Laponia, skutery śnieżne

Laponia to nie tylko wioska Św. Mikołaja, choć oczywiście będąc tam aż wstyd nie odwiedzić tego magicznego miejsca (bez względu na wiek odwiedzających). To miejsce, w którym można zorganizować fantastyczny wyjazd integracyjny czy motywacyjny na bardzo wysokim poziomie. Zwykle aż do połowy kwietnia jest tu śnieżnie, dzięki czemu można zorganizować prawdziwie zimowe atrakcje, a przy tym doładować się gigantyczną dawką świeżego powietrza. Proponowany program łączy dwa miejsca symbolizujące tą mroźną krainę – oczywiście stolicę Laponii Rovaniemi i atrakcje skupione wokół niej, a także leżące nad Zatoką Botnicką miasto Kemi, znane jako „dom” arktycznego lodołamacza Sampo. Oto 5 – dniowy program w lodowej Laponii.

Dzień 1: Powitanie z Laponią

Popołudniowy przylot do Rovaniemi. Powitanie przez lokalnego przedstawiciela. Transfer do hotelu w centrum miasta lub blisko centrum. Czas na odpoczynek po podróży.
Spotkanie z przedstawicielami lokalnego organizatora w celu dopasowania specjalnej zimowej odzieży na czas pobytu i uczestnictwa w atrakcjach.
Wieczorem kolacja powitalna w restauracji hotelowej.

Dzień 2: Śnieżne safari

Po śniadaniu wyjazd skuterami śnieżnymi na safari. Skutery są w Laponii bardzo popularnym środkiem transportu, używanym praktycznie w całym sezonie zimowym przez mieszkańców. Pozwala on także na zapuszczanie się w dzikie tereny i napawanie pięknem przyrody.
Pierwszym przystankiem będzie farma psów husky. To psy, które uwielbiają zimę i uwielbiają ciągnąć zaprzęgi. Podczas pobytu na farmie będzie okazja zarówno do przejażdżki psim zaprzęgiem, a także poznania historii i zwyczajach, naturze i sposobach trenowania husky. Po wizycie na fermie przejazd do hodowli reniferów.  Hodowla reniferów to jedno z najstarszych „zawodów” w Laponii. Tu oczywiście trzeba wybrać się na przejażdżkę saniami zaprzężonymi w renifery, ale aby powozić trzeb wpierw zdobyć specjalne „prawo jazdy”. Laponia jest miejscem pełnym mistycznych opowieści i legend, i tu na farmie reniferów będzie można ich wysłuchać. Tu także uczestnicy otrzymają specjalny certyfikat przekroczenia Koła Podbiegunowego i zjedzą lunch. Powrót do hotelu skuterami śnieżnymi.
Wieczorem krótki transfer do wyjątkowej restauracji Snowland Igloo zbudowanej w całości ze śniegu i lodu. To magiczne miejsce jeszcze podwyższa doznania kulinarne, jakie są tu serwowane.

Dzień 3: Przygoda na lodołamaczu

Po śniadaniu w hotelu przejazd do Kemi – domu lodołamacza Sampo, którym wyruszycie na niezwykłą wyprawę po zamarzniętych wodach Bałtyku. Sampo do 1987 r pełnił „aktywną służbę” na tutejszych wodach, a później stał się atrakcją turystyczną. W czasie rejsu będzie można się na własne oczy przekonać jak statek miażdży grube na około 1m pokrywy lodowe. Na pokładzie będzie też serwowany lunch. A na zakończenie ekstremalne przeżycie tzw. arctic swim – zanurzenie się w arktycznych wodach w specjalnie przystosowanych do tego kombinezonach.
Po rejsie krótka wizyta w jednym z najsłynniejszym na świecie lodowym zamku – hotelu tzw. SnowCastle znajdującym się w Kemi.
Wieczorem kolacja w wielokrotnie nagradzanej restauracji Sky Kitchen & View, która poza przepysznym jedzeniem oferuje też przepiękne panoramiczne widoki na okolicę.

Dzień 4: Zimowa olimpiada sportów motorowych

Po śniadaniu wyjazd na Tereny Wyścigowe, aby przeżyć dzień pełen adrenaliny i wielkich emocji. Grupa podzielona na mniejsze zespoły zostanie szczegółowo przeszkolona przez instruktorów, jak należy prowadzić w egzotycznych zimowych warunkach. Następnie rozpocznie się szereg wyzwań wyścigów przeróżnymi pojazdami, pit stop chalange i innych konkurencji. Na zakończenie, podczas lunchu, sędziowie rozdadzą nagrody dla najlepszych kierowców.

Wieczorna, pożegnalna kolacja w zabytkowym Poropirtti Lodge, domu który od 1887 r służył tutejszym rybakom, myśliwym czy drwalom jako schronienie i miejsce odpoczynku. W tej zabytkowej restauracji goście poza kolacją będą też uczestniczyć w fantastycznej zabawie i licznych konkurencjach. Przepyszne jedzenie, lokalne tańce i przemiła domowa atmosfera to gwarancja udanego wieczoru!

Dzień 5: Pożegnanie z Mikołajem

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu.
Przejazd do miejsca obowiązkowego w Laponii, czyli do wioski Mikołaja. Nie można nie być w tym magicznym miejscu, w którym Święta Bożego Narodzenia trwają cały rok. Przed wyjazdem na lotnisko lunch na terenie wioski.

Transfer na lotnisko, powrót do kraju.