15 lat – to dużo czy mało? Każdy zapewne odpowie – to zależy dla kogo i w czym?…

15 lat temu, jesienią 2005 roku Bissole Business Travel rozpoczęło swoją działalność. Założone przez Izabelę Nawrat przy bardzo mocnym wsparciu jej siostry Justyny Kowalskiej, a także innych Pracowników, którzy mieli już wówczas wieloletnie doświadczenie w branży turystycznej. Nie sposób w tym miejscu nie wspomnieć także o Panu Ryszardzie Nawracie, który miał ogromny wkład zarówno finansowy, jak i merytoryczny w powstanie biura Bissole, a swoim rozległym doświadczeniem wspiera nas cały czas.

Pierwsze biuro Bissole mieściło się w samym centrum Wrocławia, przy ulicy Odrzańskiej 24-29.

Po kilku latach przenieśliśmy się do Arkad Wrocławskich, następnie do biurowca Quattro Forum przy ulicy Legnickiej, by w końcu na stałe osiąść w naszym lokalu przy ul. Kościuszki 95.

W początkowym okresie Bissole mocno postawiło na turystykę indywidualną dopasowaną do potrzeb klienta, oferty szyte na miarę i turystykę luksusową. Na jakiś czas silnie związaliśmy się także z TUI, które wówczas oferowało bardzo wysokiej jakości usługi.

Obok turystyki indywidualnej cały czas prężnie rozwijał się dział business travel i incentive travel, które to w końcu „zwyciężyły” nad pozostałymi usługami i nadały wyraźną specjalizację Bissole.

Wiele firm, które rozpoczęły z nami współpracę w pierwszych latach naszej działalności są z nami do dziś, co jest dla nas ogromnym wyróżnieniem i powodem do radości! Wiemy, że jest to zasługa przede wszystkim jakości naszej obsługi, ale także indywidualnego i przyjacielskiego podejścia.

Od początku bardzo zależało nam na tym, aby poznać naszych Klientów osobiście, spotkać się z nimi, dowiedzieć się czego oczekują, a dzięki temu coraz lepiej ich obsługiwać. Dlatego przynajmniej raz w roku organizujemy spotkania z Klientami, które przybierają różne formy. Od hucznych i pełnych atrakcji eventy z cyklu „Bissole Trendy Club”, przez bardziej kameralne Kobiece Spotkania nastawione na zdrowie i urodę, po specjalistyczne śniadania biznesowe organizowane z naszymi najlepszymi branżowymi partnerami, m.in. firmą Amadeus, LOT, Lufthansa, Qatar Airways, HRS czy przedstawicielstwami poszczególnych krajów. Spotkania te, bez względu na ich rozmiar, są dla nas bezcennym źródłem inspiracji i motywacji.

 

Od momentu powstania, po dziś Bissole jest aktywnym członkiem Brytyjsko – Polskiej Izby Handlowej. (BPCC) oraz Dolnośląskiej Izby Turystycznej. Byliśmy także członkiem Zachodniej Izby Gospodarczej oraz Business Center Club, który w 2014 roku przyznał nam Medal Europejski BCC za obsługę podróży służbowych. W 2017 roku Prezes Izabela Nawrat otrzymała srebrną odznakę „Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego”.

Zarówno te nagrody, jak i propozycje uczestnictwa w najlepszych branżowych stowarzyszeniach, wydawnictwach są dla nas świadectwem doceniania naszego profesjonalizmu oraz tego, że przestrzegamy zasad uczciwej konkurencji. Dzięki temu cieszymy się cały czas uznaniem zarówno wśród klientów, jak i w naszej branży.

W czasie tych 15 lat podejmowaliśmy także nowe wyzwania i zdobywaliśmy nowe doświadczenia. Zapewne wiele osób pamięta prowadzoną przez nas kawiarnię Cafe Opera w Operze Wrocławskiej, wiele Pań odwiedziło też nasz salon kosmetyczny Repechage. Mimo, że zakończyliśmy te działalności, to z sympatią je wspominamy. Wiele nowych wyzwań ciągle na nas czeka i już dynamicznie zaczynamy je realizować.

To 15 lat to także nasz nieustanny rozwój i nadążanie za pędzącym rozwojem technologii oraz dynamicznym rozwojem turystyki. Od czasu, kiedy ręcznie wypisywaliśmy bilety czy umowy, po pełną automatyzację procesów rezerwacyjnych, rozliczeniowych, dedykowane systemy rezerwacyjne i aplikacje – tak jak cały świat uczymy się i przedstawiamy nowoczesne rozwiązania naszym Klientom, aby zapewnić im jak najlepszy serwis.

I to co najpiękniejsze w naszej branży – czyli podróże! Przez lata zorganizowaliśmy tysiące mniejszych i większych wyjazdów w najróżniejsze zakątki świata. Odwiedziliśmy osobiście mnóstwo miejsc w czasie osobistych podróży i na tzw. Fam tripach, aby sprawdzić warunki, atrakcje i mieć jak największą wiedzę o odwiedzanych krajach. Od Ameryki po Australię, przez całą Europę od Gibraltaru po Laponię, przez najlepsze imprezy sportowe, jak wyścigi F1, Australian Open i zawody NBA – jednak cały czas jeszcze wiele zostało do odkrycia i ciągle mamy głód podróży, którym zarażamy naszych Klientów.

Taka rocznica to też powód do refleksji, ale przede wszystkim do podziękowań. Jest tak wiele osób, którym chcielibyśmy podziękować za te lata współpracy, że nie sposób wymienić wszystkich. Pragniemy podziękować wszystkim naszym Pracownikom, którzy byli z nami przez te lata, niezależnie od czasu, bo każdy z nich wniósł tu swoją wiedzę, osobowość i zaangażowanie. Dziękujemy naszym Partnerom i Współpracownikom z różnych obszarów – głównie informatyki, księgowości, prawa. A szczególne podziękowania składamy Klientom z firm i wszystkim Klientom indywidualnym, którzy nam zaufali i powierzają nam od lat swoje podróże. Samych firm jest już ponad 700, ale dziękujemy wszystkim i prosimy o więcej.

A zatem – czy 15 lat to dużo? Tak, w życiu każdego człowieka, to całkiem sporo. Bo przecież firma, to przede wszystkim ludzie, którzy ją tworzą i którzy są z nią związani. Przynajmniej z takiego założenia wychodzimy tu, w Bissole. Przez te 15 lat przeżyliśmy mnóstwo chwil wielkich radości, sukcesów, ale także smutków, czy rozstań i pożegnań. Urodziło się dużo „bissolowych” dzieci, pracowaliśmy z wieloma osobami, z którymi mimo rozstania zostajemy w dobrych kontaktach. Odbyliśmy mnóstwo dobrych spotkań i rozmów z naszymi Klientami, odwiedziliśmy z grupami „kawał świata” i zawsze bezpiecznie wracaliśmy. Przetrwaliśmy wiele kryzysów na świecie mających poważny wpływ na światową turystykę, ale zawsze z optymizmem patrzymy w przyszłość wierząc, że i ten obecny przetrwamy i będziemy mogli cieszyć się kolejnym rocznicowym spotkaniem z naszymi Klientami! Tego sobie życzymy z okazji naszych 15 urodzin 😊!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz