festiwal - wyjazd integracyjny

Poszukiwanie efektu WOW przy organizacji wyjazdów motywacyjnych czy wyjazdów integracyjnych to zawsze wyzwanie. Musi to być coś unikalnego, najlepiej jeśli jest charakterystyczne dla danego miejsca i jego kultury i tradycji, trudno dostępne przy tradycyjnych wyjazdach turystycznych i dość spektakularne.

Często są tu wykorzystywane uroczyste gale czy aktywności, które niestety są zwykle dość kosztowne, a przy ograniczonym budżecie na wyjazd, może być bardzo trudne do zrealizowania i przez to do osiągnięcia zamierzonego celu. A celem wszystkich wyjazdów typu incentive, poza oczywistą integracją i docenieniem osób w nich uczestniczących jest także i to, żeby dany wyjazd zapadał w pamięć i był wyjątkowy.

 

Wyjazdy integracyjne z festiwalem

W efekt WOW wyjazdów motywacyjnych i integracyjnych doskonale wpisują się lokalne święta i festiwale. Praktycznie we wszystkich krajach odbywają się specjalne uroczystości, o przeróżnej tematyce, podkreślające charakter i tradycje tego miejsca, a przy tym są niezwykle barwne i radosne.

O każdej porze roku można znaleźć miejsce, gdzie dzieję się coś fantastycznego! Jeśli dana firma chcąca zorganizować wyjazd motywacyjny czy integracyjny dla swoich pracowników lub kontrahentów, ma pewną elastyczność co do kierunku wyjazdu i przybliżonego terminu, można się przy organizacji „oprzeć” o tego typu wydarzenia, a na pewno będzie to wówczas doskonale zapamiętana i wyjątkowa impreza. Zwykle uroczystości związane z danym świętem trwają kilka dni więc powinno wystarczyć czasu zarówno na uczestnictwo w święcie,  jak i innymi aktywnościami czy zabawami teambuildingowymi.

 

Wyjazdy motywacyjne – skuś się na czas wina!

Jesień to najczęstszy termin organizacji incentive travel. Bo jesień to „czas wina”! W winnych festiwalach można dosłownie przebierać. Uwielbiają je zwłaszcza Włosi i tu praktycznie cały wrzesień coś się dzieje, zwłaszcza w Toskanii w regionie Chianti. Polecamy szczególnie trwający zwykle 4 dni festiwal w miasteczku Greve in Chianti, która staję na ten czas gwarna stolicą wina i zabawy.

Wino to oczywiście także Węgry. Tutaj można się bawić zarówno w Egerze na winobraniu, Budapeszcie na Międzynarodowym Festiwalu wina i szampana, w Tokaju na Festiwalu Wina i wielu innych miejscowościach.

I oczywiście trzeba też odwiedzić kraj produkujący jedne z najlepszych win na świecie, czyli Mołdawię podczas Moldova National Wine Day. W tym roku będzie się odbywał 7 i 8 października.

 

Festiwal sera i… kasztanów

A jeśli nie wino, to może sery? A jak sery to oczywiście Szwajcaria. Tutaj we wrześniu w wielu miastach odbywają się lokalne obchody zakończenia produkcji sera i dzielenia się nim. Na przykład w Dolinie Justis obchodzone jest święto Chästeilet, które swą historią sięga ponad 300 lat. Dzielenie się serem odbywa się w towarzystwie pięknie przystrojonych krów, po uroczystej procesji przez malownicze górskie doliny. W miejscowości  Le Sentier  w Vallée de Joux odbywa się z kolei konkurs najlepszych serów szwajcarskich  Swiss Cheese Awards.

Przepyszna i pachnące jest też chorwackie święto kasztanów – Marunada. Odbywa się co roku w październiku w małej nadmorskiej miejscowości Lovran niedaleko Opatija (Istria), a pierwszy miał miejsce w 1973r. W czasie festiwalu całe Lovran (ale też okoliczne miasteczka) smakuje kasztanami, w restauracjach, sklepach, na ulicach można kosztować najróżniejszych potraw od tortów po gulasze czy puree, ale też jest serwowane całe mnóstwo innych lokalnych przysmaków i organizowane są przeróżne zawody, konkursy, koncerty i inne aktywności.

 

Egzotyczny wyjazd integracyjny z lampionami

A jeśli chcielibyście pojechać nieco dalej, to w Tajlandii zwykle w listopadzie absolutnie magiczne święto Loy Krathong. Jest to czas kiedy Tajowie przepraszają „bogów rzek” za zanieczyszczanie ich wód przez cały rok. Z liści bananowca tworzą piękne, zdobione kwiatami lampiony, umieszczają w nich zapaloną świeczkę i puszczają z prądem rzeki. Najpiękniej jednak jest wieczorem, kiedy w niebo puszczają miliony lampionów ze swymi przeprosinami i prośbami. Może się okazać, że będzie to najpiękniejszy i najbardziej niezapomniany widok, jaki w życiu widzieliście!

To tylko wstęp i kilka przykładów imprez w jakich można uczestniczyć przy organizacji wyjazdów motywacyjnych czy integracyjnych, w małych czy większych grupach. Wkrótce zapraszamy po kolejne inspiracje na pozostałe pory roku!

Zapraszamy również do zapoznania się z portfolio realizacji, gdzie prezentujemy informacje, jakie wyjazdy integracyjne dla firm już zorganizowaliśmy oraz z licznymi propozycjami kierunków i programami wyjazdów.