Wyjazd do Singapuru to znacznie więcej niż stopover w podróży do Azji, choć dzięki bezpośredniemu połączeniu z Warszawy PLL LOT otwiera on nowe możliwości w podróży do Tajlandii, Malezji, Indonezji, Hongkongu, Wietnamu, a także Australii czy Nowej Zelandii. Jednak trzeba go traktować znacznie szerzej – to barwne państwo, które można nazwać „Azją w miniaturze”. Singapur zwany „Miastem Lwa” (jego nazwa pochodzi od słów: singa – lew i pura – miasto) jest jednym z najbogatszych państw świata należącym do tzw. „azjatyckich tygrysów”. Mimo, że jest bardzo młodym krajem, niepodległość jako „państwo – miasto” uzyskało dopiero w 1965 roku, jest jednym z największych portów i centrów finansowych świata. Podróże tutaj mają często charakter biznesowy, choć na pewno warto znaleźć czas i wydłużyć wyjazd do Singapuru, aby poznać lepiej Miasto Lwa.

Oto kilka propozycji na ciekawe spędzenie czasu podczas wyjazdu w Singapurze, które mogą złożyć się na cały program incentive travel lub mogą być uzupełnieniem rozmów biznesowych czy konferencji i szkoleń.

Singapur – wyjazdowy city tour

Odkrywanie miasta w czasie około 4 – godzinnego city tour to punkt obowiązkowy pobytu w Singapurze nawet w czasie krótkiego biznesowego wyjazdu. Sercem miasta jest dzielnica kolonialna z historycznym budynkiem Parlamentu, ratuszem, neogotycka katedrą Św. Andrzeja, budynkiem Sądu Najwyższego i wielką przestrzenią wypoczynkowo – sportową Padang. Nie można pominąć imponującej Świątyni Thian Hock Keng – najstarszej w Singapurze świątyni buddyjsko – taoistycznej. Wielkie wrażenie robi spacer po chińskiej dzielnicy, gdzie można obserwować na żywo rzemieślników przy pracy w Lokalnym Centrum Rzemiosła. Dzielnica Indyjska cała pachnie przyprawami i jaśminem. I oczywiście trzeba odwiedzić Merlion Park z imponującym widokiem na Marina Bay i figurą tzw. Merliona czyli lwa z rybim ogonem – symbolu kraju, choć jeśli jest wystarczająco dużo czasu, najlepiej udać się tam wieczorem.

Gardens by The Bay

To miejsce będące wizytówką kraju. Spektakularny, futurystyczny kompleks ogrodów zajmujący 101 hektarów, stworzony przez międzynarodowy zespół najlepszych architektów, inżynierów i ogrodników. Ogrody te w 2015 roku zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Najbardziej charakterystycznym elementem ogrodów są gigantyczne sztuczne palmy. Spacer pomiędzy nimi przez kładkę zawieszoną na wysokości 20 metrów to absolutnie niesamowite przeżycie. Ogród wypełniony jest ponad 500 tys. roślin ponad 2200 gatunków. W dwóch ogromnych pawilonach: Flower Dome i Cloud Forest  można spacerować m.in. pomiędzy baobabami, gęstą dżunglą czy po ogrodzie oliwnym. W Gardens by The Bay można spędzić spokojnie cały dzień i mieć wrażenie podróży po różnych kontynentach. Natomiast wieczorem, wśród podświetlonych gigantycznych plan odbywa się spektakl światło i dźwięk z widokiem na kolejny charakterystyczny punkt Singapuru – niesamowity hotel Marina Sands Bay ze słynnym basenem pozbawionym krawędzi na dachu budowli. 

singapur wyjazd

Raffles Hotel

Jak mówi tutejsze przysłowie „Jeśli nie byłeś w Raffles, to nie byłeś w Singapurze”. Raffles Hotel to luksusowy obiekt mieszczący się w zabytkowym budynku w stylu kolonialnym, pochodzącym z 1887 roku. Nosi imię założyciela kraju Sir Thomasa Stamford Bingley Raffles’a, którego statua z brązu znajduje się w centrum miasta. Hotel słynie z własnej mikstury „Singapore Sling”, której obowiązkowo trzeba spróbować. Jeśli ktoś potrzebuje absolutnie ekskluzywnego miejsca na uroczystą galę diner to będzie najdoskonalsze miejsce. Jeśli nie, trzeba chociaż odbyć wieczorny spacer wzdłuż Singapur River i zakończyć go w Raffles Hotel popijając „Singapore Sling”.

Night Safari

Podczas wyjazdu do Singapuru nie można przegapić wizyty w tamtejszym Zoo, ponieważ nie jest zwykłe zoo, w jakim każdy zapewne nieraz był. To jeden z najpiękniejszych na świecie ogrodów zoologicznych zajmujących 28 hektarów powierzchni i stanowiących schronienie dla ponad 3600 ssaków, ptaków i gadów, w tym rzadkich i zagrożonych gatunków. Zoo można zwiedzać na różne sposoby, a najbardziej wyjątkowym i pierwszym takim na świecie jest nocne safari. Tutejsza tropikalna dżungla, las deszczowy i inne zakamarki globu, po zmroku ukazują swoje mroczne tajemnice i zwyczaje. Do tego przewidziane są specjalne show, a wieczór można zakończyć kolacją w rustykalnej restauracji Ulu Ulu Safari Restaurant. To sposób na wyjątkowy wieczór!

Przygoda w chińskiej dzielnicy

Chińczycy są najliczniejszą grupą etniczną zamieszkującą Singapur, stanowią prawie 80% ludności. Dzielnica Chinatown to połączenie nowoczesnego centrum biznesowego z tradycyjnym budownictwem, kolorowymi domami, sklepikami, świątyniami i rynkiem. To świetne miejsce na przeróżne warsztaty i aktywności teambuildingowe. Warsztaty kulinarne mogą odbyć się na tzw. „mokrym rynku” lub Chinatown Complex – miejscach pełnych tutejszych specjałów, świeżych ryb, owoców, warzyw i przypraw. Specjalnym wyzwaniem może być tzw. Peranakan Trail będącą barwną podróżą przez historię, styl życia i niepowtarzalny charakter Peranakan Babas (mężczyźni) i Nonyas (the kobiety). Peranakan to malajska nazwa potomków chińskich imigrantów, którzy tutaj się osiedlili przed wiekami, ale ich kultura, zwyczaje, stroje, rzemiosło są cały czas żywe. Podczas wyjazdu do Singapuru warto poznać ich kulturę.

Wypoczynek i zabawa na Sentosie

Sentosa to jedna z wysp należących do Singapuru, która praktycznie cała jest jednym wielkim parkiem rozrywki. Jest tu największe na świecie oceanarium, Universal Studio z zupełnie niesamowitymi atrakcjami, przepiękny Park Motyli i znacznie więcej. Jeśli chcemy zapewnić swoim gościom w czasie pobytu fantastyczną zabawę i dużą dawkę adrenaliny koniecznie trzeba się udać na Sentose!

Miejsc, w których można spędzić bardzo ciekawie i aktywnie czas w Singapurze jest znacznie więcej. Zależnie od tego w jakim charakterze odbywa się wyjazd do Singapuru i w jakim towarzystwie, można skonstruować różny program na krótki lub dłuższy pobyt. Bez wątpienia dzięki bezpośrednim połączeniom z Polski, Singapur stanie się coraz bardziej popularnym i prestiżowym kierunkiem wyjazdów incentive travel.