa band (pochodzący z Afryki subsaharyjskiej, z bębnami i żelaznymi kastanietami oraz z akrobatycznym tańcem), żonglerzy ognia, zaklinacze wężów, tancerki brzucha.

Przed kolacją możliwość uczestniczenia w tradycyjnym pieczeniu chleba.
Po kolacji goście będą mieli open bar, DJ będzie grał na konsoli (możliwość wybudowania parkietu), namioty z sofami i poduszkami, gdzie każdy będzie mógł zapalić fajkę wodną (sziszę).

DZIEŃ 5: WYLOT

Po śniadaniu , zależnie od godziny wylotu, wyjazd na lotnisko.
Możliwość zorganizowania quadów w górach Agafay lub w Palm Grove wraz z grillem, zależnie od godziny wylotu.