Chile to najdłuższe państwo na świecie, a przez to niesamowicie zróżnicowane krajobrazowo. Potężne lodowce kontrastują z najsuchszym miejscem na świecie – pustynią Atacama, a majestatyczne Andy spotykają się z Oceanem Atlantyckim. Na terenie Chile jest około 2 tysiące wulkanów, z czego potencjalnie 500 jest ciągle aktywnych. Chile to idealne miejsce dla wielbicieli gwiazd! Nic nie może się równać z tutejszym rozgwieżdżonym niebem! Szacunkowo w ciągu roku występuje ponad 300 bezchmurnych nocy na terenie całego kraju.

Chile to kraj, który można i trzeba chłonąć wszystkimi zmysłami – przez wszystkie kolory pustyni, przez smaki wybornej kuchni i chilijskich win, dźwięki ciszy i gwarnego Santiago. Chile to podróż przez zmysły! W czasie krótkiej podróży trudno zasmakować całej różnorodności Chile, dlatego proponujemy program skupiony na Pustyni Atacama – najbardziej „suchej” i najwyżej położonej pustyni na świecie! Ta niesamowita mglista pustynia posiada wiele twarzy: od parujących gejzerów i kojących gorących źródeł geotermalnych, przez surowy księżycowy krajobraz, ogromne suche słone jeziora, ciągnące się piaszczyste połacie, aż po lazurowe jeziora będące domem dla przepięknych flamingów. Atacama jest też przebogata w przeróżne złoża mineralne m.in. srebra, złota czy uranu. Ale prawdziwy spektakl daje tu niebo, bo takiej ilości gwiazd nie ma nigdzie indziej! 

Dzień 1: Pierwsze spotkanie z Atacamą

Wylot w Polski zgodnie z rozkładem, przelot do Santiago. Powitanie przez lokalnego przedstawiciela.Następnie wewnętrzny przelot do Calama i transfer do San Pedro. Zakwaterowanie w fantastycznym hotelu, położonym zaledwie 2 km od Pustyni Atacama.
Jeszcze przed kolacją pierwsze spotkanie z Atacamą –  wycieczka ”
MARS & MOON VALLEY „. To miejsce uwielbiane przez filmowców, ale też idealne jako pole testowe dla łazików marsjańskich! Pełna osobliwych formacji skalnych i wydm Valle de la Luna czyli Dolina Księżycowa i fascynująca, zmieniająca kolory zależnie od pory dnia i pory roku Valle de Marte (Dolina Marsjańska). Wznoszący się na wysokość 2624 m n.p.m, niesamowity krajobraz, jakim jest Dolina Księżyca, jest wynikiem milionów lat tektoniki płyt ziemskich, która spowodowała powstanie tzw. Gór Soli i stworzenie potężnej, depresji w dawnym słonym jeziorze. Natura utworzyła tu setki jaskiń, form skalnych o najróżniejszych kształtach, a to wszystko w intensywnych odcieniach czerwieni i pomarańczu, w cieniu wulkanu. To jedno z miejsc zasługujących na określenie „MUST SEE” !
Kolacja w hotelu.

Dzień 2: Safari Desert Experience

Po śniadaniu w hotelu wyruszamy na dalszą eksplorację pustyni, tym razem na Safari Desert Experience. Pustynne safari na quadach odbywa się pod czujnym okiem lokalnego przewodnika, który poprowadzi przez niesamowite szlaki, dzieląc się przy tym swoją rozległą wiedzą i ciekawostkami na temat pustyni. Trasa safari wiedzie m.in. przez stanowisko archeologiczne – wioskę Tulor, która zdaje się być miastem ukrytym pod piaskiem. Zajmuje obszar 5200m2, a większość pozostałych obecnie zabudowań pochodzi z okresu ok. 800 – 1200r. n.e. Jest to jeden z najbardziej zagrożonych zabytków na świecie.
Powrót do hotelu na lunch, a następnie wyjazd na spacer po miasteczku będącym bramą do Atacamy – San Pedro de Atacama. P
ołożone na wysokości ponad 2400m npm jest bardzo często odwiedzanym miejscem, zwłaszcza przez miłośników i znawców kultur prekolumbijskich. Wąskie uliczki starego miasta, tutejszy kościół, który jest narodowym zabytkiem, bardzo interesujące Muzeum Archeologiczne, a do tego niepowtarzalny, rustykalny styl Atacameño, który udało się tutaj zachować, a w tle wulkan Licancabur. To wszystko czyni z tego niewielkiego miasteczka punkt obowiązkowy w Chile.
Kolacja w restauracji hotelowej.

