Budapeszt Węgry

Wielkość grupy: 12 osób

Termin: wrzesień 2016

Budapeszt, największe miasto i stolica Węgier nie bez powodu jest co roku odwiedzana przez miliony turystów. To wyjątkowo urokliwe i malownicze miasto położone nad Dunajem – rzeką, która dzieli je na dwie części (a dawniej dwa oddzielnie miasta) Budę i Peszt.

Obecnie te dwie części połączone są licznymi, pięknymi mostami, które same w sobie stanowią atrakcję turystyczną. Bliskie położenie Budapesztu od Polski sprawia, że można tu przyjechać nawet na krótki weekendowy pobyt, choć atrakcji wystarcza na znacznie dłużej. Doskonała infrastruktura turystyczna, świetne hotele i restauracje są gwarancją organizacji wyjazdu motywacyjnego czy integracyjnego na najwyższym poziomie.

Tak też było w przypadku naszego klienta. Właśnie do stolicy Węgier zorganizowaliśmy krótki, bo zaledwie 3-dniowy, wyjazd. Nastawiony był przede wszystkim na bardzo wysoką jakość usług, integrację, ale też znalazł się czas na kilkugodzinne szkolenie.

 

Przejażdżka konna i tradycje Puszty

Zaraz po przylocie do Budapesztu goście udali się do luksusowego, położonego w samym centrum miasta hotelu – Sofitel Budapest Chain Bridge 5*, z pokoi którego rozpościerają się piękne widoki na Most Łańcuchowy i Zamek Królewski. Po zakwaterowaniu, chwili odpoczynku i lunchu w hotelowej restauracji wyruszyli z przewodnikiem na Nizinę Węgierską do zupełnie unikalnego regionu „puszta”. To charakterystyczne stepy wchodzące w skład Parku Narodowego. Dzięki zamieszkującym tu “węgierskim kowbojom” można z bliska poznać zwyczaje i tradycje hodowli koni i tzw. szarego bydła.

Nasi goście podziwiali krajobrazy puszty w czasie przejażdżki powozem po Parku Narodowym Kiskunság, odwiedzili muzeum pasterstwa, a następnie uczestniczyli w pokazie konnym węgierskich csikos-ów, a odważni  wypróbowali np. strzelania batem. W tutejszej czardzie zjedli kolację składającą się z lokalnych potraw (z zupą gulaszową na czele), a towarzyszyły im występy dwóch zespołów tanecznych z regionu puszty. Zabawa była bardzo udana i bardzo smaczna!

 

Budapeszt na segwayach i nie tylko

Kolejnego dnia od rana odbywało się zaplanowane szkolenie w Sali konferencyjnej hotelu, a po nim goście przejechali na lunch na Wzgórze Gellerta, do restauracji, z której rozpościera się przepiękna panorama miasta. Po lunchu ruszyli na zwiedzanie miasta, m.in. Wzgórza Zamkowego, Placu Bohaterów i słynnej Alei Andrássyego. Następnie na Placu Deák, po krótkim szkoleniu, wsiedli na segwaye i ruszyli w drogę. Odwiedzając tym razem m.in. Katedrę św. Stefana – największą budowlę sakralną w Budapeszcie oraz największy gmach Węgier czyli Parlament, otoczonego pomnikami węgierskich bohaterów.

 

Rejs po Dunaju z degustacją win

Węgry słyną z wyjątkowych win więc nie mogło się obyć bez degustacji tutejszych trunków. Odbyła się ona w czasie bardzo uroczego rejsu po Dunaju, oczywiście połączonego z kolacją na statku. Miasto oglądane z perspektywy rzeki, skąpane w wieczornych światłach, zawsze przybiera zupełnie inne, magiczne oblicze, a przyprawione wybornym węgierskim winem oczarowało wszystkich.

Aż żal było wyjeżdżać kolejnego dnia o poranku!