Szwajcaria - oferta incentive travel

Szwajcaria daje ogromne możliwości spędzania czasu i szeregu aktywności na świeżym powietrzu, o każdej porze roku. Imponujące górskie krajobrazy, krystalicznie czyste jeziora, świetnie przygotowane trasy piesze i rowerowe, lokalna sztuka i gastronomia różniąca się pomiędzy poszczególnymi kantonami, małe górskie miasteczka i tętniące życiem, pełne zabytków miasta – to wszystko sprawia, że czas spędzony tutaj może być niezmiernie bogaty w przeróżne doświadczenia!

Previous slide
Next slide

Zaplanuj wyjazd do Szwajcarii z Bissole

Kühe, grüne Wiese und schneebedeckte Berge

W proponowanym programie poznacie dwa z najważniejszych dla Szwajcarii miast – Zurich i Lucernę. Nie tylko same miasta, ale i ich malownicze położenie wprawia z zachwyt. Do tego doskonałe aktywności i zajęcia integracyjne na świeżym powietrzu, przejazdy Kolejami Retyckimi poprzez niesamowite górskie krajobrazy, także w zabytkowych wagonach, wyprawy łodzią i wiele innych niespodzianek!

Program wyjazdu do Szwajcarii

Dzień 1
Przylot do Zurychu, transfer do hotelu.

Wieczorem kolacja w zabytkowym tramwaju podczas przejażdżki po mieście.

Nocleg w Zurichu.
Dzień 2
Rano wykwaterowanie z hotelu. Rejs ze śniadaniem prywatną łodzią „Ledischiff” po Jeziorze Zuryskim do Thalwil Specjalny Pociąg z Thalwil do Bad Ragaz, słynącego z ciepłych źródeł termalnych. Przystanek w Grand Resort Bad Ragaz, luksusowym ośrodku obejmującym dwa hotele, osiem restauracji ,dwa pola golfowe, doskonałe spa z łaźniami termalnymi oraz kasyno.

Tutaj odbędą się aktywności: • poszukiwanie wód termalnych, • minigolf • degustacja Birchermüsli według przepisu szwajcarskiego lekarza i dietetyka Maximiliana Oskara Bircher – Benner.

Podróż z Bad Ragaz do Chur słynnym PostalBusem i dalej pociągiem z Chur do Arosy z lunchem na pokładzie.

Dzień 2 - popołudnie i wieczór
Popołudnie i wieczór: Arosa:

Arosa to popularny, lubiany i świetnie przygotowany alpejski ośrodek wypoczynkowy w Gryzoni. Położona jest na końcu romantycznej doliny Schanfigg na wysokości 1775 m n.p.m. W tej malowniczej miejscowości, pośród imponujących szczytów otaczających miasto, odbędą się popołudniowe zajęcia integracyjne typu:

• zawody w składaniu namiotu, • gra na rogu alpejskim (alphorn), • przejażdżka skuterem • degustacja serów alpejskich w wytwórni sera Maran, która wytwarza tutejszy ser od ponad 40 lat.

Wieczorem aperitif i kolacja na świeżym powietrzu na tarasie typowo szwajcarskiego hotelu Arosa Kulm, nocleg w hotelu.
Dzień 3
Po śniadaniu wyjazd z Arosy przez Andermatt do Jeziora Czterech Kantonów. Pociąg z Arosa do Chur, a następnie z Chur do Andermatt ze specjalnymi wagonami w stylu alpejskim tzw. Stiva Retica.

To pociąg niczym typowo górska gospoda, cała w drewnie, z siedmioma czteroosobowymi stołami, dużym wspólnym stołem i barem z obsługą, serwujący piwo z beczki i wino. Jak w każdej prawdziwej karczmie w tej części kraju, ta knajpa na szynach również serwuje salsyską kiełbasę , ser górski i lekkie przekąski. Dalej transfer z Andermatt do Campusu Hotel Hertenstein, w miejscowości Weggis w regionie Jeziora Czterech Kantonów
Dzień 3 - popołudnie i wieczór
Jezioro Czterech Kantonów to czwarte co do wielkości szwajcarskie jezioro, położone w centralne części kraju, otoczone pięknymi górami i najbardziej różnorodną linią brzegową. Krajobraz przypomina nieco norweskie fiordy.

