Na zamówienie

Japońska Odyseja: od tradycji do nowoczesności. Wyjazd incentive

Japonia to kraj, który łączy w sobie starożytne tradycje z najnowocześniejszymi technologiami.Bissole Business Travel zaprasza w fascynującą podróży po Japonii, gdzie rozwiązania przyszłości  splatają się z tradycjami zaklętymi w świątyniach, a majestatyczne Fuji i Nara pozwalają przeżyć niezwykłe duchowe uniesienia i poznać historyczne dziedzictwo kraju kwitnącej wiśni. Odwiedź najważniejsze japońskie świątynie i miejsca kultu, zobacz na własne oczy futurystyczne wieżowce, skosztuj tradycyjnego sake oraz na własnej skórze poczuj monumentalność góry Fuji. Zapraszamy do wzięcia udziału w tej niezapomnianej podróży, która pozwoli na głębokie poznanie jednej z najbogatszych kultur świata, a także może być połączona z rozwojem biznesu podczas wizyty na EXPO.

 

Wyjazd incentive do Japonii. Najważniejsze punkty w programie:

  • Zwiedzanie Tokio – wizyta m.in. w świątyniach Sensō-ji i Meiji-jingū, a także oglądanie tradycyjnego turnieju sumo.
  • Przejażdżka kolejką linową nad doliną Owakudani.
  • Zwiedzanie Fuji.
  • Wizyta w Złotym Pawilonie w Kioto. Spacer po bambusowym lesie w Arashiyamie.
  • Wizyta w muzeum sake w Narze.
  • Zwiedzanie Osaki. Możliwość wizyty na EXPO 2025.

 

 

EXPO 2025 OSAKA, KANSAI, JAPAN

Wyjazd można połączyć z wizytą na EXPO 2025 w Osace, które będzie trwać od 13 kwietnia do 13 października 2025 roku na sztucznej wyspie Yumeshima. Hasłem przewodnim tej edycji wydarzenia jest „Projektowanie przyszłego społeczeństwa dla naszego życia”. Podkreśla ono zbliżenie narodów poprzez współpracę na globalną skalę i ponad wszelkimi podziałami dla lepszego jutra dla wszystkich. Wystawa ma na celu być „Laboratorium Życia Ludzi”, gdzie odwiedzający będą mogli doświadczyć innowacyjnych technologii i rozwiązań mających na celu poprawę jakości życia na całym świecie​.

Polska zaplanowała swoje dni na Expo 2025 w Osace na 3 maja, co zbiega się z Dniem Konstytucji, który jest również świętem w Japonii. W trakcie Expo, polski pawilon będzie miejscem wielu wydarzeń kulturalnych, biznesowych i naukowych, w tym codziennych recitali muzyki Chopina oraz Polsko-Japońskiego Forum Eksportowego i Forum Inwestycyjnego​.

Połączenie wyjazdu na EXPO ze zwiedzaniem Japonii będzie zatem doskonałą okazją, by się przekonać, jak technologicznie zmieni się nasz świat w całkiem niedalekiej przyszłości, nawiązaniem nowych kontaktów i rozwojem biznesu oraz sięgnięciem do korzeni jednej z najstarszych kultur podczas zwiedzania Japonii.

Japonia – program wyjazdu incentive

Dzień 1

Typ oferty: Na zamówienie klienta

Przylot do Tokio. Transfer do hotelu.

Zależnie od godziny przylotu – po odpoczynku, rozpoczęcie zwiedzanie.

Pobyt w tym mieście rozpocznie wizyta w najstarszej świątyni buddyjskiej stolicy Japonii – Sensō-ji, której powstanie datuje się na rok 645, choć główny budynek udostępniony do zwiedzania odbudowano niemal na nowo w 1958 roku. Obiekt ten to jedna z wizytówek Tokio. Według szacunków każdego roku odwiedza ją nawet 30 milionów osób. Będąc w Sensō-ji nie można pominąć przechadzki po Nakamise-dori, czyli tętniącej życiem, jednej z najsłynniejszych w Japonii ulicy handlowej wypełnionej przeróżnymi straganami.

Tego samego dnia będziemy mogli również wjechać windą na najwyższą wieżę telewizyjną na świecie. Futurystyczna Tokio Skytree, bo o niej mowa, liczy sobie aż 634 metry wysokości całkowitej i znajduje się obecnie w czołówce najwyższych budynków świata.

W planie przewidziana jest kolacja powitalna. Nocleg w Tokio.

