porto

Porto jest drugim co do wielkości miastem Portugalii, położonym 300km na północ od Lizbony, rozciągniętym wzdłuż północnego brzegu rzeki Duero. Całe Porto znajduje się na Światowej Liście Dziedzictwa Kultury UNESCO, łączy ze sobą dawną świetność i doskonale zachowane zabytki pochodzące głównie ze średniowiecza i baroku z nowoczesnością. Ale to wino sprawiło, że od wieków jest znane w całym świecie!
Zapraszamy Państwa w tą winną podróż, pełną smaków, zapachów i niezwykłych widoków.

Dzień 1: „Sekrety wina Porto”

Przylot do Porto i transfer do hotelu. Wieczorna powitalna kolacja w Piwnicy Winnej, gdzie goście poznają proces butelkowania oraz komercjalizacji wina Porto. Grupa przejdzie przez ustronne groty winne, pomiędzy tysiącami drewnianych beczek, w których dojrzewają miliony litrów najlepszego Porto.

Dzień 2: „Odkrywanie Duero, czarownej doliny”

Wyjątkowy rejs statkiem po rzece Duero, wzdłuż której rozciągają się od tysięcy lat winnice, tworzące przepiękne krajobrazy. Następnie wizyta w typowej winnicy, Quinta da Pacheca w rejonie Douro, produkującej pod własną marką wina butelkowane już od XVIII wieku.
Wieczorna kolacja w jednej z eleganckich restauracji w Porto.

Dzień 3:

Opcja I: Odkryj miasto Porto:

Zwiedzimy m.in. Serowy Zamek, Casa da Musica, główną salę koncertową, symbol Porto – barokową wieżę Clerigos, oraz Stację Sao Bento z fantastycznymi glazurowanymi płytkami oraz dzielnica Ribeira – znajdujące się pod patronatem Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na zakończenie rejs łodzią Rabelo – tradycyjną portugalską łodzią pływającą po rzece i służącą do przewożenia beczek z winem z doliny Douro do miasta Gaia, gdzie handlowano winem.

Opcja II: Miasto Guimaraes będące Europejską stolicą Kultury 2012 roku.

Guimaraes jest pełne ogrodów oraz klejnotów architektury: fontann, arkad, murów miejskich, pałaców, kościołów, z których wszystkie należą do światowego dziedzictwa kulturowego.

Opcja III: Quinta da Aveleda oraz Vinho Verde

Wycieczka do regionu Minho, w którym produkowane jest Vinho Verde, Zielone Wino – młode i lekko musujące oryginalne wino.

Wieczorem uroczysta, wyłączna kolacja w „Arabskiej Sali Balowej” (Pałac Giełdy Papierów Wartościowych) – będącej unikalnym i bogatym przykładem dekoracji mauretańskiej.

Dzień 4:

Powrót do kraju