Jaką aplikację podróżną wybrać i czy faktycznie jest to potrzebne?

Bez wahania odpowiadamy, że tak, choć wszystkie mają swoje plusy i minusy!!

W dzisiejszych czasach producenci prześcigają w oferowaniu nowych technologii, które ułatwiają nam życie. Aplikacji, które mogą być wykorzystane w podróży jest bardzo wiele, począwszy od google.maps, poprzez aplikacje dotyczące atrakcji i zwiedzania, translatorów, aż po te ułatwiające np. spakowanie walizki. Oczywiście bez wielu z nich można sobie łatwo poradzić. Jednak najbardziej przydatne są te, które dotyczą samej podróży, dokumentów z nimi związanych. Zwłaszcza dla osób często podróżujących służbowo są one bardzo dużym ułatwieniem. Wśród nich najpopularniejsze są aplikacje oferowane bezpośrednio przez linie lotnicze oraz aplikacje łączące różnego rodzaju usługi (bilety lotnicze, hotele, auta i liczne dodatkowe atrakcje).

Aplikacje linii lotniczych

Oficjalne aplikacje linii lotniczych pozwalają na dostęp do swojej rezerwacji przez 24H, wcześniejszą odprawę oraz śledzenie swoich lotów. W razie anulacji lub opóźnień będziemy o wszelkich zmianach informowani na bieżąco, a także dokonamy rezerwacji na nowy bilet. Niektórzy przewoźnicy jak np. Lufthansa w swojej aplikacji w razie nieregularności często od razu proponuje połączenie zastępcze. Oczywiście w danej aplikacji linii lotniczych znajdziemy, podobnie jak na stronie www, połączenia wyłącznie danych linii.

Jeśli dokonujemy odprawy za pomocą aplikacji, to mamy możliwość pobrania karty pokładowej mobilnej. Nie trzeba jej drukować i jest zawsze dostępna w telefonie, który na lotnisku przykładamy do czytnika. W aplikacji jest także możliwość zarządzania swoimi punktami Miles&More, czy znaleźć poradniki podróżne zawierające informacje np. o limitach bagażowych, salonikach executive na lotniskach. Za pomocą aplikacji LOT-u można także wynająć auto czy zarezerwować hotel.

Większość przewoźników linii rejsowych takich jak PLL LOT, Lufthansa, czy Austrian Airlines oferuje swoim Pasażerom aplikacje mobilne. Pionierem w tej dziedzinie jest KLM, który jak na razie ma najbardziej rozwinięty wachlarz możliwości w aplikacji na urządzenia mobilne.

Bardzo dobrze takie rozwiązanie sprawdza się w przypadku tanich linii lotniczych, które wymagają odprawy online i wydrukowania kart pokładowych. Będąc na wakacjach nie musimy się zastanawiać gdzie wydrukujemy kartę pokładową aby uniknąć dodatkowych opłat na lotnisku. Aplikacja mobilna staje się wtedy idealnym rozwiązaniem.

Oczywiście to, którą aplikację linii lotniczych ściągniemy na telefon zależy od tego, którą linią najczęściej podróżujemy, nie sposób mieć wszystkich. Oceny poszczególnych aplikacji lotniczych są też bardzo rozbieżne, ale niezależnie od linii są one cały czas udoskonalane.

CheckMyTrip – mobilny asystent podróży

Aplikacja podróżna CheckMyTrip otrzymała nagrodę The World’s Leading Travel App w prestiżowym konkursie World Travel Awards 2018. Można powiedzieć, że jest to kompleksowy asystent podróży, w którym zawarty jest cały harmonogram wyjazdu. Można w niej umieścić wszystkie bilety lotnicze niezależnie od linii lotniczej, rezerwacje hotelowe, bilety kolejowe, wynajem aut i inne zarezerwowane usługi. Zależnie od tego w jaki sposób dokonujemy rezerwacji, w różny sposób mogą być one wysyłane do aplikacji: za pomocą e-maile potwierdzające rezerwację na adres trips@checkmytrip.com, wprowadzenia numeru rezerwacji z imieniem i nazwiskiem lub można ręcznie wprowadzić informacje o podróży za pomocą formularza. Dostęp do aplikacji jest z poziomu komputera (po zalogowaniu) i oczywiście telefonu. Za pomocą aplikacji mamy dostęp do wszelkich informacji o locie w czasie rzeczywistym, możliwości odprawy i wyboru miejsc w samolocie, informacje o stanowiskach odprawy i gate’ch, a nawet aktualną pogodę w miejscu docelowym. Jest też szereg usług dodatkowych takich jak możliwość zamówienia taksówki, informacje o atrakcjach czy możliwość zarezerwowania lokalnej wycieczki, albo polecanych restauracjach. Dzięki temu można się od razu poczuć jakby się było „u siebie”. Mimo, że w aplikacji CheckMyTrip nie ma bezpośrednio możliwości zarezerwowania biletów lotniczych, jest ona bardzo wysoko oceniana przez użytkowników, średnia ocena 4,7*.

W dzisiejszym mobilnym, wirtualnym świecie, można tylko zadać sobie pytanie…. Jak żyć bez aplikacji? 😉

Magdalena Nowakowska
Dyrektor działu sprzedaży

 

Potrzebujesz więcej informacji?

4 komentarze

  1. Nie wyobrażam sobie podróżować bez aplikacji, zwłaszcza w miejscach, gdzie lokalizacja Google zawodzi. A pomyśleć, że kiedyś człowiek używał tylko mapy…świetny artykuł, chętnie wypróbuję którejś aplikacji na swoim kolejnym wyjeździe.

  2. Bardzo fajne zestawienie, na pewno wypróbuję. Ale jeśli chodzi o aplikacje przydatne w podróży, to pewna zasadnicza uwaga: zawsze trzeba mieć przy sobie power banka! Ładowarka nie zawsze wystarczy, o czym niestety sama boleśnie się przekonałam :/

    • Oczywiście, bez power banka jak bez ręki! Prosimy dać znać, z których aplikacji Pani korzysta, które okazują się najlepiej działać i są najbardziej przydatne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz