Palermo, Włochy, pielgrzymka

Biuro Podróży Bissole Business Travel otwiera przed Państwem nowy Dział Podróży – wyjazdów pielgrzymkowych do Miejsc Świętych na całym świecie.

Pielgrzymka to przede wszystkim forma podróżowania wynikająca z potrzeby odwiedzenia miejsc niezwykle istotnych dla wiernych. To także jednak możliwość poznania innych kultur i zwyczajów i bogactwa zabytków. Na mapie miejsc pielgrzymkowych najwięcej punktów zaznaczonych jest we Włoszech, ale także w Hiszpanii, Portugalii i oczywiście w Izraelu. Dlatego zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania:

 • Parafie,
 • Stowarzyszenia,
 • Organizacje,
 • grupy miłośników podróży duchowych
 • i wszystkich tych, którzy kochają podróże.

W Bissole Business Travel zajmujemy się organizacją pielgrzymek:

 • pod zapytanie grupowe,
 • na zlecenie na konkretną pielgrzymkę w dowolne miejsce na świecie.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

 

 

Wyjazd pielgrzymkowy Włochy-Malta

Prezentujemy też program pielgrzymki, która odbyła się wiosną 2018, a kolejna grupa będzie go realizować jesienią. Są jeszcze wolne miejsca!

Termin: 14 – 23 września 2018

DZIEŃ 1:

Wylot z Wrocławia do Neapolu. Przed wylotem Msza Św. w Kaplicy na lotnisku.

Przylot do Neapolu około godziny 16:30. Przywitanie grupy na lotnisku przez pilota. Przejazd do hotelu w okolicach Neapolu, obiadokolacja i nocleg.

 

Neapol, Włochy, pielgrzymka

DZIEŃ 2:

Śniadanie w hotelu. Spotkanie z przewodnikiem. Przejazd do Pompei.
9:00 Msza Św. w Bazylice Matki Bożej Różańcowej. Czas na zakup dewocjonaliów.
10:30-12:30 zwiedzanie ruin archeologicznych pozostałych po wybuchu Wezuwiusza.
12:30-13:30 czas wolny w Pompejach
Następnie przejazd na półwysep Sorrento, podziwianie przepięknej Costiera Sorentiniana, spacer po Sorrento. Pożegnanie z przewodnikiem.

Przejazd do hotelu w Neapolu, obiadokolacja i nocleg.

Pompeje, Włochy, pielgrzymka

DZIEŃ 3:

Śniadanie w hotelu. Spotkanie z przewodnikiem.
9:00 Msza Św. w Kościele, gdzie znajduje się grób Ojca Dolindo Ruotolo.
Przejazd do centrum Neapolu, odwiedzenie Katedry św. Januarego, spacer przez słynną dzielnicę San Gregorio Armeno w kierunku Piazza Dante. Następnie zwiedzanie miasta, m.in. Piazza Plebiscito, Bazylika św. Franciszka z Paoli, Teatro San Carlo, Galeria Umberto I, Castel Nuovo.
Następnie przejazd do słynnego miejsca odpoczynku mieszkańców Neapolu – Parco Virgilianum, spacer oraz podziwianie panoramy zatoki neapolitańskiej. Pożegnanie z przewodnikiem.
15:45 przyjazd na lotnisko w Neapolu
18:05 wylot do Katanii liniami Volotea
19:15 przylot do Katanii

Przejazd do hotelu w okolicach Syrakuzy, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4:

Śniadanie w hotelu.
8:30 spotkanie z przewodnikiem.
9:15 Msza Św. w Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej, zwiedzanie i czas na zakup pamiątek.
Następnie zwiedzanie parku archeologicznego z Teatrem Greckim, Wyspa Ortygia z katedrą i słynną fontanną Aretuzy.
Przejazd do Noto – spacer: Corso Vittorio Emanuele, Porta Reale, Basilica Minore di San Nicolò. Pożegnanie z przewodnikiem.
Przejazd do Giardini Naxos. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 5:

Śniadanie w hotelu. Spotkanie z przewodnikiem. Przejazd do Taorminy, spacer.
Przejazd i zwiedzanie Katanii, miasta z bazaltu i tufu, nękanego przez lawę i popioły z Etny: Piazza del Duomo, Fontanna Słonia, katedra z kaplicą św. Agaty, barokowa Via Crociferi. Pożegnanie z przewodnikiem.

Przejazd po południu do Palermo (ok.220km). Kolacja, nocleg.

