Na zamówienie

Naturalne piękno Albanii

Niewielka Albania położona na Półwyspie Bałkańskim, pomiędzy Czarnogórą, Kosowem, Północną Macedonią i Grecją zachwyca przede wszystkim swoją autentycznością. Piękno przyrody zapiera dech w piersiach niemal na każdym kroku i stanowi dla mieszkańców ogromną wartość, choć najważniejsze są dla nich rodzina i wolność! Zdecydowaną większość powierzchni kraju zajmują góry – to drugie po Szwajcarii najwyżej położone państwo w Europie, a w dodatki z dostępem do morza. Majestatyczne i tajemnicze Góry Przeklęte zachwycają niejednego podróżnika, tym bardziej, że skrywają słynne, krystaliczne Blue Eye. Wyprawy 4×4 to niemalże „must do” w Albanii. A do tego rejsy po jeziorach i morzu, raffting, zabytki i smaczna śródziemnomorska kuchnia doprawiona pasterskim życiem – Albania was zaskoczy i zachwyci!

Dlaczego Albania?

 • Śródziemnomorski, przyjemny klimat z prawie 300 dniami słonecznymi w roku
 • Niesamowicie zielony i górzysty kraj, dający mnóstwo możliwości do aktywności sportowych – góry zajmują ok 75% powierzchni kraju, poprzecinane aż 152 rzekami, z ostatnią, dziko zachowaną w Europie rzeką Vjosa na czele i cudownymi jeziorami
 • Rajskie wybrzeże Riwiery Albańskiej z lazurowymi wodami Morza Jońskiego, stolicą w przytulnej Sarandzie i widokiem na wyspę Korfu
 • Bardzo interesujące trasy offroadowe pośród strzelistych gór na północy kraju i łagodnych zboczy na południu
 • Imponujące zabytki z listy UNESCO – starożytne Butrint oraz osmańskie Berat i Gjirokastra
 • Ciekawostką jest, że Albania w latach ’70 została oficjalnie ogłoszona pierwszym ateistycznym państwem na świecie i do dziś jest państwem laickim z konstytucyjnie zagwarantowaną wolnością wyznania

Albania – program wyjazdu incentive

Dzień 1

Typ oferty: Na zamówienie klienta

Przylot do Tirany wczesnym popołudniem. Transfer do hotelu w Durres i zakwaterowanie.

Czas na chwilę odpoczynku i wyjazd na zwiedzanie centrum miasta. Durres dzieli się na dwie części – miasto i plaża. To drugie co do wielkości miasto Albanii. W centrum można zwiedzić m.in. amfiteatr z początków II w. n.e. z czasów panowania cesarza Trajana, gdzie odbywały się walki gladiatorów. W czasie trzęsienia ziemi w latach 345/346 amfiteatr uległ dużym zniszczeniom. Później terenie amfiteatru powstała też kaplica, ozdobioną freskami i mozaikami. Ważnym zabytkiem Durres jest też wieża wenecka będąca częścią bizantyjskiego zamku, który był uważany za jedną z najsilniejszych twierdz na zachodnim wybrzeżu Adriatyku w średniowieczu. Pięknie prezentują się dwa tutejsze mola – betonowe i stalowe.

Po zakończeniu zwiedzania na jednym w nich kolacja w restauracji 4Stinet czyli Cztery pory Roku.

Powrót do hotelu.

Dzień 2

Śniadanie w hotelu.

Wycieczka, a właściwie całodzienna wyprawa otwartymi jeepami po nieturystycznej części regionu Durrës. W wiejskim domu, u albańskich gospodarzy przystanek na poranną kawę z rakiją. Przejazd malowniczą offroadową trasą pomiędzy wzgórzami z gajami oliwnymi, winoroślami oraz plantacjami tytoniu, często spotykając żółwie oraz stada kóz i owiec. Wizyta w rodzinnej winnicy, gdzie w otoczeniu wiekowych drzewek degustować będziemy produkowane tu wino i regionalne potrawy. Zależnie od pory roku możliwy będzie także udział w winobraniu. Kolejny offroadowy odcinek, to droga wzdłuż wzgórza Kallmi z panoramą Adriatyku, aż do najładniejszej plaży Durrës. Czas wolny na plażowanie i powrót do hotelu.

Kolacja i nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu w hotelu transfer na południe, do portu we Wlorze.

Fantastyczny rejs statkiem na Półwysep Karaburun, gdzie będzie czas na opalanie, ale przede wszystkim na podziwianie terenów Morskiego Parku Narodowego Karaburun-Sazan. Wpłynięcie do niesamowitej jaskini Haxhiego Ali, a obiad zjemy na plaży przy ognisku. Po powrocie do portu przejazd na kolację. Wlora słynie m.in. z doskonałych restauracji z pięknymi widokami, a przede wszystkim z wyśmienitej kawy pod każdą postacią! A jest to jedno z najstarszych miast w Albanii, założona jako starożytna grecka kolonia w VI wieku p.n.e. pod nazwą Aulona.

Po kolacji wieczorem transfer powrotny do hotelu w Durres.

Dzień 4

Po śniadaniu wyjazd na wycieczkę w bardziej dziewicze miejsca Albanii – do Kanionu Holta z trekkingiem na Tervolit. Aby nabrać sił do podróży najpierw  wizyta w domu pasterza z poczęstunkiem. Trekking na szczyt Tervolit, z którego rozpościerają się niesamowite widoki. Po zejściu, obiad w restauracji Bar Restauracja Kanioni Holtes. Zejście do kanionu Holta i około godzinny spacer kanionem zajmie. Spektakularne formacje skalne kanionu w połączeniu z wodą w kolorze akwamarynu pozostawiają niezapomniane wrażenia. Kanion ma 3 kilometry długości, a klify osiągają nawet 100 metrów. Po wyprawie powrót do Durres.

Wieczorem przejazd do Krui – starożytnego miasta z bodaj najważniejszym dla Albańczyków zamkiem Skanderbega. W czasie podróży poznamy tajemnice i zwyczaje regionu. Kolacja, a raczej tradycyjna albańska biesiada odbędzie się w ogrodzie średniowiecznego zamku, a jej trakcie – występ zespołu folklorystycznego. Powrót do hotelu.

Dzień 5

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie.

Zależnie od godziny powrotu – przejazd do agroturystyki na obiad lub bezpośredni transfer na lotnisko w Tiranie.

Powrót do kraju.

Pozostałe propozycje Incentive Travel ​

Zapytaj o ofertę!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:

Bissole Sp. z o.o.

ul. Kościuszki 95/1U

50-442 Wrocław

Biuro czynne
od poniedziałku do piątku
w godzinach: 8:00 – 17:00

Lub wyślij formularz:

  Jakim wyjazdem jesteś zainteresowany?* (kierunek, termin, liczba osób dorosłych i dzieci, standard hotelu, rodzaj wyżywienia itd.):

  Imię i nazwisko*:

  E-mail*:

  Telefon*:

  Nowoczesny system
  do rezerwacji biletów lotniczych, hoteli i aut dla firm

  Szybkie i sprawne planowanie i zarządzanie
  podróżami służbowymi w firmie.