Góra Rushmore Góry Skaliste

Niepowtarzalne piękno północnej części Gór Skalistych do dziś przywodzi na myśl dawne, pionierskie czasy Ameryki. W Dakocie, Wyoming, Idaho oraz Utah odnajdziemy jedne z najstarszych i najpiękniejszych parków narodowych jak Yellostone, Glacier czy Grand Teton. To tutaj można spotkać nieskażoną cywilizacją przyrodę: ośnieżone górskie szczyty, malownicze przełęcze, spływające po skalnych blokach wodospady i aktywne gejzery. Stany górskie to również bezkresne pola pszenicy, rancza hodowców bydła oraz odwieczni mieszkańcy tych terenów: bizony i niedźwiedzie grizzly (wśród nich może również słynny Miś Yogi).

Dzień 1

Przylot do Rapid City – drugiego największego miasta Południowej Dakoty, spotkanie z przewodnikiem, a następnie transfer do hotelu i odpoczynek po podróży.

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd przez najbardziej malownicze pasmo Gór Skalistych – Big Horn oraz święte dla Indian ze Szczepu Dakota – Góry Black Hills, do Mt. Rushmore. W tej słynnej skale wykluto rzeźbę przedstawiająca głowy czterech prezydentów USA: George’a Washingtona, Thomasa Jeffersona, Abrahama Lincolna i Theodora Roosevelta. Następnie przejazd w okolice Mt. Thunderhead, gdzie od kilkudziesięciu lat powstaje imponująca rozmiarem rzeźba wodza Dakotów Crazy Horse’a. Wizyta w muzeum upamiętniającym autora monumentalnego dzieła – Korczaka Ziółkowskiego.

Dzień 3

Przejazd do Yellowstone będącego najstarszym i jednym z największych Parkiem Narodowym w USA. Trasa wiedzie poprzez wyżynę Yellostone, która stanowi gigantyczną kalderę uśpionego wulkanu, pod której skorupą zalega rozgrzana do 1300C magma.

Dzień 4

Na szlaku Misia Yogi. Wjazd do Yellostone National Park, który dla wielu kojarzy się z postacią z kreskówki o Misiu Yogi. Wizyta w najciekawszych punktach Parku Yellostone: geotermalne źródła, „gotujące się błota”, liczne gejzery, w tym również najsłynniejszy – Old Faithful. Nocleg.

Dzień 5

Dalsze zwiedzanie Parku Yellostone, a następnie przejazd widokową trasą do Parku Narodowego Grand Teton, zachwycającego plenerami sześciu polodowcowych jezior. Wizyta w kowbojskim miasteczku Jackson i podróż na nocleg do Salt Lake City.

Dzień 6

Panoramiczne zwiedzanie Salt Lake City – stolicy stanu Utah – gdzie mieszka największa w USA społeczność Mormonów. Zwiedzanie ( z zewnątrz ) imponującej Świątyni Mormonów, wzniesionej w połowie XIX wieku z granitu. Następnie jedyna w swoim rodzaju przygoda:
Jazda Quadami – ATV Honda Rancher 4×4 po dzikich plenerach wysokiego na niemalże 4 tys. m. pasma górskiego Uinta Mountains, położonego w odległości 50 mil od Salt Lake C. W programie: strome podjazdy, malownicze doliny, otwarte przestrzenie, polodowcowe jeziora – kilometry specjalnie wytyczonych tras, które dają okazję do zapoznania się z pięknem flory i fauny środkowej części stanu Utah ( Cedar Hollow, Soapstone, Mirror Lake, Weber Canyon ). Późnym wieczorem powrót na nocleg do Salt Lake City.

Dzień 7

Transfer na lotnisko i przelot do Polski.