Whisky Szkocja

Szkocja jesienią jest szczególnie urokliwa. Porosłe wrzosami wzgórza kontrastują z soczystą, niemal wiosenną zielenią trawy. Szkocja, tu i ówdzie pojawia się kolejny zamek albo drogowskaz do destylarni.

1 DZIEŃ:

Wycieczka po Edynburgu – historycznej szkockiej stolicy: średniowieczne Stare Miasto, gregoriańskie Nowe Miasto, Zamek Edynburski i okolice. Transfer do hotelu. Nocleg.

2 DZIEŃ:

Typowe szkockie śniadanie, wyjazd na zwiedzanie: Scotch Whisky Heritage Centre z degustacją, popołudniu zwiedzimy zielone doliny i wzgórza szkockie oraz destylarnię Glenkinchie ze słynną whisky Johnny Walker i Lowland Malt whisky. Powrót do Edynburga na nocleg.

3 DZIEŃ:

Śniadanie i wyjazd na północ: Dunfermline Abeby i Pałac Benedyktynów. Następnie najstarsza destylarnia whisky w Szkocji: Glenturret w Crieff, gdzie do dziś produkcja whisky odbywa się w tradycyjny sposób. Przejazd do hotelu w Tayside.

4 DZIEŃ:

Po śniadaniu wyjazd do historycznego Aberdeenshire Castles, następnie zwiedzimy destylarnię Aberlour. Wieczorem przejazd od hotelu w okolicach Aberdeen.

5 DZIEŃ:

Po śniadaniu wybierzmy się w górskie rejony Szkocji oraz do położonego u stóp gór Speyside, głównego rejonu, w którym produkuje się najbardziej znane whisky: Glenfiddich, Glen Grant, Cardhu i Glenfarclas. Po zwiedzaniu przejazd na nocleg w okolicach Inverness.

6 DZIEŃ:

Po śniadanku opuścimy rejon Inverness i po krótkim przejeździe zwiedzimy Loch Ness, najsłynniejsze jezioro w Szkocji z zamkiem Urquhart. Następnie udamy się na Wyspę Skye, znaną z pięknych krajobrazów oraz destylarni whisky Talisker. Nocleg.

7 DZIEŃ:

Po śniadaniu przepłyniemy promem na kontynent przez Dolinę Glencoe. Następnie przejedziemy na południe do Loch Lomond, jednego z najpiękniejszych miejsc w Szkocji. Następnie udamy się do położone najbliżej Glasgow destylarni Glengoyne, wizyta zakończy się degustacją. Wyjazd do Glasgow.

8 DZIEŃ:

Zakończenie wycieczki.