Nie można choć raz w życiu nie zobaczyć Rzymu, wyjątkowego miasta, które cierpliwym i wytrwałym powoli odsłania swoje kolejne oblicza.

Miasta, które na każdym kroku – w labiryntach kamiennych ulic, w mroku zaułków, we wspaniałych wnętrzach niezliczonych, cudownych budowli – opowiada fascynującą, często tajemniczą historię. Historię ludzi, miejsc i wydarzeń. Historię świata zamkniętą między siedmioma wzgórzami.
Rzym to potęga, wieki historii, czar zaklęty w kamiennych budowlach i ulicach, urok małych straganów na placach i wąskich uliczkach. Mimo tłoku aut, tłumów turystów, kurzu i ciasnoty, jest wciąż inspiracją dla wielu artystów.

Dzień 1: Warsztaty kulinarne
Przylot do Rzymu. Spotkanie z lokalnym koordynatorem i transfer do hotelu.
Zakwaterowanie i chwila odpoczynku po podróży.
Wczesnym popołudniem przejazd na zajęcia do rzymskiej szkoły gotowania na specjalną sesję „hands-on” . Pod okiem szefa kuchni uczestnicy będą poznawać tajniki wyśmienitej kuchni włoskiej i przygotowywać dania będące lokalnymi specjalnościami, które będą stanowiły tego dnia ich kolację. Ta pełna zabawy kolacja wzbudzi włoskiego ducha całej grupy!

Dzień 2: Vespami przez Rzym
Po śniadaniu, aby jeszcze bardziej wczuć się w rzymski klimat wycieczka po wiecznym mieście na typowych włoskich Vespach. Zwiedzanie w stylu „la dolce vita” znanego z filmu „Rzymskie wakacje” z niesamowitą Audrey Hepburn. Każdy uczestnik będzie miał osobistego kierowcę, z którym wyruszy w podróż od tzw. Rzymu Imperialnego obejmującego Koloseum, Fora Romańskie, Kapitol aż na wzgórze Awentyńskie, z kompleksem zabudowań i pięknych parków należących do Zakonu Rycerzy Maltańskich. Stamtąd też można wyjrzeć przez sławną „dziurkę od klucza”. To miejsce wyjątkowo spokojne, jak na Rzym, pozwalające się zrelaksować.
Po południu tzw. podziemny Rzym – wycieczka na via Appia Antica, miejsce o niesamowitym klimacie. To także labirynt podziemnych ulic, domów, katakumb, pełne unikalnych i fascynujących odkryć.
Wieczorem kolacja w czarującej restauracji na Zatybrzu.

Dzień 3: iPAD chalange po barokowym Rzymie
Pora na najbardziej znane zabytki Rzymu tzw. Rzym barokowy obejmujący m.in. Schody Hiszpańskie, Fontanna di Trevi, Piazza Navona z Fontanną Czterech Rzek czy Panteon, ale uroki tych miejsc goście będą odkrywać na zasadzie gry, wyposażeni w iPADy i wskazówki. Będą mieli do odnalezienia mnóstwo „skarbów” i do rozwiązania gry, puzzle, będą musieli się wykazać sprytem i spostrzegawczością. Po drodze będą mieli też możliwość spróbowania lokalnych produktów. Oczywiście dla zwycięzców będzie nagroda.
Po południu przejazd do okolicznego rejonu Castelli Romani, będącego tutejszym winnym regionem. Tu w lokalnej winiarni będzie degustacja win i zwiedzanie winnicy z przewodnikiem oraz specjalna kolacja w muzyką na żywo i „akrobacjami” pizzaioli.

Dzień 4: Tajemnice Watykanu
Po śniadaniu wizyta w Watykanie. Wycieczka rozpoczyna się wizytą w Muzeach Watykańskich z kolekcją rzeźby antycznej ze słynną grupą Laokoona na czele, zbiorami malarstwa z dziełami Giotta, Leonarda da Vinci, Caravaggia i Rafaela, kolekcją arrasów oraz Stanze Rafaela z freskami artysty z Urbino, a także Kaplicą Sykstyńską, w której tworzyli najwięksi malarze renesansu, m.in. Perugino, Botticelli i Michał Anioł, autor słynnych fresków na sklepieniu i ścianie ołtarzowej. Kolejnym etapem zwiedzania będą bazylika św. Piotra z Pietą Michała Anioła i grobowcami papieskimi (m.in. grób Jana Pawła II) oraz plac św. Piotra. Wracając zobaczymy jeszcze imponujący Zamek Świętego Anioła, który podziemnymi korytarzami jest połączony z Watykanem.
Po południu czas wolny. Wieczorem kolacja pożegnalna w eleganckiej restauracji.

Dzień 5:
Po śniadaniu, wykwaterowanie i transfer na lotnisko. W miarę możliwości także wcześniej czas wolny.

Opcjonalnie – wycieczki całodniowe poza Rzym:

Nekropolie Etrusków, Jezioro Bracciano i SPA – w miejscowości Cerveteri zwiedzania nekropolii Etrusków, zabytek wpisany na listę UNESCO, następnie przejazd nad Jezioro Bracciano na lunch oparty na owocach morza, wizyta w pięknym renesansowym zamku oraz popołudnie w SPA położonym w pięknym ogrodzie. Możliwość korzystania z gorących kąpieli, whirepools, wodospadu i ścieżki kolanowej, ogród odnowy biologicznej z basenami sensorycznymi, fotelami do masażu wodnego, basenem japońskim, sauny biologiczne (do dyspozycji ręczniki i szlafroki).

Regaty żeglarskie – oparte na emocjonującym wyścigu i rywalizacji zawody, w których zespoły podzielona na kilka łodzi (po 6-10 osób) będą miały do wykonania kilka wyzwań. W czasie rejsu lunch na pokładzie. Na zwycięzców nagrody.