Dzień 2

Drugi dzień w całości poświęcony będzie zwiedzaniu Tokio i poznawaniu kolejnych niezwykłych atrakcji tego miasta. Po śniadaniu udamy się do Meiji-jingū – specjalnego miejsca kultu w japońskiej religii shintō. Wzniesiona w latach 1915-1920 świątynia to stały punkt niemal wszystkich wycieczek po Japonii. Także tutaj goszczeni są bardzo często przedstawiciele oficjalnych delegacji zagranicznych przybywających do Tokio. Dla samych Japończyków Meiji-jingū jest popularnym miejscem zawierania ślubów oraz ceremonii osiągnięcia dorosłości seijin-shiki.

Następnie będziemy mieli okazję udać się do dzielnicy Omotesando, której najbardziej rozpoznawalnym elementem jest oczywiście luksusowa aleja o tej samej nazwie. Znajdują się przy niej liczne butiki ekskluzywnych marek, znanych na całym świecie.

Drugiego dnia znajdzie się też coś dla fanów rywalizacji sportowej. Odwiedzimy bowiem słynną tokijską halę sportową Ryōgoku Kokugikan, w której odbędzie się tradycyjny turniej sumo.

Wieczorem, dla osób chętnych, tradycyjny rejs kolacyjny Yakatabune po rzece Sumida, w czasie którego nie tylko będzie można skosztować kilku japońskich specjałów, ale też podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na Tokyo Skytree czy Zatokę Tokijską.

Nocleg w Tokio.

Dzień 3

Trzeci dzień w całości spędzimy na zwiedzaniu Hakone – malowniczego miasta znajdującego się u stóp góry Fudżi. Po przybyciu na miejsce weźmiemy udział w rejsie widokowym po jeziorze Ashi z portu Moto Hakone do Togendai. Następnie przewidziana jest przejażdżka kolejką linową do stacji Owakudani tuż nad wulkaniczną doliną powstałą około 3000 lat temu po erupcji Mount Hakone. Dolina ta znana jest chociażby z malowniczych widoków, ale też wciąż aktywnych gorących źródeł siarkowych. Przy dobrej pogodzie można w czasie wycieczki podziwiać wyjątkową aurę góry Fudżi. Przygotowany będzie dla nas również poczęstunek – tradycyjny przysmak Hakone – słynne czarne jajka, gotowane w gorących wodach wulkanicznych.

Lunch w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu do Tokio.

Dzień 4

Kolejny dzień upłynie nam na zwiedzaniu miasta Fuji. W pierwszej kolejności udamy się do Oshino Hakkai – ośmiu słynnych tradycyjnych stawów utworzonych ze źródeł spływających z położonej nieopodal góry Fudżi. To jeden z najważniejszych naturalnych zabytków całej Japonii. Wody Oshino Hakkai są nieskazitelnie czyste i przeźroczyste. Z samego kompleksu podziwiać można także monumentalność wspomnianej góry Fuji.

Następnie odwiedzimy park Arakurayama Sengen ulokowany na zboczu góry Arakura. To niezwykle popularne miejsce wśród turystów, znane z czerwonej, czteropiętrowej pagody. Tu także będzie można zobaczyć jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Japonii – sakurę, czyli typowe dla tego kraju drzewko wiśniowe. Z parku rozprzestrzenia się widok na miasto Fujiyoshida i ponownie na górę Fuji.

Kolejny punkt wycieczki to muzeum sztuki Kubota Itchiku. Poświęcone jest ono pracom Itchiku Kuboty, artysty specjalizującego się w technice barwienia kimon tsujigahana.

Zwiedzanie tego dnia zakończy wizyta w dwóch całorocznych jaskiniach lodowych – Jaskini Wiatru Fugaku oraz Jaskini Narusawa.

Nocleg w Tokio.

Dzień 5

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i przejazd słynnym Shinkansenem z Tokio do Kioto. Shinkansen to system szybkich kolei w Japonii, który jest jednym z najbardziej zaawansowanych na świecie, które osiągają prędkości do 320 km/h.

Uczestnicy w pierwszej kolejności odwiedzą buddyjski kompleks Kiyomizu-dera położony na zalesionych zboczach góry Otowa. Założona w 798 roku świątynia znana jest przede wszystkim ze swojej drewnianej werandy i platformy, z której rozprzestrzeniają się imponujące widoki na miasto oraz otaczającą je przyrodę. Tego samego dnia weźmiemy udział w ceremonii parzenia tradycyjnej japońskiej herbaty.

Wieczorem przewidziana jest kolacja w jednej z restauracji.

Nocleg w Kioto.

Dzień 6

Szósty dzień upłynie na poznawaniu najważniejszych atrakcji Kioto. Będziemy mieli okazję zobaczyć Złoty Pawilon Rokuon-ji, czyli oszałamiającą świątynię zen, której zewnętrzne ściany pokryto płatkami prawdziwego złota, malowniczo odbijającego się w otaczającym świątynię stawie. Ta ikoniczna atrakcja przyciąga rzesze turystów, oferując niezapomniane widoki i chwilę duchowego wytchnienia w harmonii z naturą.