Palermo, Włochy, pielgrzymka

DZIEŃ 6:

Śniadanie w hotelu.
7:45 spotkanie z przewodnikiem.
8:00 wyjazd z hotelu i przejazd na Monte Pellegrino
8:45 Msza Św. w Sanktuarium św. Rozalii. Spacer do pomnika św. Rozalii. Spacer śladami św. Rozalii po Starym Mieście, Pałac Normanów, Porta Nuova, Plac Wstydu, Porta Felice.
Przejazd do Monreale, zwiedzanie katedry z drugą z największych powierzchni mozaikowych na świecie.
12:00 wyjazd z Monreale do Palermo. Zwiedzanie centrum historycznego miasta.
Pożegnanie z przewodnikiem w pobliżu Opery w Palermo. Czas wolny.

Przejazd do Marsali (ok. 110km). Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 7:

Śniadanie w hotelu.
8:30 spotkanie z przewodnikiem. Wyjazd z hotelu. Zwiedzanie Marsali, m.in. Porta Garibaldi, kościół Collegio dei Gesuiti, katedra św. Tomasza z Canterbury.
Przejazd do Winnicy Cantine Paolini (http://www.cantinepaolini.it/ ) – zwiedzanie i degustacja odpłatna (10 Euro/os.).
Przejazd w kierunku Birgi i odwiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej (Msza Św.).  Przejazd do przepięknego średniowiecznego miasteczka położonego na szczycie Monte San Giuliano – Erice, zwiedzanie. Wycieczka objazdowa po Trapani, m.in. Katedra św. Wawrzyńca, dzielnica portowa.

Pożegnanie z przewodnikiem. Powrót do Marsali. Kolacja. Nocleg.

Argigento, Włochy, pielgrzymka

DZIEŃ 8:

Śniadanie w hotelu.
Msza Św. w Petrosino (ok. 12 km od hotelu). Przejazd do Agrigento (ok. 130 km), zwiedzanie (ok.2h) wspaniałej Valle dei Templi – Doliny Świątyń, największego kompleksu świątyń greckich na wyspie założonego już w 582 r p.n.e. (Uwaga: kontrola metaldetektorem – zakaz wnoszenia ostrych, metalowych przedmiotów). Spacer po parku archeologicznym i zwiedzanie, m.in. świątynie Junony, Concordii, Herkulesa, Zeusa, Kastora i Polluksa.

Przejazd do portu w Pozzallo (ok. 170 km). Rejs katamaranem na Maltę o 21:30.

23:15 przypłynięcie katamaranu na Maltę. Transfer do hotelu. Nocleg.

MALTA

DZIEŃ 9:

Śniadanie w hotelu.
9:00 wyjazd z hotelu do Valletty (czas dojazdu ok. 40 min), zwiedzanie miasta z przewodnikiem.
11:00 Msza Św. i kontynuacja zwiedzania miasta.
13:00 przerwa na lunch (we własnym zakresie)
14:00 Przejazd do Mdiny i Rabat (czas przejazdu ok. 30min), zwiedzanie groty Św. Pawła oraz Katakumb Św. Agaty. Spacer uliczkami starego miasta poprzez barokową bramę główną. Na koniec dnia wizyta w kościele w miejscowości Mosta, posiadającym jedną z największych kopuł na świecie, gdzie w czasie II wojny światowej miał miejsce cud.

Powrót do hotelu, kolacja. Nocleg.

Malta, pielgrzymka

DZIEŃ 10:

Śniadanie w hotelu.
9:00 przejazd do miejscowości Mellieha.
9:30 Msza Św. i zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej (miejsce, gdzie odprawiał msze Św. Jan Paweł II) istniejące od około 2000 lat i znajdującej się tam Groty Matki Bożej, w której bije źródło wody o podobno cudownych właściwościach.
Przejazd do Popeye Village (czas przejazdu ok. 15 min) na punkt widokowy.
12:30 przejazd do Golden Bay, spacer po plaży i czas wolny na lunch (we własnym zakresie)
Transfer na lotnisko.

17:55 wylot z Malty do Wrocławia liniami Ryanair

20:40 przylot do Wrocławia

Wszelkich szczegółowych informacji na temat wyjazdu udziela:

 Beata Miszczuk tel. 781711110
mail: pielgrzymki@bissole.pl

Zgłoszenie powinno zawierać następujące dane:

 • imię i nazwisko Uczestnika,
 • data urodzenia,
 • telefon/adres mailowy,
 • numer i data ważności dokumentu tożsamości.

 

Wyjazd pielgrzymkowy na Białoruś

Zapraszamy na wyjazd, który jest swoistą podróżą sentymentalną po miejscach znanych choćby z powieści “Nad Niemnem”. Poniższy program będzie realizowany w dniach 5 – 10 czerwiec 2018.

1 DZIEŃ:

Wyjazd z Wrocławia we wczesnych godzinach porannych do Niepokalanowa. Msza Św. w kaplicy w Niepokalanowie o godz. 10:00. Zwiedzanie, czas wolny i obiad.
Przejazd do Sokółki. Zwiedzanie Kościoła pw. Św. Antoniego Padewskiego, miejscu Cudu Eucharystycznego w 2008r.

