Jeśli Francja ma Paryż a Włochy Rzym, to Stany Zjednoczone mają Nowy Jork. Chociaż nie jest to jedyne imponujące miasto w USA, to jego klimat sprawi, że zostanie długo w Waszej pamięci. Wspaniała panorama to tylko część tego, co czyni to miasto niezwykłym. Jedną z pierwszych rzeczy którą można zauważyć, jest liczba (ponad 13.000) taksówek. Jeśli wydaje się, że każdy gdzieś podąża to często tak jest – w Nowym Jorku zawsze jest coś do zrobienia i do zobaczenia.

Nieważne czy jesteś tu na zakupach, w muzeum, podziwiasz sztukę lub zwiedzasz słynne zabytki to zawsze znajdziesz coś aby wypełnić swój dzień. Wybierz się na spacer po Central Parku, jednym z najczęściej odwiedzanych parków w Ameryce. Odwiedź Metropolitan Museum of Art (MET), jedno z największych i najbardziej imponujących muzeów na świecie.

Niezapomniane wrażenia czekają Cię także w Muzeum Guggenheima i American Museum of Natural History (przedstawiony w filmie Noc w Muzeum). Nie przegap atrakcji turystycznych takich jak Statua Wolności, Times Square, Empire State Building i Rockefeller Center. Żadna podróż do Nowego Jorku nie może obejść się bez spaceru po Broadway i biletu na sztukę. Mając tak wiele do zobaczenia łatwo zrozumieć, dlaczego zarówno Amerykanie jak i turyści uznają to miasto jako jedno z ich ulubionych.

DZIEŃ 1

Spotykanie na lotnisku z przewodnikiem i przejazd do hotelu. Jeśli jest to twoja pierwsza wizyta w tym mieście – będziesz pod wrażeniem. Panorama miasta wyłoni się stopniowo podczas podróży. Nocleg w Nowym Jorku.

DZIEŃ 2

Całodniowa wycieczka do Nowego Jorku obejmuje miejsca, które każdy powinien zobaczyć. Odwiedzisz Ground Zero, gdzie symboliczne, bliźniacze wieże stały kiedyś jako część tego imponującego miasta. To miejsce- to niezapomniany moment w historii Ameryki – atak terrorystyczny 11 września 2001 roku. Następnie Rockefeller Center, nazwany od imienia John D. Rockefeller, zbudowany w czasach Wielkiego Kryzysu.

Rockefeller Center jest niezwykłym połączeniem dziewiętnastu budynków obejmujących 22 akry i uważanym za narodowy pomnik historii. Dalej, Times Square – jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Ameryce, centrum Manhattanu, z ogromną liczbą teatrów, sklepów i restauracji. I oczywiście Central Park, naturalne piękno tej części miasta, gdzie można cieszyć się zarówno zaplanowanymi jak i improwizowanymi spektaklami. Wieczór zakończy obiad w obrotowej restauracji na szczycie hotelu Marriott Marquis ze wspaniałym widokiem na całe miasto. Nocleg w Nowym Jorku.

DZIEŃ 3

Dziś zobaczysz dwa symbole Nowego Jorku. Odwiedzimy Empire State Building i wjedziemy na 102 piętro, 1250 metrów nad ziemią, aby podziwiać panoramę miasta. Potem wyruszymy w rejs do Ellis Island, gdzie dawno temu zatrzymywali się imigranci podczas swojej podróży do Ameryki i na własne oczy zobaczymy Statuę Wolności. Ponieważ żadna wizyta w Nowym Jorku nie jest kompletna bez zobaczenia choć jednej z bardziej popularnych sztuk, obejrzymy musical The Lion King (lub inny). Nocleg w Nowym Jorku.

DZIEŃ 4

Tego dnia możesz cieszyć się Nowym Jorkiem na własną rękę. Jeśli zdecydujesz się na to, nie będzie ci trudno wypełnić swój czas. Jeśli wolisz, wybierz jedną z proponowanych wycieczek:
Całodniowa wycieczka do Niagara Falls. Te słynne wodospady są częścią 400 akr-owego Parku Narodowego, który powstał w 1885 roku. Każdego roku miliony turystów odwiedza to imponujące miejsce.
Mecze: koszykówka NBA (New York Knicks lub NJ Devils), futbol amerykański (New York Jets lub Giants), hokej NHL (Rangers lub Devils). Dowiedz się dlaczego są to ulubione dyscypliny sportowe Ameryki.
Koncert muzyki klasycznej w Carnegie Hall lub Lincoln Center.

DZIEŃ 5

Tego dnia także masz do wyboru różne opcje:
Wizyta w muzeum. Nowy Jork ma około 80 muzeów, z których większość znajduje się na Manhattanie, n.p. Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Muzeum Guggenheima i American Museum of Natural History.
Odnowiony Intrepid Sea and Air Museum. Tam można zobaczyć ponad 30 samolotów, jak również okręt podwodny USS Growler i British Airways Concorde.
Nieważne jak spędzisz dzień, będziesz miał chwile czasu na relaks przed naszą pożegnalną kolacją na pokładzie Spirit of New York City. Podczas rejsu: pyszny posiłek, taneczna muzyka oraz niezapomniana panorama miasta.

DZIEŃ 6

Spędź poranek ciesząc się Nowym Jorkiem. Transfer na lotnisko na lot powrotny do domu.