Następnie przewidziana jest wizyta w bambusowym lesie w Arashiyamie. Za sprawą wysokich niczym drapacze chmur drzew można się tu poczuć jak w magicznym, fantastycznym świecie, odcinając się od nowoczesnego oblicza współczesnej Japonii.

Kolejnym punktem wycieczki po Kioto jest Fushimi Inari-taisha. To następna niezwykle charakterystyczna i rozpoznawalna japońska świątynia, słynąca z tysiąca czerwonych bram torii, które tworzą zapierające dech w piersiach tunele, prowadzące do świętej góry Inari. Atrakcja ta dedykowana bogu ryżu i płodności przyciąga niezliczonych pielgrzymów i turystów, oferując mistyczne doświadczenie i malownicze widoki.

Kolacja i nocleg w Kioto.

Dzień 7

Z Kioto przenosimy się do miasta Nara. Tam czeka nas zwiedzanie buddyjskiego kompleksu świątynnego Tōdai-ji. Wchodzący w jego skład Pawilon Wielkiego Buddy jest największą drewnianą budowlą na świecie. W pobliżu kompleksu znajduje się park jeleni, będących wizytówką miasta Nara.

Z Tōdai-ji przeniesiemy się do kolejnej świątyni buddyjskiej – Kōfuku-ji. Wzniesiona w 669 roku słynie z pięciopiętrowej pagody i licznych zabytkowych budowli, które odzwierciedlają bogate dziedzictwo kulturowe Japonii.

W Nara nadarzy się okazja do zobaczenia, jak powstaje najsłynniejszy japoński trunek, czyli sake. Podczas zwiedzania Gekkeikan Okura Sake nie tylko będzie można poznać tajniki produkcji tego popularnego napoju alkoholowego, ale także jego historię. Oczywiście nie zabraknie symbolicznej degustacji.

Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w Kioto.

Dzień 8

Wykwaterowanie z hotelu i przejazd od Oskai.

Ósmy dzień to podróż do Osaki, będącej gospodarzem EXPO w roku 2025. Po przylocie do miasta transportem publiczny przejedziemy na teren wydarzenia, które zostanie zorganizowane na sztucznej wyspie Yumeshima, na wodach Zatoki Osaka w regionie Kansai. EXPO w Osace będzie wyjątkową okazją do przedstawienia całemu światu najnowszych innowacji technologicznych, głównie z dziedziny transportu. Zgodnie z zapowiedziami organizatorów, odwiedzający teren Wystawy Światowej będą mogli zobaczyć na własne oczy np. latające taksówki czy statki napędzane wodorem. Te ostatnie mają zresztą być wykorzystywane do przewozu turystów na teren EXPO.

Kolacja i nocleg w Osace.

Dzień 9

Kolejny dzień to dalsze zwiedzanie Osaki i/lub wizyta na terenie EXPO 2025.

W Osace trzeba zobaczyć najważniejsze atrakcje miasta, w tym oczywiście tutejszy zamek. To majestatyczna twierdza z XVI wieku, znana ze swojej imponującej architektury, pięciopiętrowej głównej wieży i otaczających ją malowniczych ogrodów.

Wizytówką miasta jest wieżowiec Umeda Sky Building, a konkretnie znajdujący się na 39. piętrze obiektu taras widokowy Floating Garden Observatory, z którego można podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę miasta.

Będąc w Osace nie można oczywiście pominąć dzielnicy Dōtonbori. To tętniąca życiem część miasta znana ze swoich jaskrawych neonów, wspaniałych restauracji, legendarnego już podświetlanego bilbordu firmy cukierniczej Glico. To również popularne miejsce wieczornych spotkań mieszkańców Osaki, wyróżniające się bardzo ekscentryczną atmosferą.

Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w Osace.

Kolejnego dnia – opcjonalnie wycieczka do Hiroszimy lub powrót do kraju.

Pozostałe propozycje Incentive Travel ​

Zapytaj o ofertę!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:

Bissole Sp. z o.o.

ul. Kościuszki 95/1U

50-442 Wrocław

Biuro czynne
od poniedziałku do piątku
w godzinach: 8:00 – 17:00

Lub wyślij formularz:

    Jakim wyjazdem jesteś zainteresowany?* (kierunek, termin, liczba osób dorosłych i dzieci, standard hotelu, rodzaj wyżywienia itd.):

    Imię i nazwisko*:

    E-mail*:

    Telefon*:

    Nowoczesny system
    do rezerwacji biletów lotniczych, hoteli i aut dla firm

    Szybkie i sprawne planowanie i zarządzanie
    podróżami służbowymi w firmie.