Przejazd na Białoruś, przekroczenie granicy przez przejście graniczne Kuźnica Białostocka – Bruzgi. Przejazd do Grodna. Zakwaterowanie w okolicach Grodna w Ośrodku Wypoczynkowym. Obiadokolacja, nocleg.

Wieczorem możliwe także ognisko czyli wieczór integracyjny-taneczny przy ośrodku.

2 DZIEŃ:

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Grodna – Bazylika katedralna kościół farny, pw. Św. Franciszka Ksawerego, Bernardyński kościół Znalezienia Krzyża Świętego w Grodnie, Muzeum, pomnik i grób Elizy Orzeszkowej, stary i nowy Zamek Stefana Batorego, kościół Zwiastowania NMP i Klasztor Sióstr Brygidek, stary polski cmentarz katolicki z grobami obrońców Grodna z 1939r. oraz wojny polsko-bolszewickiej 1920 – 1921. Czas wolny na obiad (we własnym zakresie).

Przejazd do miejscowości Bohatyrowicze  – wieś nad Niemnem, związana z powstaniem styczniowym i twórczością E. Orzeszkowej, mogiła Jana i Cecylii, którzy zapoczątkowali ród Bohatyrowiczów. Eliza Orzeszkowa wykorzystała miejscową legendę w swojej powieści „Nad Niemnem”. Miejsce to okoliczni mieszkańcy uważają za święte. Przejazd do Nowogródka. Zwiedzanie dworku, w którym znajduje  się muzeum Adama Mickiewicza, pomnik i kopiec Mickiewicza, ruiny zamku książąt litewskich na Górze Zamkowej. Msza Św. w Kościele farnym pw. Przemienienia Pańskiego  (ok. 17-19). Przejazd do miejscowości Baranowicze.

Zakwaterowanie w hotelu , obiadokolacja i nocleg.

3 DZIEŃ:

Śniadanie. Baranowicze – Msza Święta w kościele katolickim pw. Podwyższenia Krzyża (godz. 8-12). W czasach II Rzeczypospolitej i ZSRR stanowił główny ośrodek baranowickich Polaków.

Przejazd do Mińska. Czas wolny na obiad (we własnym zakresie). Spacer po starym mieście, ratusz miejski, Archikatedra Katolicka Najświętszej Maryi Panny , czerwony kościół pw. św. Szymona i Heleny, Bulwar Niepodległości, symbol miasta – Brama Mińska. Uroczysko Kuropaty, zapalenie zniczy w miejscu masowego pochówku ofiar NKWD rozstrzelanych w latach 1937-1941.

Nocleg w Hotelu w Mińsku, obiadokolacja i nocleg.

4 DZIEŃ:

Śniadanie.  Przejazd do Miru. Zespół zamkowo-pałacowy z najlepiej zachowanym zamkiem na całej Białorusi, wpisanym na listę UNESCO, zwiedzanie zabytkowej zabudowy rynku, Synagoga.

Przejazd do miejscowości Nieśwież. Czas wolny na obiad (we własnym zakresie). Zwiedzanie zespołu-pałacowo parkowego, dawnej rezydencji Radziwiłłów wpisaną na światową listę dziedzictwa UNESCO; kościół farny pw. Bożego Ciała z kryptami rodziny książęcej (Msza Św. ok. 17-19), brama Słucka, Ratusz.

Przejazd do Pińska. Nocleg w Hotelu w Pińsku, obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ:

Śniadanie. Zwiedzanie Katedry katolickiej w Pińsku. Zwiedzanie Pińska: Rynek z Katedrą, Dom Ryszarda Kapuścińskiego, Kolegium Jezuitów.

Przejazd do Janowa. Zwiedzanie Janowa (dawniej Janów Poleski), miasta ściśle związanego z postacią Napoleona Ordy, artysty dzięki którego szkicom odbudowano wiele białoruskich zabytków. Ponadto 16 maja 1657 poniósł tu męczeńską śmierć z rąk Kozaków Andrzej Bobola. Czas wolny na obiad (we własnym zakresie).

Msza Św. w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli (ok. 17-18). Przejazd do Brześcia.

Zakwaterowanie w Hotelu w Brześciu, obiadokolacja i nocleg.

6 DZIEŃ:

Śniadanie. Rejs turystyczny po rzece Muchawiec. Zwiedzanie Brześcia – twierdza, Kościół Podwyższenia Krzyża z cudownym obrazem Matki Boskiej Brzeskiej.

Wyjazd od Polski. Przejazd w stronę przejścia granicznego, a potem do miejscowości Kodeń. Msza Św. w Sanktuarium o godz. 12:00. Czas wolny na obiad (we własnym zakresie).

Przejazd do Wrocławia.

Wszelkich szczegółowych informacji na temat wyjazdu udziela:

 Beata Miszczuk tel. 781711110
mail: pielgrzymki@bissole.pl