Paryż

Jak powiedział Ernest Hemingway „Paryż to ruchome święto”. Faktycznie, każdy dzień pobytu w tym niezwykłym mieście może być jak święto i na pewno jest to jedno z takich miejsc, które każdy przynajmniej raz w życiu powinien zobaczyć.

Jeden dzień w Paryżu to zdecydowanie za mało aby poznać jego wszystkie tajemnice i odkryć go dla siebie, bo poza zabytkami takimi Wieża Eiffla, katedra Notre-Dame, Luwr czy Wersal o których każdy choćby słyszał, jest jeszcze wiele miejsc, zakątków do odkrycia. To miasto kultury i sztuki, mody, wybornej kuchni i absolutnie unikalnej atmosfery! Proponujemy Państwu kilkudniowy program, w którym pokażecie swoim gościom  Paryż w nie całkiem standardowy sposób.

Dzień 1:

Przylot do Paryża. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Czas na krótki odpoczynek.
Po południu rejs i kolacja na statku. Rejs po Sekwanie to niezwykle uroczy i przyjemny sposób na podziwianie miasta i tego jak się rozwija na przestrzeni lat po obu stronach rzeki. W czasie rejsu można zobaczyć najznamienitsze perły architektury takie jak: Palais de Chaillot, Plac de la Concorde, Muzeum d’Orsay, Luwr, Katedrę Notre Dame, Pałac Sprawiedliwości, wyspy de la Cité i St Louis.
Po rejsie i kolacji powrót do hotelu.

Dzień 2:

Dzień, w którym poznamy większość obowiązkowych punktów na mapie Paryża. Najpierw odwiedzimy dwie wyspy na Sekwanie de la Cité i St Louis. Na wyspie de la Cite znajduje się jeden z symbolów Paryża, a zarazem jeden z najwybitniejszych kościołów na świecie – Katedra Notre-Dame de Paris. Katedra, której nazwa jest tłumaczona jako „Nasza Pani” to prawdziwa perła architektury gotyckiej.

W czasie wizyty na wyspie zobaczymy także Sainte Chapelle i Conciergerie – będący obecnie jednym ze skrzydeł Pałacu Sprawiedliwości. Wyspa jest połączona z lądem stałym aż 8 mostami, w tym najstarszym paryskim mostem Pont Neuf oraz jednym z wyspą św. Ludwika (Île Saint-Louis), na którą prowadzi dalsza część wycieczki. Wyspa Św. Ludwika została tak nazwana na cześć króla Francji Ludwika IX Świętego. To jedna z najpiękniejszych dzielnic Paryża, pełna 17-wiecznych kamienic i przeuroczych dziedzińców. Trzeba tu odwiedzić najsłynniejszą paryską lodziarnię Berthillon.
Vintage car tours
Po lunchu wybierzemy się na zwiedzanie serca Paryża w stylu Louis de Funès, przemierzając ulice miasta oldskulowymi Citroenami 2CV. Odwiedzimy Montmartre, Bazylika Sacré-Coeur, wieżą Eiffla i wiele innych miejsc, które sprawiają że Paryż jest wyjątkowym miastem.

Wieczorem kolacja w wybranej restauracji.

Opcjonalnie:
Wycieczka do fabryki perfum Fragonard połączona w warsztatami tworzenia własnych zapachów.

Dzień 3:

Opcja  1:
Wersal na rowerze

Wersal czyli jedna z największych atrakcji turystycznych nie tylko Paryża, ale i całej Francji. Pałac, który jest symbolem francuskiej monarchii absolutnej tzw. ancien régime. Sam park wersalski zajmuje obszar o powierzchni 800 ha. Proponujemy Państwu wycieczkę rowerową po ogrodach wersalskich oraz piknik na łące na końcu tzw. Wielkiego Kanału, gdzie wieki temu siadywał i podziwiał swoją posiadłość Król Słońce. Następnie zwiedzanie pałacyków Grand i Petit Trianons oraz wnętrz Wersalu w tym słynnej Sali Lustrzanej. Cała wyprawa trwa około 8 godzin.

Opcja 2:
Wyprawa do miasta Clauda Monet’a – Giverny. Miasteczko położone nad rzeką Epte słynie z pięknego domu tzw. Fondation Claude Monet, w którym słynny francuski impresjonista żył i tworzył mieszkał przez 43 lata od 1883 do 1926. Dom i ogrody go otaczające były inspiracją do bardzo wielu obrazów artysty.

