INDIE:  Złoty Trójkąt (Delhi, Agra, Jaipur) + wypoczynek na GOA + krótka wizyta w Bombaju

Wyjazd w dowolnym wybranym przez Państwa terminie, z polskojęzycznym tłumaczem jeśli tak sobie Państwo będą życzyć, możliwość modyfikacji programu na życzenie klienta, hotele wybranej przez Państwa kategorii.

Delhi – Mathura – Agra – Fatehpur Sikri – Jaipur – Goa – Bombaj

Dzień 1: 

Około południa zwiedzanie Old Delhi. Wizyta w czerwonym forcie, Jama Masjid (największy meczet Indii), następnie wizyta w Rajghat – pomnik Mahatmy Gandhi z czarnego granitu. Po południu: zwiedzanie New Delhi. Zobaczą Państwo Birla Mandir (świątyni dedykowanej Bogowi Wisznu), pomnik wojny, bramę Indii wybudowaną ku pamięci 85000 żołnierzy poległych podczas Pierwszej Wojny Światowej. Naprzeciwko Bramy Indii mieści się oficjalna rezydencja prezydenta Indii. Następnie Qutub Minar oraz kilka innych znaczących miejsc.

Dzień 2:

Przejazd busem z Delhi do Agra (205 km, ok 5 godzin), po drodze wizyta w Mathura. Mathura to święte miasto (miejsce urodzenia boga Kryszny) w stanie Uttar Pradesh w Indiach,położone ok. 50 km na północ do Agry i 150 km na południe od Delhi.

Dzień 3:

Poranny przejazd na zwiedzanie Agry – wizyta w majestatycznym i słynnym Tadż Mahal oraz wizyta w forcie historycznym Agra.

Dzień 4:

Czerwony fort, który był pałacem w nowej stolicy Szacha Dżahana – znajdował się w jednym z siedmiu starożytnych miast Delhi – Shahjahanabadzie. Szach przeniósł stolicę z Agry, aby podnieść wagę swojej władzy i po to, by mieć okazję wprowadzić w życie swoje pomysły na wielkie budowle. Czerwony Fort znajduje się we wschodniej części Shahjahanabadu. Wieczorem zakupy w Agrze. Miasto znane jest z produktów z marmuru.

Dzień 5:

Rano przejazd z Agry do Jaipuru (237 km, ok. 6h). Na trasie położone jest Fatehpur Sikri tzw. „Miasto Duchów” , gdzie warto zatrzymać się i zwiedzić zachowany w szczególnie dobrym stanie Panch Mahal osobliwy pięciokondygnacyjny pałac, Wielki Meczet (Jama Masjid), Bramę Zwycięstwa (Buland Darwaza), oraz grobowiec Salim Christi. Założone w 1571 przez Akbara na miejscu wioski Sikri. Akbar miał w tym miejscu spotkać sufickiego pustelnika Selima Ćisti, który przepowiedział cesarzowi urodzenie syna (na którego Akbar od wielu lat czekał).

Dzień 6:

Poranna wizyta w Amber Fort. Tutaj przejażdżka na słoniach do Amber Fort (jeśli dostępne). Zwiedzanie Amber Fort, różowego miasta (pałac, muzeum, Birla Mandir, następnie przejazd obok Hawa Mahal i kolorowego bazaru). Następnie zwiedzanie Jaipuru.

Dzień 7-10:

Poranny przejazd na lotnisko w Jajpurze na samolot na Goa z przesiadką w Bombaju. Odbiór z lotniska i transfer do hotelu. 3 dni relaksu na plażach Goa z możliwością organizacji wycieczek fakultatywnych.

Dzień 11:

Poranny przelot z Goa do Bombaju. Brama do Indii, główny punkt widokowy Bombaju. Kościół Afgański wybudowany by uczcić pamięć poległych w pierwszej wojnie z Afganistanem. Przejazd obok zbudowanego w stylu gotyckim Sądu Najwyższego, budynków uniwersytetu, kolorowego marketu Crawford, fontanny Flora, wieży zegarowej Rajabhai, muzeum Księcia Walii i in. Postój w  świątyni Jain oraz wizyta w Mani Bhavan, gdzie zatrzymywał się Mahatma Ghandi podczas wizyt w  Bombaju. Alternatywnie poranny rejs na wyspę Elefantę, a następnie zwiedzanie Bombaju w tym m.in. Dhobi Ghat – najbardziej niesamowita pralnia świata.

Dzień 12:

Wylot do Polski