Jordania - oferta incentive travel

Jordania – pachnący słońcem kraj Bliskiego Wschodu, na który od kilku lat zapanowała istna gorączka „go to Jordan”! To fascynująca historią, wręcz bajkowa kraina, na czele z Petrą – skalnym miastem zaliczonym do 7 współczesnych cudów świata, mieniąca się wszystkimi odcieniami różu i fioletu zależnie od pory dnia. Stolica kraju Amman to jedno z najstarszych, nieprzerwanie zamieszkanych miast świata. Niezapomnianym przeżyciem jest zawsze pobyt na pustyni Wadi Rum, która zapewnia widoki rodem z Marsa i niebo pełne gwiazd. A do tgo wyśmienita kuchnia i niezwykłe uprzejmi mieszkańcy – warto tu być!

Previous slide
Next slide

Zaplanuj wyjazd do Jordanii z Bissole

jordan-g3820fd6d2_1280

Jordania to orientalna, antyczna kraina, która od kilku lat staje się coraz bardziej modna, a co ważniejsze – coraz łatwiej dostępna. O bodaj jej największym skarbie, czyli skalnej Petrze, słyszał pewnie każdy. Położona jest w skalnej dolinie, do której prowadzi jedna wąska droga wśród skał tzw. wąwóz As-Sik, Petra była stolicą królestwa Nabatejczyków. To miejsce, które trzeba zobaczyć! Cała Jordania pełna jest imponującej starożytnej historii, ale nie tylko.Doskonałe kurorty nad Morzem Martwym, gdzie można korzystać z uzdrowiskowych dobrodziejstw morza czy piękne rafy Morza Czerwonego – to także przyciąga turystów do antycznego kwiatu pustyni. Oto kilkudniowy program, który odkryje największe jego atrakcje!

Program wyjazdu do Jordanii

Dzień 1
Przylot do Ammanu około godz. 15. Transfer do Aqaby do hotelu.

Aqaba to nie tylko jedyny port morski Jordanii, ale także wraz z okolicznymi miasteczkami tworzy bardzo lubiany kurort nad Morzem Czerwonym. Tutejsze hotele oferują zapierające dech w piersiach widoki na przystań, morze i "złote" góry, a miasto jest pełne wyśmienitych restauracji i barów.

Kolacja w hotelu i nocleg

Dzień 2
Po śniadaniu chwila relaksu w hotelu.

Następnie rejs statkiem po Morzu Czerwonym z lunchem i muzyką.

Po południu przejazd na pustynię Wadi Rum, zachwycającą kolorami, niesamowitymi formami skalnymi i bajecznymi wschodami i zachodami słońca. Wadi Rum zawsze porównywane jest do Marsa, a w obozie - campie, gdzie goście zamieszkają w namiotach, charakterystycznych Marsjańskich Kopułach, te kosmiczne wrażenie będzie jeszcze potęgowane.

Wieczorem tradycyjna beduińska kolacja pod niebem pełnym gwiazd!

Nocleg w obozie na pustyni.
Dzień 3
Po pełnej wrażeń nocy na pustyni w Campie, ognisku, rozgwieżdżonym niebie, które wygląda tu jak nigdzie indziej i oczywiście śniadaniu w obozie, wyprawa jeep safari na odkrywanie pustyni.

Zwiedzanie wspaniałych cudów natury Wadi Rum, surowego pustynnego krajobrazu rozsławionego w filmie „Lawrence z Arabii”, niesamowitych widoków, łuków skalnych, kanionów i wąwozów. Jedziemy z napędem na cztery koła w dół Wadi, zatrzymując się, aby zobaczyć wspaniałe odosobnione oazy i naturalne źródła oraz zwiedzić świątynię Nabatejczyków.

Opcjonalnie - wczesnym rankiem, zależnie od warunków pogodowych, możliwy jest także lot balonem na Wadi Rum.

Dzień 3 - popołudnie i wieczór
Przejazd do Petry.

Zwiedzanie jednego z najsłynniejszych symboli Bliskiego Wschodu – antycznego miasta Petra. Trudno uwierzyć, że te cuda były ukryte aż to 1812 r.! Zwiedzanie rozpoczyna się od spaceru do wejścia do starego miasta „Al Siq”, które jest wąskim kanionem o długości 350 metrów. Po dotarciu do końca Siq, powoli ukazuje się pierwszy i największy pomnik Petry „Al Khazneh”. Petra „Miasto Róż” to niezwykłe i wyjątkowe miejsce, które zostało zbudowane przez arabskich Nabatejczyków ponad 2000 lat temu. Wyrzeźbili tu swoje monumentalne grobowce, pałace, świątynie i skarbiec z naturalnych różowych skał i piaskowców pustyni.

Kolacja i nocleg w hotelu w Petrze.
Dzień 4
Po śniadaniu w hotelu przejazd nad Morze Martwe - czas na plażowanie, kąpiele i relaks na plaży.

Morze Martwe, które faktycznie jest słonym śródlądowym jeziorem między Izraelem a Jordanią, to jedno z najbardziej intrygujących miejsc na ziemi. Jest najniżej położonym miejscem na ziemi, 430 metrów poniżej poziomu morza. Ekstremalnie wysoka zawartość soli i minerałów w Morzu Martwym powoduj, że to największe naturalnie SPA, o bardzo wysokich właściwościach leczniczych wody. Wybrzeże martwego pełne jest luksusowych hoteli i restauracji.

Lunch w restauracji na Morzem.
Dzień 4 - popołudnie i wieczór
Przejazd na północ. Po drodze zwiedzanie: Góra Nebo i miasta Madaba.

Góra Nebo to bardzo ważne miejsce zarówno dla chrześcijan jak i żydów. Zgodnie ze Starym Testamentem to właśnie stąd Mojżesz ujrzał Ziemię Obiecaną, do której prowadził Izraelitów po wypuszczeniu ich z niewoli. Z jej szczytu roztacza się piękny widok na Morze Martwe.

Następnie wizyta w mieście Madaba – miasto rozsławione w okresie bizantyjskim jako jeden z głównych ośrodków mozaikarstwa. Do dziś zachowały się wspaniałe mozaiki bizantyjskie w cerkwi św. Jerzego, na czele z Mapą z Madaby – mozaiką z VI w. zbudowana z około 2 milionów elementów. Jest to najstarsza mapa na świecie przedstawiająca Ziemię Świętą.

Przejazd do Ammanu. Koleacja w restauracjo w mieście. Nocleg w hotelu Ammanie.
Dzień 5
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. City tour po Ammanie.

Nowoczesna stolica Jordanii emanuje pozytywną energią i harmonijnym połączeniem tradycji i współczesności. Po przybyciu do centrum miasta odbędzie się panoramiczna wycieczka po mieście. Amman został zbudowany na 7 wzgórzach, tak jak w przeszłości Rzym, a obecnie obejmuje co najmniej 19 wzgórz. W mieście, które jest mieszanką kontrastów, mieszanką kulturową i architektoniczną, odwiedzimy słynny Teatr Rzymski, który nadal jest wykorzystywany do działań kulturalnych i artystycznych, mieszczący sześć tysięcy osób, Cytadelę Jabal Al-Qal’a z Pałacem Ummajadów, pochodzącym z VII-VIII wieku n.e. oraz Świątynią Herkulesa. Także odwiedzimy Meczet Króla Abdullaha I oraz możliwe będzie odwiedzenie Muzeum Narodowego przedstawiającego 6500-letnią historię kraju.

Transfer na lotnisko, powrót do kraju.
Previous slide
Next slide

Marsjańskie Wadi Rum

Wadi Rum po arabsku oznacza „dolina piasku”, ale ta najsłynniejsza jordańska pustynia, to nie tylko piasek. To niezwykłe, stworzone przez naturę, skalne kaniony, mosty i inne formy. Granity i piaskowce nadają wydmom czerwony kolor, ale nie tylko. Na Wadi Rum trzeba spędzić cały dzień i noc, aby zobaczyć, jak te kolory się zmieniają zależnie od pory dnia, a w nocy podziwiać rozgwieżdżone niebo. Obowiązkowo należy odbyć szalone jeep safari po pustyni z doświadczonymi przewodnikami, którzy pokażą nam m.in. łuki skalne, kanion Khazali z inskrypcjami tworzonymi przez Nabatejczyków co najmniej kilkaset lat temu. Możliwe jest także szybowanie balonem nad rzeźbionymi wiatrem górami Wadi Rum – to rzadkie i magiczne przeżycie!

Wadi Rum, jako „marsjańska planeta” zagrała m.in. w Star Wars, Marsjaninie, Lawrence z Arabii, Czerwonej Planecie czy  Transformers. Od 2011 roku Wadi Rum wpisana jest na listę światowego dziedzictwa Unesco.

Previous slide
Next slide

Pobyt w wiosce beduińskiej i nocleg na pustyni jest zdecydowanie ulubioną atrakcją w czasie wypraw incentive do Jordanii. Na Pustyni Wadi Rum jest kilka różnych obozowisk, które zapewnią spotkanie z beduińską kulturą. Te campy, to nie są zwykłe namioty, ale zwykle stylizowane na kosmiczne kopuły apartamenty. Mają wygodne łóżka, a nawet łazienkę i klimatyzację, ponieważ w zimie w nocy jest bardzo chłodno. Można wybrać różne opcje, od zwykłych namiotów ze wspólną łazienką po „marsjańskie apartamenty”. Do tego wieczorami serwowana jest pyszna, autentyczna jordańska kuchnia, którą ugoszczą nas Beduini. Kolacja ma u nich swój specjalny ceremoniał – podawana jest prosto z ziemi.

Skontaktuj się z Bissole Business Travel i zapytaj o ofertę incentive travel

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:

Bissole Sp. z o.o.

ul. Kościuszki 95/1U

50-442 Wrocław

Biuro czynne
od poniedziałku do piątku
w godzinach: 8:00 – 16:00

Lub wyślij formularz:

    Jakim wyjazdem jesteś zainteresowany?* (kierunek, termin, liczba osób dorosłych i dzieci, standard hotelu, rodzaj wyżywienia itd.):

    Imię i nazwisko*:

    E-mail*:

    Telefon*: