Berlin,

Berlin – stolica i największe miasto Niemiec, a także trzecie co do wielkości miasto Unii Europejskiej. Miasto z przebogatą historią, pierwsze wzmianki o nim pochodzą z 1237r, ale ludność zamieszkiwała te tereny już w XII-XIII w. p.n.e. Dziś najczęściej przez Berlin „przebiegamy” przy okazji różnych targów, które bardzo często się tam odbywają czy też traktujemy go jako węzeł przesiadkowy w podróżach lotniczych. A Berlin to ogromne centrum kultury i sztuki (posiada 180 muzeów i 440 galerii), bogactwo zabytków i miejsc pamięci, ale także przepiękne parki i ogrody. Cottbus i Poczdam, lezące nieopodal Berlina, przepięknie dopełniają i wzbogacają taką kilkudniową sąsiedzką wyprawę, idealną na wyjazd firmowy.
Oto przykładowy program takiego wyjazdu:

Dzień 1:

Przyjazd grupy do Berlina, zakwaterowanie w hotelu.
Obiad w restauracji hotelowej.
Spacer po Berlinie, około 4 godziny piechotą i autokarem wraz z wejściem na Reichstag. Zwiedzanie: aleja lipowa – Unter den Linden, Plac Bebelsa na którym palono książki w 1933 r, wyspa muzeów, katedry św. Jadwigi która święcił Ignacy Krasicki, Brama Brandeburska, dzielnica rządowa, kopuła Reichstagu, przejazd na Gendarmenmarkt lub zwiedzanie Nikolaiviertel – dzielnicy Mikołaja kolebki Berlina.
Wieczorem kolacja – „Biesiada bawarska” w bawarskim lokalu ze swojską atmosferą, prostym, rustykalnym wystrojem i z muzyką na żywo.
Mówi się, że Niemcy, a w szczególności Berlińczycy i Bawarczycy mają potrawy proste, ale oryginalne. Głównym ich składnikiem jest oczywiście mięso: wieprzowe, drobiowe, baranina, czy też wołowina. Smaczną specjalnością kuchni niemieckiej jest biała kiełbasa podawana na gorąco ze słodką musztardą. Oczywiście nie można zapomnieć o piwie i jego wielu odmianach gatunkowych!

Proponowana restauracja to oryginalny koncept łączący w sobie autentyczny wystrój, niepowtarzalny smak piwa oraz wyśmienitą kuchnię oraz wspaniałą obsługę. W godzinach popołudniowych i wieczornych o wyśmienity nastrój gości dba bawarski zespół muzyczny. Restauracja zlokalizowana jest w centrum Berlina.

Dzień 2:

Po śniadaniu wyjazd z hotelu do Poczdamu, zwiedzanie Ogrodow Sanssouci i Neues palais – pałacu Fryderyka Wielkiego. Następnie zwiedzanie zamku Cecilienhof, gdzie odbyła się Konferencja Poczdamska w 1945 r. Krótki przejazd po Poczdamie i powrót do Berlina.
Po obiedzie dalszy ciąg zwiedzania Berlina autokarem, min. przejście graniczne CheckPoint Charly w zależności od terminu zwiedzanie panoramy muru. Panorama podobnie jak Racławicka, pokazuje życie w Berlinie wschodnim i zachodnim (wystawa czynna do końca września)
Wieczorem kolacja uroczysta w hotelu lub w mieście np. restauracja Berlinska ze specjałami berlińskimi.

Dzień 3:

Po śniadaniu wyjazd z hotelu i przejazd do Cottbus. Tam spotkanie z przewodnikiem przy Ogrodzie Zoologicznym oraz spacer po zoo. Następnie zwiedzanie Parku Kcięcia Pucklera w Branitz.
Obiad w Cottbus, tzw. Posiłek Pocztyliona – tradycyjne przysmaki regionalne takie jak zupa Pocztyliona i zrazy z nadzieniem ziołowo – chrzanowym w ciemnym sosie piwnym podane z pyzami i czerwoną kapustą.
Po obiedzie przejazd do miejscowości Burg i tam wycieczka łodzią kanałami Szprewy.
Wieczorem powrót do Polski.

Doskonałym urozmaiceniem pobytu w Berlinie, a przede wszystkim doskonałą zabawą może być także spędzenie jednego dnia w Tropical Island. To największa wEuropie tropikalna wyspa, kraina pełna egzotyki. Zaprasza na spacery po plaży Morza Południowego, na ekspedycję po Lesie Tropikalnym oraz na relaks w Strefie Saun. Znajdziecie tu również doskonałą gastronomię, program rozrywkowy i bogatą ofertę noclegową.

Tropikalne barbecue w Restauracji Jabarimba zabierze gości w kulinarną podróż. Uczestnicy sami dobierają składniki swojego posiłku – warzywa, ryby, mięso, owoce i wiele innych. Każdy zestaw jest przygotowywany bez tłuszczu na gorącej płycie wzorem tradycyjnego barbecue, z dodatkiem wybranego przez gości sosu.

W wyjazdach o charakterze integracyjnym doskonale sprawdzi się gra miejska Trabi Safari.
Trabi Safari to niezapomniana przygoda dająca uczestnikom dużo frajdy i zdrowej rywalizacji, pozwalająca zobaczyć Berlin w ciekawy i oryginalny sposób, odkrywając go zza kierownicy starego trabanta.

Polskojęzyczny przewodnik jedzie w pierwszym samochodzie i ma krótkofalówkę, we wszystkich samochodach jest radio na tej częstotliwości. Trasa przebiega przez: Wyjazd spod Check Point Charlie – byłe ptrzejście graniczne pomiędzy obu częściami miasta, Dzielnicę Rządową, Kalr Marx Allee – ulica Berlina wschodniego, East side gallery – mur z malowidłami artystów z całego Świata, Kreuzberg – multikulturalna dzielnica Berlina zachodniego.
Doskonałym momentem do zorganizowania wyjazdu do Berlina jest także czas przedświąteczny i połączenie go z wizytą na Jarmarku Bożonarodzeniowym, który odbywa się na Alexanderplatz. To najbardziej okazały z jarmarków Berlina, z karuzelami i diabelskimi kolejkami.Można tam zobaczyć oraz oczywiście kupić przysmaki z całego świata oraz wyroby rzemieślnicze. Znajdują się tam również rozświetlone karuzele i wszystko to co wprowadzi gości we wspaniałą świąteczna atmosferę.