Na zamówienie

Azerbejdżan - wulkany, dywany i F1 w Baku

Z czym kojarzy się Azerbejdżan? Na pewno ze złożami gazu i ropy naftowej, czemu zawdzięcza swoje przydomki „krainy wiecznego ognia” lub „ognistej ziemi”. To kraj ciągle mało odkryty turystycznie, a mający do zaoferowania bardzo wiele. Sama stolica – Baku, zwana Miastem Wiatru czy Małym Dubajem, to bardzo dynamicznie rozwijające się miasto, w którym symbole z czasów Jedwabnego Szlaku doskonale współgrają z super nowoczesnymi budynkami i infrastrukturą. Przez Baku przechodziła antyczna trasa Jedwabnego Szlaku, a dziś jest najważniejszym punktem łączącym Wschód z Zachodem. To także Park Narodowy Gobustan, dający iście kosmiczne przeżycia. Wyjazd incentive do Azerbejdżanu to całe spektrum doznań!

Dlaczego Azerbejdżan?

 • wygodne przeloty do stolicy kraju – Baku
 • bogate dziedzictwo historyczne i kulturowe Azerbejdżanu wpisane na listę dziedzictwa UNESCO
 • atrakcje jedyne w swoim rodzaju, takie jak błotne wulkany i ryty naskalne wykonane nawet 40 tys. lat temu
 • kosmopolityczne Baku, z najnowocześniejszą bazą hotelową i konferencyjną
 • Park Narodowy Gobustan – miejsce gdzie znajduje się połowa wszystkich wulkanów błotnych świata
 • Niesamowite Muzeum Dywanów powstałe, gdy azerbejdżańskie dywany wpisano na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO
 • wyborna kuchnia i herbata, która jest tu napojem narodowym
 • 13 – 15 września 2024r – Formuła 1 Baku Grand Prix !!!

Propozycja programu incentive do Azerbejdżanu (wersja bez GP F1)

Dzień 1

Typ oferty: Na zamówienie klienta

Poranny przylot do Baku, formalności wizowe.
Spotkanie z przewodnikiem i transfer do hotelu, zakwaterowanie.
Śniadanie w hotelu, czas na odpoczynek.
Lunch w lokalnej restauracji z warsztatami gotowania Kutab – jednej z najpopularniejszych potraw w Azerbejdżanie. Kutab to naleśnik w kształcie półksiężyca robiony z cienkiego ciasta i pieczony bez użycia tłuszczu, z przeróżnymi nadzieniami.
Po lunchu City Tour Baku po starówce. Stolica Azerbejdżanu, a zwłaszcza starówka to „zagłębie” zabytków wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jej symbolem jest zdecydowanie kamienna Baszta Dziewicza, wyglądem przypominająca dywan. Z kolei Kompleks pałacowy Szachów Szyrwanu to prawdziwa perła azerbejdżańskiej architektury.

Powrót do hotelu, czas wolny.
Kolacja w lokalnej restauracji połączona z degustacją wina.

