Rumunia – kraj położony na skrzyżowaniu Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej, na wybrzeżu Morza Czarnego. Kraj o bardzo bogatej historii i kulturze. Potęgą Rumunii są jej średniowieczne miasta – Brasov i Sighisoara, jedne z najlepiej zachowanych, niezwykłych miast średniowiecznych. Niezapomnianych wrażeń dostarczają wycieczki po delcie Dunaju – drugiej pod względem wielkości europejskiej delcie rzecznej, w bardzo niewielkim stopni przeobrażonej przez człowieka. I to tu narodził się Dracula. Zapraszamy na wyprawę jego śladami.

Dzień 1

Przylot do Bukaresztu i spotkanie z przewodnikiem. Lunch w restauracji w Bukareszcie. Transfer do Brasov – średniowiecznego miasta twierdzy.
Powitalny drink „ Koktail Draculi” w hotel oraz do obrony przed wampirami wszyscy goście otrzymują kilka butelek czosnku. Wieczorem kolacja w restauracji „Cerbul Carpatin” w Brasov oraz spacer po Rynku. Na uwagę przede wszystkim zasługuje ponad 500-letni gotycki tzw. Czarny Kościół i przepięknym Ratuszem z 1410r.

Dzień 2

Śniadanie w hotelu.
Transfer do Sigisoary – miasta narodzin Hrabiego Draculi. Sigisoara to jedno z najlepiej zachowanych miast średniowiecznych w Europie, wpisana na listę UNESCO. Zwiedzanie miasta w 8 -10 osobowych grupach w formie gry miejskiej, ze specjalnie przygotowanymi przewodnikami. W czasie wyprawy uczestnikom będzie towarzyszyć przyjazny wampir wraz ze swoją narzeczoną – wampirem, który będzie opowiadał o swoim mrocznym życiu. Koniecznie trzeba mieć przy sobie ochronne butelki z czosnkiem!
Lunch w restauracji Casa Vlad Dracul.

Po południu przejazd Bran, aby zwiedzić Zamek Bran, rozsławiony przez powieść Brama Stokera jako rezydencja hrabiego Drakuli. Zwiedzanie Zamku z przewodnikiem i Draculą. Zamek Bran był zbudowany w 1378 roku na szczycie urwiska przez królów węgierskich. Dziś znany jest przede wszystkim jako rezydencja pierwowzoru Hrabiego Draculi – Włada Palownika.
Średniowieczna kolacja w twierdzy w „La Cetate” restauracji w Brasov. Goście przybywający do restauracji-cytadeli są witani tańcem i śpiewem prawdziwych trubadurów i rycerzy ubranych w średniowieczne stroje.
Nocleg w hotelu w Brasov.

Dzień 3

Śniadanie w hotelu.
Wyjazd do Sibiu – jednego z najbogatszych miast Siedmiogrodu. Piesza wycieczka po Starym Mieście, z wizytą w Ewangelickiej Katedrze – symbolu miasta.
Po lunchu w lokalnej restauracji, przejazd do małej wioski w okolicy Sibiu, znanej z niezwykłej gościnności mieszkańców oraz przede wszystkim z unikalnych, malowanych na szkle ikon, których malowanie rozpoczął na początku 20-tego wieku lokalny ksiądz.
Przed powrotem do hotelu, kolacja w tradycyjnym gospodarstwie.

Dzień 4

Po śniadaniu wyjazd do Bukaresztu .
Na trasie postój i zwiedzanie klasztoru Cozia, znanego jako najstarszy i najbardziej złożony kompleks zabytków historycznych i artystycznych z Rumunii .
Następnym przystankiem jest Curtea de Arges , stolica Wołoszczyzny w 14 wieku .Obiad w restauracji Casa Domneasca . Po obiedzie zwiedzanie ruin Starego Książęcego Dworu zbudowane przez przodków Włada i klasztor Manole , wybudowany przez dziadka Drakuli , księcia Mircea Starego .

Klasztor jest najważniejszym miejscem pielgrzymek w dniu ” Wniebowzięcia NMP „. Założony w czasie panowania wojewody Neagoe Basarab , między 1512 i 1517 rokiem ,klasztor jest częścią najsłynniejszej legendy rumuńskiej , „legenda mistrza Manole ” .
Przejazd do Bukaresztu . Kolacja i nocleg w Bukareszcie .

Dzień 5

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Bukaresztu. Najpierw wycieczka panoramiczna, następnie spacer po Starym Mieście, prawdziwym muzeum na wolnym powietrzu. Znajdują się tu ruiny Starego Dworu Królewskiego, najstarszy kościół w Bukareszcie i deptak Lipscani. Ten deptak to sieć uliczek, jest częścią tętniącego życiem miasta, gdzie były kiedyś rezydowali kupcy i rzemieślnicy, a teraz znajduje się wiele restauracji, kawiarni, barów, sklepów i straganów z upominkami.
Tradycyjny obiad w restauracji Caru cu Bere, jednej z najstarszych i najbardziej znanych miejsc w historycznym centrum Bukaresztu. Specjalny program na wieczór z folklorystycznym show.
Zakwaterowanie w hotelu w Bukareszcie.

Dzień 6

Powrót do kraju.