W Campusie Hotel Hertenstein najpierw odbędzie się lunch w formie grilla, a następnie zajęcia strzelania z kuszy.

Po zajęciach transfer łodzią z Weggis do Lucerny, a tam świetna zabawa podczas wyścigów rowerów wodnych na Jeziorze Czterech Kantonów. Wieczorem wizyta w Muzeum Transportu w Lucernie. To jedna z najchętniej odwiedzanych szwajcarskich muzeów. Tutaj w najpierw goście zostaną zaproszeni na Aperitif w „Halle Strassenverkehr” (hala samochodowa), a następnie na kolację w „Halle Schienenverkehr” (hala kolejowa). Nocleg w Lucernie.
Dzień 4
Po śniadaniu czas wolny na spacer po Lucernie.

Nazywa bramą do centralnej Szwajcarii Lucerna jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast przez turystów. Nie sposób nie zobaczyć jej symbolu czyli średniowiecznego Mostu Kaplicznego stanowi największą atrakcję Lucerny, uważanego za jeden z najstarszych mostów drewnianych w Europie.

Następnie brunch w restauracji.

Transfer na lotnisko w Zurychu i powrót do kraju.
Previous slide
Next slide

Koleje Retyckie

Szwajcaria słynie z punktualności i niesamowitych krajobrazów. Można powiedzieć, że tutejsze Koleje Retyckie (RhB) łączą obie te cech charakterystyczne. RhB to jeden z głównych przewoźników krajowych. Szwajcarska sieć kolejowa jest bardzo rozbudowana i z łatwością za pomocą kolei można dotrzeć do każdego zakątka kraju. Nie tylko wielu mieszkańców korzysta z transportu kolejowego, co jest w zgodzie z ich ekologicznym podejściem, ale także mnóstwo turystów. Ponieważ trasy w większości przedzierają się przez Alpy, podróż pociągiem zapewnia niezrównane widoki na majestatyczne szczyty, jeziora, wodospady. Koleje Retyckie z ich mostami i wiaduktami to także majstersztyk inżynieryjny. Sztuka wynika z tego, że ponad 30% sieci znajduje się na wysokości powyżej 1500 m n.p.m., a w najwyższym punkcie trasa przebiega 2253 m n.p.m.

Previous slide
Next slide

Najsłynniejszym odcinkiem trasy jest ta, przez przełęcze Albula oraz Bernina, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, będąc jednym z trzech znajdujących się na niej zabytków kolejowych. Dziś tę trasą można podziwiać np. w trakcie przejazdu słynnym Bernina Express.

Koleje Retyckie mają także w swojej ofercie specjalne składy, takie jak Stiva Retica, czyli zabytkowe wagony zwykle urządzone w stylu retro lub na kształt typowych alpejskich gospod, które kursują na krótszych trasach lub można je wynająć na specjalne kolacje. Wagony takie mogą także być podstawione na konkretne miejsca. Kolacja czy przejazd takimi wagonami doskonale urozmaicają wyjazdy grupowe i są niczym podróż w czasie.

Skontaktuj się z Bissole Business Travel i zapytaj o ofertę incentive travel

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:

Bissole Sp. z o.o.

ul. Kościuszki 95/1U

50-442 Wrocław

Biuro czynne
od poniedziałku do piątku
w godzinach: 8:00 – 16:00

Lub wyślij formularz:

    Jakim wyjazdem jesteś zainteresowany?* (kierunek, termin, liczba osób dorosłych i dzieci, standard hotelu, rodzaj wyżywienia itd.):

    Imię i nazwisko*:

    E-mail*:

    Telefon*: