Od wielu lat wWedług rankingu the World Happiness Report uwzględniającego kryteria takie jak wolność, uczciwość, bogactwo, zdrowie i hojność mieszkańców, Norwegia jest „najszczęśliwszym krajem na świecie”. Kraj magicznej zorzy polarnej i majestatycznych fiordów, ale także zachwycającej architektury i kultury twardych i walecznych Wikingów. Norwegia to miejsce, w którym życie w zgodzie z naturą i przebywanie pośród niej jest integralną częścią życia jej mieszkańców. Stąd też program wyjazdu incentive do Norwegii bazuje właśnie na aktywnościach pokazujących piękno potęgę natury, którą tutaj doskonale widać. Oto kilkudniowy, bardzo atrakcyjny program.

Dzień 1: Rejs po archipelagu Bergen na powitanie

Zależnie od godziny przylotu do Bergen przejazd bezpośrednio do hotelu (jeśli przyjazd jest popołudniowy/wieczorny) lub przejazd na molo w pobliżu lotniska. Z molo można rozpocząć około godzinny rejs po malowniczym archipelagu Bergen, okolicznych fiordach i wysepkach. To świetny sposób na zapoznanie się z urokami Norwegii.
Zakwaterowanie w hotelu i czas na odpoczynek.
Wieczorem kolacja powitalna „Śladami Hanzeatyckich Kupców” odbywająca się w dawnych, pochodzących z XVIII wieku salach koncertowych, które żywo ilustrują życie towarzyskie hanzeatyckich kupców w Bergen gromadzących się tu posiłki, spotkania sądowe i naukę. Menu złożone z tradycyjnej norweskiej kuchni opartej głównie na wędzonych rybach i owocach morze podana w tym rustykalnym otoczeniu przeniesie gości do minionych czasów.

Dzień 2: City tour i wędkarska ekspedycja

Po śniadaniu w hotelu wyjście na city tour po Bergen. Bergen jest znane jako „miasto pomiędzy 7 wzgórzami” i „brama do fiordów”. Miasto jest dawnym portem hanzeatyckim. Ma unikalną architekturę i największe w Europie obszary dobrze utrzymanych drewnianych domów, które są nadal w użyciu. Targ rybny przy porcie jest naprawdę znany na całym świecie i jest rajem dla miłośników łososia! Miasto zostało również uznane za jedno z najczystszych i najporządniejszych miast w Europie!

Popołudniu wyprawa na  wędkarską ekspedycję wzdłuż linii brzegowej zachodniej Norwegii.  Jest ona długa i różnorodna, poprzecinana niezliczonymi wyspami, szkierami i fiordami. Kontrasty pomiędzy otwartym morzem a wąskimi fiordami, które przecinają daleko w głębi lądu, są ogromne, zapewniając idealne warunki dla wielu różnych gatunków ryb. Metody, które można zastosować to połowy denne z przynętą z dryfującej łodzi lub wędkarstwem morskim z ciężkim piranem. To miejsce odbycia zawodów w połowach ryb!

Wieczorem kolacja w zupełnie wyjątkowym miejscu czyli restauracji „On The Roof Top of Bergen”.  Podróż kolejką Floien, ekscytującą trasą po stromym zboczu góry aż na szczyt góry Floien. Restauracja znajduje się 1050 stóp nad poziomem morza! Widok Bergen i okolicznego fiordu zapiera dech w piersiach! Restauracja znajduje się w pięknym i eleganckim budynku i oferuje naprawdę niezrównany widok na miasto Bergen, ale przede wszystkim wyśmienitą kuchnię.

Dzień 3: Wyprawa do fiordów

Po śniadaniu całodniowa wyprawa do fiordów.
Pierwszym przystankiem są tzw. Białe Jaskinie utworzone z czystego anortozytu. To absolutnie unikatowe miejsce w skali świata! Temperatura w jaskiniach wynosi jedynie 4st C, ale wszyscy goście otrzymują cieple urania. Gudvangen Magical White Caves to cały spektakl artystyczny utworzony przez naturę, światło, muzykę, cisze, ciemność, spokój i harmonie. Zdecydowanie coś wyjątkowego i niezapomnianego dla każdego gościa! Po wizycie w jaskiniach prywatną łodzią goście udadzą się w głąb fiordu na farmę na lunch. Zwiedzanie farmy pozwoli zapoznać się z tutejszym, bardzo trudnym i wymagającym trybem życia.
Po obiedzie grupa uda się w dalszy rejs po fiordu Naeroy, który jest jednym z najwęższych fiordów na świecie. Przez zapierające dech w piersiach skrzydła fiordu pełne warkoczy wodospadów dotrze do wioski Flåm. Tutaj grupa wsiądzie na pokład słynnego pociągu Flåm. To jedna z najbardziej spektakularnych przejażdżek pociągiem na świecie, sunąca po bardzo stromym zboczu. Przejazd zakończy się na stacji kolejki górskiej Myrdal, gdzie zmieni pociąg na powrót do linii Bergen.

Wieczorem pożegnalna kolacja

Dzień 4:

Zależnie od godziny wylotu – śniadanie i czas wolny.
Transfer na lotnisko i powrót do kraju.