Dzień 2

Śniadanie w hotelu
Dalsze zwiedzanie Baku, skupione na jego nowoczesnym obliczu. Kolejnym symbolem stolicy są trzy wieżowce w kształcie płomieni. Faliste budynki robią wrażenie zarówno za dnia, jak i w nocy, kiedy są oświetlane różnymi iluminacjami. Jednym z najczęściej fotografowanych jest także Centrum Heydara Aliyeva. Pełni funkcję głównego obiektu kulturalnego kraju.
Lunch w lokalnej restauracji
Zawody integracyjne na strzelnicy. Kompleks strzelecki w Baku jest jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów na świecie. Obiekt obejmuje strzelnice zamknięte, półotwarte oraz na wolnym powietrzu.
Kolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie w hotelu
Wyjazd na jeep safari do Parku Narodowego Qobustan i Wulkanów Błotnych. Qobustan (Gobustan) to najpiękniejszy park narodowy w Azerbejdżanie, gdzie znajduje się ok. 4000 prehistorycznych petroglifów naskalnych, liczących sobie nawet 20.000 lat! To prawdopodobnie najlepiej zachowany kompleks naskalnej twórczości człowieka pierwotnego. Tuż obok niego znajduje się skupisko błotnych wulkanów, których jest prawie 400! Obok Baku to absolutne must see Azerbejdżanu.Na zakończenie pobytu piknik przygotowany przez mistrzów kebaba.
Wizyta w Muzeum Dywanów, którego już sam budek jest imponujący – w kształcie dywanu. Przedstawiano tu kulturę dywanową Azerbejdżanu na przestrzeni wieków. Można w nim podziwiać głównie dywany (najstarszy z XVII w), biżuterię, tradycyjne stroje i wiele innych rzemiosł, charakterystycznych dla kultury Azerbejdżanu.
Późnym popołudniem powrót do hotelu, czas wolny.
Kolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie w hotelu.
Wizyta na lokalnym bazarze. Stolica Azerbejdżanu ma wiele ulicznych targowisk i bazarów, na których można znaleźć niemal wszystko. Zwłaszcza warto zaopatrzyć się w różne rodzaje liściastej herbaty, która jest tu napojem narodowym oraz w tutejsze akcesoria do jej przygotowania.
Wizyta w tradycyjnym hammamie. Kultura Hamamu zajmuje szczególne miejsce w historii Azerbejdżanu. Łaźnia, do której zapraszamy to jedno z najlepszych miejsc relaksu w Baku.
Powrót do hotelu, czas wolny
Kolacja w lokalnej restauracji, powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 5

Śniadanie w hotelu (lub na wynos – zależnie od godziny przelotu).

Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko.

Powrót do kraju.

 

Grand Prix Formuła 1 BAKU

Proponujemy program z super efektem wow! Wyjazd na GP F1 w Baku, połączony ze zwiedzaniem Baku, wizytą w Parku Narodowym Gobustanu oraz wieloma innymi atrakcjami!

Termin: 11 – 17.09.2024

Formula 1 Baku Grand Prix 2024

Po raz pierwszy zawody GP F1 odbyły się w Baku w 2017 roku. Grand Prix odbywa się na ulicznym torze stolicy Azerbejdżanu. Sześciokilometrowy tor ma układ przeciwny do ruchu wskazówek zegara i został zaprojektowany przez architekta Hermana Tilke. Trasa rozpoczyna się od placu Azadliq, następnie objeżdża Izbę Rządową, a następnie jest kilometr prostej trasy aż do Pałacu Szachów Szyrwanu i zabytkowej Baszty. W tym miejscu znajduje się wąski i stromy podjazd o szer. 7,6 m. Następny odcinek liczy 2,2 km i przebiega przez Stare Miasto, aż do linii startu. Tor został zaprojektowany jako najszybszy tor uliczny na świecie, z maksymalną prędkością blisko 360 km/h. Okrążenie toru wynosi 6,003 km, co czyni go drugim najdłuższym torem w Formule 1.

Grand Prix Azerbejdżanu 2024 Formuły 1 odbędzie się na torze Baku City Circuit, dając fanom widok na nowoczesną architekturę, jak również historyczne budynki wokół stolicy Azerbejdżanu.

Wyjazd do Baku na GP F1 to połączenie ogromnych emocji samego wyścigu oraz możliwość zobaczenia największych skarbów Azerbejdżanu!

Pozostałe propozycje Incentive Travel ​

Zapytaj o ofertę!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:

Bissole Sp. z o.o.

ul. Kościuszki 95/1U

50-442 Wrocław

Biuro czynne
od poniedziałku do piątku
w godzinach: 8:00 – 17:00

Lub wyślij formularz:

  Jakim wyjazdem jesteś zainteresowany?* (kierunek, termin, liczba osób dorosłych i dzieci, standard hotelu, rodzaj wyżywienia itd.):

  Imię i nazwisko*:

  E-mail*:

  Telefon*:

  Nowoczesny system
  do rezerwacji biletów lotniczych, hoteli i aut dla firm

  Szybkie i sprawne planowanie i zarządzanie
  podróżami służbowymi w firmie.