australian open

Australian Open to nie tylko największy event w kalendarzu sportowym Australii, ale również największe cykliczne wydarzenie w Australii o zasięgu międzynarodowym. Organizowane w środku australijskiego lata, rozpoczyna rok kalendarzowy rozgrywek tenisowych. Ta wielkoszlemowa impreza każdego roku przyciąga miliony entuzjastów tenisa i zwykłych turystów, czyniąc z Melbourne sportową stolicę globu.

Australian Open rozgrywany jest na twardych kortach obiektu Melbourne Park w Melbourne, w którego skład wchodzi w sumie 16 kortów. Największym obiektem kompleksu jest kort centralny, czyli Rod Laver Arena nazwany tak na cześć wybitnego australijskiego tenisisty Roda Laver’a, zwycięzcę jedenastu turniejów wielkoszlemowych w grze pojedynczej i jedynego w historii zawodnika, który dwukrotnie zdobył klasycznego Wielkiego Szlema. Sama Rod Laver Arena może pomieścić 14820 widzów, odbywają się na niej wszystkie najważniejsze mecze rozgrywek.

Poza samymi meczami turniejowi towarzyszy mnóstwo imprez i festiwali. Te największe zawsze odbywają się na głównej scenie Live Stage,  ale całe Melbourne nabiera w czasie tych dwóch tygodni specjalnego blasku i tętni życiem.

australian openIndywidualne pakiety premium

W ramach naszego premium produktu – wyjazdów „szytych na miarę” proponujemy kompleksowy pakiet pobytowy zawierający uczestnictwo w zawodach na wybranym poziomie; np. ćwierć-finał, czy finał wraz z atrakcjami turystycznymi stanu Victoria takimi jak choćby przejazd przepiękną Great Ocean Road lub nawet na terenie całej Australii.

Pakiety zawierające: przelot, zakwaterowanie, ubezpieczenie, bilety wstępu na Australian Open oraz indywidualnie skonstruowany program dodatkowy, przygotowane są przez na z uwzględnieniem dostępności czasu i posiadanego budżetu.

Siedzenie w ciepłym australijskim słońcu i podziwianie elity światowego tenisa – to wyjątkowy sposób na rozpoczęcie roku!

australian open