Paryskie Bus Party
Wieczorem szalona zabawa w specjalnym busie przemierzającym ulice Paryża. Zależnie od potrzeb może to być impreza tematyczna, degustacja lokalnych win czy nawet warsztaty fotograficzne, dyskoteka prowadzona przez DJ’a. Autokary Stan & Walter są wyposażone w profesjonalny sprzęt nagłośnieniowy, jest tu szatnia, salon ze skórzanymi kanapami, bar i oczywiście przestrzeń do zabawy.

Dzień 4:

Opcja 1:
Paris fashion day
Fantastyczna przygoda z modą i kinem, wszak Paryż to jest z modowych stolic świata! Wycieczka rozpocznie się od śniadania w Plaza Athénée, avenue Montaigne, gdzie można się rozkoszować nie tylko wypiekami mistrza Christophe Michalak, ale także poznać historię haute couture.

Paryski, modowy przewodnik przeprowadzi  po najbardziej luksusowych butikach przy alei Montaign oraz odwiedzimy warsztat, który na stałe współpracuje i dostarcza materiały na pokazy haute couture. Po obiedzie w jednej z najbardziej lubianych przez tutejszych fashionistów, specjalna retro sesja zdjęciowa w Studio Harcourt, w którym robiły swoje portrety największe gwiazdy złotej ery kina.

Opcja 2:
Kulinarny Paryż
Spacer do dzielnicy Les Halles-Montorgueil, która zachowała swój charakter i tradycje sprzed wieków. Pełno tu starych sklepów rzemieślniczych, kawiarni i restauracji, z ta najstarszą w Paryżu kawiarnią Stohrer na czele, piwiarni. Spacer będzie obejmował degustacje tutejszych produktów – chleba, ciast, serów, wina i innych.

Zakończy się zaś obiadem w Marche des Enfants Rouges. To miejsce to najstarszy w Paryżu rynek pod dachem. Swoją nazwę wziął od wcześniej istniejącego tu sierocińca i dzieci w czerwonych ubrankach, które biegały po placu. Pełno tu małych restauracyjek i straganów serwujących menu z najróżniejszych kuchni świata.

Po południu spacer do trzech galerii – ale nie są to zwykłe galerie handlowe, ale miejsca pełne historii, sztuki i piękna. To Galerie Vero, Galerie Vivienne z przepięknymi włoskimi mozaikami i szklanym dachem i imponująca Galerie Colbert, gdzie regularnie odbywają wystawy malarstwa.

W licznych przejściach odchodzących od Galeri w kierunku Grands Boulevards znajdują się dziś sklepu, kawiarnie, winiarnie. W jednej z nich odbędzie się specjalny pokaz i degustacja win, aby dopełnić dzień smakiem francuskich win.

Dzień 5:

Opcja 1:
Szampański dzień

Region Champagne jest znany na całym świecie, dzięki winu musującemu, któremu dał nazwę. To tu znajdowały się królewskie winnice produkujące ten jedyny w swoim rodzaju trunek. Region Champagne to jednak nie tylko winnice, ale też wiele wspaniałych zabytków. Głównie znajdują się  w Reims, od którego rozpocznie się wycieczka. Na szczególną uwagę zasługuje tu Katedra Notre-Dame w Reims, uznawana za najbardziej „klasyczną” gotycką katedrę w całej Francji.

Następnie odwiedzimy jeden z tutejszych Domów Szampana i jego ogromne piwnice, gdzie przechowywane są miliony butelek cennego trunku. Szlakiem szampana udamy się do malowniczej wioski Hautvillers, gdzie Dom Perignon wynalazł metodę podwójnej fermentacji. Następnie udamy się do miasta Epernay, które od wieków rywalizuje z Reims o tytuł stolicy Szampanii. Spacer po jego uroczej starówce zakończy spotkanie z szampanem.

Opcja 2:
Warsztaty w Château de Chantilly
Château de Chantilly jest jednym z najbardziej malowniczych zamków w regionie. Leży nad sztucznym jeziorem , otoczony pięknym parkiem i lasem Chantilly w tle. Mieści się tu Muzeum Conde z drugą po Luwrze, najważniejszą kolekcją sztuki we Francji.

Château de Chantilly słynie także z przysmaku jakim jest Crème chantilly.To nic innego jak specjalnie przyrządzona bita śmietana, deser, którego  oryginalną recepturę wymyślił w XVII wieku François Vatel, ówczesny kucharza na zamku w Chantilly. W czasie warsztatów obecny mistrz zdradzi tajniki przygotowania wybornego crème chantilly, a na zakończenie każdy uczestnik otrzyma stosowny dyplom.

Dzień 6:

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko i powrót do kraju. Zależnie od godziny wylotu możliwy czas wolny.