Długie, białe chmury nad Alpami Południowymi to typowy widok dla Nowej Zelandii. Dlatego Maorysi, jej rdzenni mieszkańcy zwykli nazywać te ziemie Krajem Długiej Białej Chmury. Ale pięknych widoków w tym wyspiarskim państwie leżącym na Pacyfiku jest znacznie więcej. Być może z tej przyczyny Peter Jackson nakręcił tu najbardziej kasową serię filmów w historii kina „Władca Pierścieni”. To także kraj słynący z… hodowli owiec (na jednego mieszkańca przypada blisko 12,6 owcy, co jest światowym rekordem). Zapraszamy do poznania pięknych krajobrazów Nowej Zelandii.

Dzień 1.

Po przybyciu na lotnisko w Auckland spotkanie z anglojęzycznym przewodnikiem i kierowcą. Przejazd do miejsca zakwaterowania. Auckland to największe miasto Nowej Zelandii, położone między Morzem Tasmana i Oceanem Spokojnym, u podnóża wygasłego wulkanu Eden (643 m n.p.m.). Jest uznawane za miejsce największej koncentracji ludności Polinezji na świecie.

Dzień 2.

Dzień przeznaczony na wypoczynek i poznawanie tego, co „Miasto Żagli” ma do zaoferowania. Pospaceruj po Viaduct Harbour, podziwiaj widoki ze SkyTower lub na Bridge Walk. Można także wynająć łódź i udać się w rejs na jedną z wysp Zatoki Hauraki.

Dzień 3.

Po śniadaniu wyprawa z przewodnikiem na południe do Rotorua. Po drodze przystanek w Waitomo. Zwiedzanie Jaskiń Waitomo – to 250 metrów przepięknej, podziemnej scenerii oraz wycieczka statkiem wzdłuż podziemnego strumienia Glow-worm Grotto. Po południu przejazd do miasta Rotorua, które znajduje się na wulkanicznym płaskowyżu centralnej części Wyspy Północnej, nad jeziorem Rotorua. Południowo-zachodnie wybrzeże jeziora to centrum nowozelandzkiego regionu termalnego i pojezierza.

Dzień 4.

Tego dnia będziemy podziwiać wiele atrakcji, jakie oferuje Rotorua. Wizyta w Te Puia Reserve, aby zobaczyć naturalne, wrzące baseny błotne i parujące gejzery. Park geotermalny Te Puia z gejzerem Pohutu, który wyrzucają strumienie pary i gorącej wody na wysokość do 20 metrów, 4 – 5 razy na godzinę. Po południu czas wolny, a wieczorem degustacja tradycyjnej potrawy Maori Hangi i lokalne występy artystyczne.

Dzień 5.

Rano transfer na lotnisko o lot z Rotorua do Queenstown (koszty nie wliczone w cenę). Po przybyciu na lotnisko w Queenstown transfer do hotelu.

Dzień 6.

Wyjazd z Queenstown wcześnie rano i podróż na południe, przez jezioro Wakatipu, Te Anau i
Homer Tunnel do Milford Sound. Zatoka Milforda znajdująca się na Wyspie Południowej ze względu na swą charakterystykę geologiczną (20 kilometrów długości i wysokie strome brzegi) przypomina typowy fiord. Jest częścią regionu Fiordland – Parku Narodowego Nowej Zelandii wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Niesamowity rejs do majestatycznych fiordów, słynnych z bogactwa flory I fauny. Po zakończeniu rejsu powrót do Queestown autokarem.

Dzień 7.

Podróż poprzez winnice Central Otago i Mackenzie Country do Twizel. Po południu opcjonalny lot widokowy nad Alpami Południowymi.

Dzień 8.

Rano transfer na lotnisko w Christchurch i powrót do kraju.