Szwedzkie koleje SJ to idealny wybór dla wszystkich miłośników Skandynawii lub tych, którzy dopiero chcą odkryć unikalność tutejszych krajobrazów i kultury.

 

Koleje SJ łączą trzy nowoczesne skandynawskie stolice Sztokholm, Oslo i Kopenhagę, a także inne piękne miasta, oferując możliwość poznania tutejszej architektury, kultury i tradycji Wikingów, zabytków ukazujących burzliwą historię, ale także modę i nowoczesność. Dzięki kolejom SJ można dotrzeć do najbardziej ekscytujących miejsc w Europie Północnej z maksymalną prędkością i komfortem.

 

Szwedzki SJ Rail został wyróżniony nagrodą dla szwedzkich firm promujących zrównoważony rozwój. Wszystkie podróże pociągami SJ są oznaczone symbolem Good Environmental Choice.

 

 

SJ koleje szwedzkie

 

GŁÓWNE TRASY, CENY I CZASY PRZEJAZDU:

 

TRASA: ORIENTACYJNY CZAS PRZEJAZDU: CENA OD:
Sztokholm – Malmö 4 h 29 min 64 euro
Sztokholm – Kopenhaga 5h 06 min 63 euro
Sztokholm – Goeteborg 3 h 02 min 40 euro
Sztokholm – Oslo 6 h 16 min 52 euro
Goeteborg – Kopenhaga (z przesiadką na koleje duńskie) 3 h 09min 50 euro

ZADZWOŃ +48 71 712 39 26 

 

TYPY POCIĄGÓW KOLEI SJ:

 • X2000 i SJ3000
  Najbardziej popularne szybkie pociągi skandynawskie, z bezpłatnym bezprzewodowym dostępem do internetu i wszystkimi nowoczesnymi udogodnieniami. Słynne wewnętrzne lustra to odzwierciedlenie skandynawskiego wzornictwa. Wszystkie posiłki serwowane na pokładzie są ekologiczne i przyjazne dla środowiska. X2000 i SJ3000 osiągają prędkość do 210 km/h łącząc duże miasta w krajach skandynawskich.

 

KATEGORIE USŁUG:

Pierwsza klasa:

 • Śniadanie serwowane dla pasażerów przed godziną 9
 • Bezpłatna kawa, herbata, ciasteczka, owoce
 • Poranne i wieczorne gazety
 • Opcjonalnie, po wcześniejszym zgłoszeniu trzydaniowy obiad serwowany na miejsce
 • Strefa ciszy
 • Dostęp do pokładowego systemu rozrywki: muzyka, magazyny itp.
 • Wstęp do SJ Lounge na głównych dworcach kolejowych w Sztokholmie, Malmo i Goeteborg
 • Dostęp do wi-fi
 • Rezerwacja miejsca
 • Bistro na pokładzie pociągu

 

Druga klasa:

 • Dostęp do wi-fi
 • Rezerwacja miejsca
 • Bistro na pokładzie pociągu

 

ZASADY PRZEJAZDU W KOLEJACH SJ:

Bagaż:

Bagaż można przetrzymywać jedynie w wyznaczonych miejscach, tj. nad siedzeniami oraz w wyznaczonych stojakach na początku i końcu każdego wagonu. Nie zezwala się na przewóz rowerów.

 

 

Zwierzęta:

Dozwolony jest przewóz dwóch zwierząt na osobę w wyznaczonych miejscach. Większe zwierzęta wymagające osobnego miejsca muszą mieć na przejazd wykupiony bilet (koszt taki sam jak bilet dla młodzieży). Nie jest dozwolony przewóz zwierząt w wagonach sypialnych oraz w przedziałach dla dzieci i niemowląt.

 

 

Niepełnosprawni:

Pasażerowie niepełnosprawni mogą zamówić pomoc w podróżowaniu do i z dworca oraz podczas przejazdu pociągów bez dodatkowych kosztów podczas rezerwacji biletów lub na 24 godziny przed odjazdem pociągu pod numerem +46 771 75 75 75. Niektóre pociągi mają dostęp do specjalnych wind dla wózków inwalidzkich.

 

Specjalne wymagania:

Pasażerowie podróżujący pierwszą klasą w szybkich pociągach można zgłaszać / zarezerwować wcześniej posiłki bez glutenu lub laktozy oraz wegetariańskie potrawy lub informować o innych posiadanych alergiach.

 

ARLANDA EXPRESS

Arlanda Express to specjalne połączenie pomiędzy lotniskiem Arlanda a głównym dworcem kolejowym w Sztokholmie. To najszybszy i najmniej ryzykowny sposób przemieszczenia się pomiędzy Stockholm Central Station a Stockholm Arlanda Airport. Podróż zajmuje jedynie 20 minut. Trasa jest obsługiwana przez pociągi typu X3 osiągające prędkość 205 km/h.

Za pośrednictwem Bissole możecie Państwo także dokonać zakupu ubezpieczeń podróżnych, ubezpieczeń od rezygnacji oraz zarezerwować hotele i inne usługi. Zapraszamy serdecznie.