Dzień 3: Gejzery i flamingi

Wczesnym rankiem wyjazd z hotelu, przejazd na pola geotermalne – gejzery El Tatio. Po przyjeździe śniadanie i zwiedzanie gejzerów. Gejzery El Tatio to kolejna z największych atrakcji pustyni Atacama. Nie jest łatwo tu dotrzeć, bo są to najwyżej na świecie położone pole geotermalne, znajdują się na wysokości 4320 m npm., W jego skład wchodzi 80 gejzerów, ze średnią wysokością erupcji około 80cm, a największa zarejestrowana erupcja wynosiła 6m. Przez miejscowych gejzery nazywane są słowem „keczua” czyli piekarnik. Gejzery najpiękniej prezentują się właśnie wczesnym rankiem, kiedy temperatura powietrza jest często ujemna i w kłębach pary wydobywającej się z gejzerów, promienie wschodzącego słońca tworzą niebywałe refleksy świetlne, sprawiając, że okolica wygląda jak krajobraz obcej planety. W tak magicznej scenerii można zażyć kąpieli w naturalnym basenie z wodą termalną.
Powrót do hotelu na lunch, a następnie jeszcze wyprawa do Laguna Chaxa, która jest częścią Parku Narodowego Los Flamencos, na spotkanie z flamingami. Chaxa Lagoon jest miejscem, gdzie można spotkać aż trzy z pięciu znanych gatunków flamingów – Jamesa, Chilijczyka i Andyjana, a także mnóstwo innego ptactwa.
Na pożegnanie z Atacamą w
ieczorem niezwykła kolacja pod gwiazdami. To kolacja w formie grilla, bo Chilijczycy uwielbiaja grilować i są w tym mistrzami. Dodatkowo występy folklorystyczne. A gwiaździsty spektakl na niebie będzie można oglądać za pomocą teleskopów.

Dzień 4: Spotkanie z chilijskimi winami

Śniadanie w hotelu i transfer na lotnisko Calama. Przelot do Santiago.
Po drodze jeszcze w
izyta w winnicy. Wino to obok natury jedno z pierwszych słów, jakie kojarzy się z Chile. Chilijskie wina należą do jednych z najlepszych na świecie. Zapraszamy do winnicy, która jest rodzinną tradycją, a tajniki produkcji przekazywane są z pokolenia na pokolenie.Tutejsze organiczne winnice są sadzone w najbardziej znanym regionie winiarskim w Chile – Dolinie Casablanca. Wizyta w winnicy będzie połączona z degustacją i lunchem.
Zakwaterowanie w hotelu w Santiago.
Kolacja w restauracji w mieście. Chętni mogą się wybrać na clubbing i spróbować spróbować jednego ze „znaków rozpoznawczych” Chile – drinka Terremoto czyli Trzęsienie Ziemi! W składzie ma m.in. pipeño (rodzaj lekko sfermentowanego, taniego wina), Fernet ( podobny do Jagermaister), grenadinę i lody ananasowe. Brzmi słodko i niegroźnie, ale zwala z nóg!

Dzień 5: City tour Santiago

Śniadanie w hotelu, a następnie czas na eksplorowanie stolicy Chile – Santiago.
Pierwsza cześć zwiedzania odbędzie się
na rowerach.Podróż rowerem przez Santiago de Chile pozwala na bliskie spotkanie z kulturą, zabytkami i zwyczajami miasta. W czasie zwiedzania można zobaczyć m.in.Plaza de Armas, Palacio de la Moneda, w którym mieści się rząd chilijski, oraz strefa kulturalna Bella Vista.
Po zwiedzaniu lunch w czarującej restauracji, znajdującej się w Parque Forestal,uznawanym za zielone płuca miasta.
Po lunchu spacer przez Park Forestal, artystyczną dzielnicę Bellavista, gdzie wiele ścian budynków jest zdobionych zmyślnymi muralami, aż do stacji bardzo stromej kolejki torowej, którą goście wjadą na Wzgórze San Cristobal. To drugi najwyższy punkt miasta, mierzący 850 m npm, czyli o 300 wyżej niż całe Santiago. Na szczycie góruje 22-metrowa statua Maryi Dziewicy. Całe miasto, z ośnieżonymi szczytami Andów w tle widać stąd jak na dłoni. To jedno z ulubionych miejsc mieszkańców. Ciąg dalszy spektakularnych widoków zapewni podróż w dół, do miasta słynną kolejką linową Telesphere.
Kolacja w restauracji w mieście.

Dzień 6: Bliskie spotkanie z Andami

Do pełni szczęścia i spotkania z kontrastami brakuje jeszcze spotkania z Andami. Po śniadaniu całodniowa wycieczka do Cajon del Maipo, by stanąć oko w oko z imponującymi Andami, wodospadami i górskimi jeziorami. Cajón del Maipo to kanion położony w południowo-wschodniej części regionu metropolitalnego Santiago w Chile. Obejmuje on górny dorzecze rzeki Maipo, gdzie rzeka „okopała się” w wąskiej dolinie. W czasie wycieczki odbędzie się trekking do wodospadów oraz raffting.
Na zakończenie dnia fantastyczny piknik z winem u stóp jeziora.
Wieczorem powrót do Santiago.

Dzień 7: Powrót do kraju

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie i transfer na lotnisko.
Przelot do kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz