Business Travel New York, USA, wizy, Nowy Jork

Choć w USA jest przeogromne bogactwo przyrody, niesamowitych parków narodowych, to jednak jego wizytówkami, które każdy rozpozna, są spektakularne budowle. Na czele tej listy znajduje się oczywiście Statua Wolności, ale jest tu także Empire State Building czy Kapitol i Bały Dom. Te najsłynniejsze budowle znajdują się w trzech metropoliach na wschodnim wybrzeżu: Nowym Jorku, Waszyngtonie i Filadelfii i to właśnie w podróż pełną wrażeń do tych trzech miast zapraszamy.

Gigantyczny Nowy Jork to miasto, które słynie z wielu doskonale rozpoznawalnych miejsc. Ogromnym sentymentem nowojorczyków i turystów cieszy się Brooklyn Bridge, najstarszy w mieście most wiszący, łączący Manhattan z Brooklinem. Ogromną renomą cieszy się  Metropolitan Museum i Metropolitan Opera, na scenie której można by zmieścić cały budynek mediolańskiej La Scali. Ze względu na mieszczącą się tutaj siedzibę ONZ, Nowy Jork został okrzyknięty „stolicą świata”. Przy Nowym Jorku, stolica USA – Waszyngton wydaje się być kameralnym miastem, ale to tutaj, na Kapitolu i w Białym Domu zapadają najistotniejsze decyzje dla całego kraju, a nawet świata. Przed Waszyngtonem stolicą USA była Filadelfia i to właśnie tutaj znajduje się najwięcej symboli amerykańskiej państwowości. W tej „najbardziej historycznej mili kwadratowej Stanów Zjednoczonych” stoją budynki będące miejscem formalnych narodzin nowego państwa. W Independence Hall 4 lipca 1776 roku podpisano Deklarację Niepodległości, czemu towarzyszyło bicie Dzwonu Wolności. Podróż do tych trzech metropolii to „odkrywanie Ameryki”!

Proponowany program rozpoczyna się od Chicago. Na życzenie można rozpocząć program od innego miasta, np. od Nowego Yorku, zależnie od dostępności i wygody przelotów.

Dzień 1: Niagara

Wyjazd o godzinie 4.00 rano z Chicago (możliwe jest dołączenie do grupy w innym miejscu trasy). Przejazd przez stany Illinois, Indianę, Ohio, Pensylwanię i Nowy Jork. Po drodze przerwy na odpoczynek, kawę i posiłki. Dojazd nad wodospad Niagara. Rejs statkiem pod wodospady oraz spacer po terenie najstarszego w Stanach Zjednoczonych Parku Stanowego na Wyspę Kozią gdzie znajdują się punkty widokowe. Przejazd na nocleg.

Dzień: 2 Nowy Jork

Wyjazd do Nowego Jorku. Przejazd tunelem pod rzeką Hudson na Manhattan. Rejs statkiem wokół Liberty Island gdzie znajduje się najsłynniejszy nowojorski obiekt, Statua Wolności. Powrotny rejs na Manhattan. W czasie pieszego spaceru obejrzymy najsłynniejsze budowle i obiekty Dolnego Manhattanu. W programie początek ulicy Broadway czyli miejsce narodzin Nowego Jorku, wtedy jeszcze jako holenderskiej osady Nowy Amsterdam. Najstarszy miejski park Bowling Green, posąg byka – symbol potęgi Nowojorskiej Giełdy. Budynek, w którym zrodziła się finansowa potęga Johna D. Rockefellera, firma Standard Oil. Budynki dawnych wielkich armatorów w tym właścicieli Titanica. Kościół Św. Trójcy oraz WTC (Światowe Centrum Handlu), gdzie stały zniszczone w zamachu Bliźniacze Wieże.Woolworth Building, zbudowany w 1913 roku w stylu gotyckim budynek o wysokości 241 m przez 17 lat był najwyższym budynkiem świata. Wall Street, przy której znajduje się budynek Giełdy Nowojorskiej. Stara przystań South Street Sea Port, z której rozciąga się wspaniały widok na Brooklyn Bridge. Przejazd przez Chińską Dzielnicę i postój przy budynku ONZ. Wizyta w Metropolitan Opera i Rockefeller Center gdzie znajdują się Złoty Prometeusz i gigantyczne lustro. Wjazd na taras widokowy budynku GE (General Electric) skąd rozciąga się wspaniała panorama Manhattanu i wspaniały widok Empire State Building. Oglądanie Katedry Św. Patryka i spacer po Fifth Avenue. Czas wolny na oświetlonym gigantycznymi neonami Times Square. Przejazd na nocleg w okolicy Nowego Jorku.

Dzień 3: Filadelfia i Waszyngton

Przejazd do Filadelfii. W historycznej dzielnicy zobaczymy słynne budynki jak Independence Hall, ściśle związane z narodzinami Stanów Zjednoczonych. Następnie przejazd do Waszyngtonu. Zwiedzanie rozpoczniemy od Cmentarza Arlington, gdzie pochowany został między innymi Prezydent Kennedy. Ze wzgórza na cmentarzu rozciąga się widok na Pentagon. W dalszej części programu wizyta w Mauzoleum Lincolna oraz pod Pomnikiem Weteranów Wojny Koreańskiej i Pomnikiem Weteranów Wojny Wietnamskiej, przy którym znajduje się słynna „Ściana Płaczu” z wygrawerowanymi nazwiskami poległych w Wietnamie. Obejrzymy także najnowszy pomnik jakim jest Mauzoleum Bohaterów II Wojny Światowej. Następnie przejedziemy pod Biały Dom, w którego części parkowej stoi Pomnik Tadeusza Kościuszki. Kolejnym punktem na trasie jest Kościół Prezydencki, a następnie Kapitol. Po drodze zobaczymy Pomnik Kazimierza Pułaskiego. Wizyta w starym dworcu kolejowym Union Station. Nocleg w okolicy Waszyngtonu.

Dzień 4: Appalachy

Wyjazd w drogę powrotną do Chicago. Przejazd przez malownicze góry Appalachy, postoje w punktach widokowych. Następnie krótka wizyta w Shanksville ,miejscu upamiętnienia katastrofy samolotu United Airlines Lot 93 .Planowany powrót do Chicago około północy.