Rzym film

Włochy to miejsce, które stało się naturalnym tematem bardzo wielu filmów. Kardy z „Rzymskich Wakacji” czy „Ojca Chrzestnego” rozpozna praktycznie każdy. Ale i we współczesnym kinie pojawiają się bardzo często, będąc głównym tematem lub tłem wydarzeń najróżniejszych gatunków filmowych. 

Przepiękne włoskie  krajobrazy i miasta obejrzymy i w „Pod słońcem Toskanii”, „Listach do Julii”, „Turyście”, ale też np. w sadze „Zmierzch”. We Włoszech jest mnóstwo naturalnych i niepowtarzalnych scenerii idealnych do kręcenia filmów.

Teambuilding – movie making

Produkcja filmów, właśnie we Włoszech, może być doskonałą teambuildingową aktywnością, wokół której można zbudować cały wyjazd lub tylko jego część. To świetna możliwość do ukazania indywidualnych i zespołowych umiejętności, bo do wykonania są przeróżne prace – od aktorów, po scenariusz, reżyserię, kostiumy i wiele innych. Produkcja filmowa wyzwala ogromne pokłady kreatywności i fantazji. We włoskich miastach i miasteczkach nie brak inspiracji by stworzyć swoje dzieło – zabytki, miejscowe legendy i opowieści, sławne osobistości i historyczni bohaterowie, to wszystko może być podstawą do świetnej zabawy i przygody.

Jak to działa?

Uczestnicy podzieleni na kilkuosobowe zespoły, które:

  • Otrzymują wstępny zarys filmu – ogólny scenariusz już istniejącego filmu, legendę czy np. historyczny fakt wokół którego ma być zbudowany film. Wszystko zależy od miejsca, w jakim się znajdują.
  • Zespoły muszą same dopracować szczegóły – kostiumy jeśli jest taka potrzeba, miejsca, szczegóły scenariusza.
  • Każdy zespół jest wyposażony w mapę, kamerę cyfrową – a reszta zależy już od ich kreatywności, fantazji, odwagi.

Gotowe filmy mogą być wyemitowane na specjalnej uroczystej Gali. Nie może się też obyć bez Oskarów. Nakręcone filmy zostaną ocenione w trzech głównych kategoriach: najlepszy film, najlepsza kreatywność, najlepszy aktor/najlepsza aktorka. Po pokazie zostaną ogłoszone wyniki i wręczone nagrody dla zwycięzców.

Cała zabawa w teambuilding z kręceniem filmów może trwać jeden lub kilka dni i stanowić niezapomnianą przygodę! Przy kręceniu filmów pośród włoskich krajobrazów można w pełni poczuć, że „La vita e bella”. A to przecież najważniejszy element wyjazdów integracyjnych.  Zatem… kamera, akcja!

 

 

florencja