wenecja euganejska

Wenecja Euganejska to region w północno – wschodnich Włoszech, z najbardziej znanymi, pełnymi zabytków i niezwykłych historii dwoma największymi miastami – Wenecją i Weroną. My proponujemy Państwu jednak tutaj niezwykły, bardzo oryginalny zimowy górski program wyjazdu.

Dzień 1:
Przylot do Wenecji, transfer do hotelu i odpoczynek.
Późnym popołudniem wizyta w winiarni połączona z degustacją lokalnych win, show cooking oraz kolacją opartą na tutejszych specjalnościach.

Dzień 2:
Po śniadaniu przejazd w okolice Cortiny na dzień pełen szczególnych wyzwań. Na początek będzie to team building polegający na budowie igloo. Następnie kolejne wyzwanie czyli przygotowywanie typowej włoskiej potrawy czyli polenty, która będzie podana w czasie lunchu. Po lunchu spacer na rakietach śnieżnych na kolejne wyzwanie – przygotowywanie tzw. vin brulè, czyli specjalnego grzanego wina. Na nocleg w specjalnym igloo goście dotrą saniami motorowymi.

Dzień 3:
Po śniadaniu przygoda z psimi zaprzęgami. Pod okiem instruktora każdy nauczy się powozić zaprzęgiem ciągniętym przez psy husky. Na rakietach śnieżnych goście udadzą się na obiad do górskiej chaty.
Popołudniu powrót do Cortiny, jednego z głównych włoskich ośrodków narciarskich. Czas wolny i nocleg w hotelu.

Dzień 4:
Na zakończenie pobytu specjalnie zorganizowane zawody narciarskie, z podziałem na kategorie według umiejętności narciarskich gości wzbogacone o przeróżne specjalne konkurencje np. taxi bob ( emocjonujący wyścig przy 100km/h w dół lodowej wstęgi ), kite na nartach itd. Obiad w górskiej chacie.
Wieczorem specjalna pożegnalna kolacja, na którą gościa dotrą na rakietach śnieżnych lub saniami motorowymi. W czasie kolacji specjalny występ ludowego zespołu lub/i dyskoteka.

Dzień 5:
Zależnie od godziny wylotu możliwy czas wolny. Wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko w Wenecji. Powrót do kraju.