Szwajcaria - oferta incentive travel

Szwajcaria daje ogromne możliwości spędzania czasu i szeregu aktywności na świeżym powietrzu, o każdej porze roku. Imponujące górskie krajobrazy, krystalicznie czyste jeziora, świetnie przygotowane trasy piesze i rowerowe, lokalna sztuka i gastronomia różniąca się pomiędzy poszczególnymi kantonami, małe górskie miasteczka i tętniące życiem, pełne zabytków miasta – to wszystko sprawia, że czas spędzony tutaj może być niezmiernie bogaty w przeróżne doświadczenia!

Poprzedni
Następny

Zaplanuj wyjazd do Szwajcarii z Bissole

Kühe, grüne Wiese und schneebedeckte Berge

W proponowanym programie poznacie dwa z najważniejszych dla Szwajcarii miast – Zurich i Lucernę. Nie tylko same miasta, ale i ich malownicze położenie wprawia z zachwyt. Do tego doskonałe aktywności i zajęcia integracyjne na świeżym powietrzu, przejazdy Kolejami Retyckimi poprzez niesamowite górskie krajobrazy, także w zabytkowych wagonach, wyprawy łodzią i wiele innych niespodzianek!

Program wyjazdu do Szwajcarii

Dzień 1
Przylot do Zurychu, transfer do hotelu.

Wieczorem kolacja w zabytkowym tramwaju podczas przejażdżki po mieście.

Nocleg w Zurichu.
Dzień 2
Rano wykwaterowanie z hotelu. Rejs ze śniadaniem prywatną łodzią „Ledischiff” po Jeziorze Zuryskim do Thalwil Specjalny Pociąg z Thalwil do Bad Ragaz, słynącego z ciepłych źródeł termalnych. Przystanek w Grand Resort Bad Ragaz, luksusowym ośrodku obejmującym dwa hotele, osiem restauracji ,dwa pola golfowe, doskonałe spa z łaźniami termalnymi oraz kasyno.

Tutaj odbędą się aktywności: • poszukiwanie wód termalnych, • minigolf • degustacja Birchermüsli według przepisu szwajcarskiego lekarza i dietetyka Maximiliana Oskara Bircher – Benner.

Podróż z Bad Ragaz do Chur słynnym PostalBusem i dalej pociągiem z Chur do Arosy z lunchem na pokładzie.

Dzień 2 - popołudnie i wieczór
Popołudnie i wieczór: Arosa:

Arosa to popularny, lubiany i świetnie przygotowany alpejski ośrodek wypoczynkowy w Gryzoni. Położona jest na końcu romantycznej doliny Schanfigg na wysokości 1775 m n.p.m. W tej malowniczej miejscowości, pośród imponujących szczytów otaczających miasto, odbędą się popołudniowe zajęcia integracyjne typu:

• zawody w składaniu namiotu, • gra na rogu alpejskim (alphorn), • przejażdżka skuterem • degustacja serów alpejskich w wytwórni sera Maran, która wytwarza tutejszy ser od ponad 40 lat.

Wieczorem aperitif i kolacja na świeżym powietrzu na tarasie typowo szwajcarskiego hotelu Arosa Kulm, nocleg w hotelu.
Dzień 3
Po śniadaniu wyjazd z Arosy przez Andermatt do Jeziora Czterech Kantonów. Pociąg z Arosa do Chur, a następnie z Chur do Andermatt ze specjalnymi wagonami w stylu alpejskim tzw. Stiva Retica.

To pociąg niczym typowo górska gospoda, cała w drewnie, z siedmioma czteroosobowymi stołami, dużym wspólnym stołem i barem z obsługą, serwujący piwo z beczki i wino. Jak w każdej prawdziwej karczmie w tej części kraju, ta knajpa na szynach również serwuje salsyską kiełbasę , ser górski i lekkie przekąski. Dalej transfer z Andermatt do Campusu Hotel Hertenstein, w miejscowości Weggis w regionie Jeziora Czterech Kantonów
Dzień 3 - popołudnie i wieczór
Jezioro Czterech Kantonów to czwarte co do wielkości szwajcarskie jezioro, położone w centralne części kraju, otoczone pięknymi górami i najbardziej różnorodną linią brzegową. Krajobraz przypomina nieco norweskie fiordy.

W Campusie Hotel Hertenstein najpierw odbędzie się lunch w formie grilla, a następnie zajęcia strzelania z kuszy.

Po zajęciach transfer łodzią z Weggis do Lucerny, a tam świetna zabawa podczas wyścigów rowerów wodnych na Jeziorze Czterech Kantonów. Wieczorem wizyta w Muzeum Transportu w Lucernie. To jedna z najchętniej odwiedzanych szwajcarskich muzeów. Tutaj w najpierw goście zostaną zaproszeni na Aperitif w „Halle Strassenverkehr” (hala samochodowa), a następnie na kolację w „Halle Schienenverkehr” (hala kolejowa). Nocleg w Lucernie.
Dzień 4
Po śniadaniu czas wolny na spacer po Lucernie.

Nazywa bramą do centralnej Szwajcarii Lucerna jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast przez turystów. Nie sposób nie zobaczyć jej symbolu czyli średniowiecznego Mostu Kaplicznego stanowi największą atrakcję Lucerny, uważanego za jeden z najstarszych mostów drewnianych w Europie.

Następnie brunch w restauracji.

Transfer na lotnisko w Zurychu i powrót do kraju.
Poprzedni
Następny

Koleje Retyckie

Szwajcaria słynie z punktualności i niesamowitych krajobrazów. Można powiedzieć, że tutejsze Koleje Retyckie (RhB) łączą obie te cech charakterystyczne. RhB to jeden z głównych przewoźników krajowych. Szwajcarska sieć kolejowa jest bardzo rozbudowana i z łatwością za pomocą kolei można dotrzeć do każdego zakątka kraju. Nie tylko wielu mieszkańców korzysta z transportu kolejowego, co jest w zgodzie z ich ekologicznym podejściem, ale także mnóstwo turystów. Ponieważ trasy w większości przedzierają się przez Alpy, podróż pociągiem zapewnia niezrównane widoki na majestatyczne szczyty, jeziora, wodospady. Koleje Retyckie z ich mostami i wiaduktami to także majstersztyk inżynieryjny. Sztuka wynika z tego, że ponad 30% sieci znajduje się na wysokości powyżej 1500 m n.p.m., a w najwyższym punkcie trasa przebiega 2253 m n.p.m.