Eastern & Oriental Express

 

Podróże luksusowymi pociągami Eastern & Oriental Express przeżywają obecnie swój złoty wiek. Rzesze chętnych chcą przeżyć tą niesamowitą przygodę przemierzając niesamowite, jedne z najpiękniejszych na świecie egzotyczne krajobrazy. Rozległe równiny, pola ryżowe, lasy i góry, fascynujące miasta, złote świątynie – malują obraz, który zostaje w pamięci każdego kto go zobaczył.

 

Ten pociąg to „siostra” europejskiego Venice Simplon-Orient-Express, oferuje zatem na swoim pokładzie ten sam styl, szyk, klasę i serwis, tyle że z orientalnym zabarwieniem. Splendor i majestat pociągów Eastern & Oriental Express zapewniony dzięki luksusowym kabinom, wspaniałemu wykwintnemu jedzeniu i najwyższej jakości obsługi na pokładzie sprawią, że podróż po Indochinach będzie dla Państwa niezapomnianym przeżyciem
Najbardziej popularna trasa to ta z Bangkoku do Singapur, trwająca cztery dni.

Aktualne rozkłady i ceny przejazdów pociągiem Eastern & Oriental Express przekażemy na zapytanie.

Trasy pociągów Eastern & Oriental Express

 

KUALA LUMPUR – BANGKOK

Podróż na pokładzie Eastern & Oriental Express z Kuala Lumpur do ekscytującego Bangkoku przez serce Azji Południowo-Wschodniej. Odwiedzą Państwo Królewskie Kuala Kangsar, poznacie życie w tradycyjnej malezyjskiej wiosce oparte głównie o uprawy ryżu, a także odbędziecie wycieczkę po słynnym moście na rzece Kwai. Późnym popołudniem trasa zakończy się w Bangkoku.

Świadczenia zawarte w cenie: 1 nocleg na pokładzie luksusowego pociągu Eastern & Oriental Express, dedykowana całodobowa obsługa stewardów, codzienne śniadanie kontynentalne serwowane w kabinie, codzienny trzydaniowy lunch, popołudniowa herbata, kanapki, ciasta i ciastka, czterodaniowa kolacja, rejs z przewodnikiem po rzece Kwai i zwiedzanie Muzeum Wojny/ Muzeum Kolei Tajsko-Birmańskiej, wizyta w  miejscowej malezyjskiej wiosce z wyborem wycieczek, domowe wino, domowe alkohole i lokalne piwo uwzględnione podczas całej podróży. Napoje premium i napoje zamówione w kabinie będą dodatkową opłatą.

 

BANGKOK – KUALA LUMPUR

Wyjeżdżając z Bangkoku pociąg przejeżdża przez centrum miasta, a następnie przedmieścia i okoliczne wioski. Następnie podawana jest powitalna kolacja w luksusowym wagonie restauracyjnym, po której goście mogą spędzić przyjemnie czas np. w wagonie obserwacyjnym lub w barze. Kolejnego dnia pociąg dociera do Kanchanaburi, gdzie rzeki Khwae Noi oraz Khwae Yai łączą się tworząc Maeklong. Tu goście udadzą się na wycieczkę na Most na rzece Kwai oraz do Muzeum Kolei Tajsko – Birmańskiej (możliwość skorzystania z innych wycieczek). Kolejnego dnia pociąg dociera do Malezji. Przed przyjazdem do Kuala Lumpur gości czeka jeszcze wizyta w malezyjskiej wiosce z gorącym powitaniem i możliwością przyjrzenia się z bliska życiu i tutejszym zwyczajom. Po powrocie do pociągu, przy dźwiękach muzyki na żywo zostanie zaserwowany koktajl i kolacja. Wieczorem przyjazd do Kuala Lumpur.

Świadczenia zawarte w cenie: 2 noclegi na pokładzie luksusowego pociągu Eastern & Oriental Express, dedykowana całodobowa obsługa stewardów, codzienne śniadanie kontynentalne serwowane w kabinie, codzienny trzydaniowy lunch, popołudniowa herbata, kanapki, ciasta i ciastka, dwie czterodaniowe kolacje, rejs z przewodnikiem po rzece Kwai i zwiedzanie Muzeum Wojny/ Muzeum Kolei Tajsko-Birmańskiej, wizyta w  miejscowej malezyjskiej wiosce z wyborem wycieczek, domowe wino, domowe alkohole i lokalne piwo uwzględnione podczas całej podróży. Napoje premium i napoje zamówione w kabinie będą dodatkową opłatą.

 

SINGAPUR – BANGKOK

Pociąg odjeżdża z Singapuru i przemierza typowe malezyjskie wioski pośród pól uprawnych. Do wieczora goście mogą spędzić czas na kolacji, w barze, wagonie obserwacyjnym czy w przytulnych kabinach. Kolejnego dnia pociąg dociera do Kuala Kangasar, skąd goście udają się z przewodnikiem na wycieczkę do Labu Kabong aby spotkać się z typowym malezyjskim życiem w tutejszych wioskach. Po południu w pociągu odświeżający koktajl, wieczorem kolacja. Ostatniego dnia pociąg przyjeżdża do Kanchanaburi skąd goście udają się na wycieczkę na most na rzece Kwai. Można zejść na ląd i rozkoszować się wycieczką z przewodnikiem po tej malowniczej okolicy. Później przepłynięcie łodzią do Tajsko-Myanmarskiego Centrum Kolejowego i przyjazd do Bangkoku późnym popołudniem.

 

Świadczenia zawarte w cenie: 2 noclegi na pokładzie luksusowego pociągu Eastern & Oriental Express, dedykowana całodobowa obsługa stewardów, codzienne śniadanie kontynentalne serwowane w kabinie, codzienny trzydaniowy lunch, popołudniowa herbata, kanapki, ciasta i ciastka, dwie czterodaniowe kolacje, rejs z przewodnikiem po rzece Kwai i zwiedzanie Muzeum Wojny/ Muzeum Kolei Tajsko-Birmańskiej, wizyta w  miejscowej malezyjskiej wiosce z wyborem wycieczek, domowe wino, domowe alkohole i lokalne piwo uwzględnione podczas całej podróży. Napoje premium i napoje zamówione w kabinie będą dodatkową opłatą.

 

BANGKOK – SINGAPUR

Podróż rozpoczyna się w Bangkoku i wiedzie przez pola ryżowe, wioski i mija malownicze okolice. Rano przejazd przez Wang Po i drewniany most zawieszony na gigantycznym klifie. Po przyjeździe do Kanchanaburi przepłynięcie łodzią do Tajsko-Myanmarskiego Centrum Kolejowego i na most na rzece Kwai. Kolejnego dnia można spędzić leniwe przedpołudnie w pociągu, a następnie odwiedzić malezyjską wioskę i poznać tutejsze życie i zwyczaje (do wyboru także inne wycieczki na miejscu). Wieczorny koktajl i kolacja w pociągu. Kolejnego dnia pociąg dojeżdża do eleganckiego Singapuru.

Świadczenia zawarte w cenie: 3 noclegi na pokładzie luksusowego pociągu Eastern & Oriental Express, dedykowana całodobowa obsługa stewardów, codzienne śniadanie kontynentalne serwowane w kabinie, codzienny trzydaniowy lunch, popołudniowa herbata, kanapki, ciasta i ciastka, dwie czterodaniowe kolacje, rejs z przewodnikiem po rzece Kwai i zwiedzanie Muzeum Wojny/ Muzeum Kolei Tajsko-Birmańskiej, wycieczka z przewodnikiem do Kuala Kangsar, domowe wino, domowe alkohole i lokalne piwo uwzględnione podczas całej podróży. Napoje premium i napoje zamówione w kabinie będą dodatkową opłatą.

 

FABLES OF THE PENINSULA

Ekscytująca podróż przez zachwycające miejsca Azji, snująca się niby baśń z tysiąca i jednej nocy. Rozpoczyna się w Singapurze w hotelu Raffles. Jest czas na odpoczynek i zwiedzanie np. niesamowitych singapurskich ogrodów. Kolejnego dnia po śniadaniu i prywatnym check inn do pociągu, można rozkoszować się w czasie podróży wykwintnymi posiłkami, relaksującą muzyką na żywo i wypoczywać w przytulnym przedziale. Trzeciego dnia pociąg dociera do Kuala Lumpur, z możliwością wybrania dwóch ekscytujących wycieczek miejskich (plantacja herbaty lub szlak Jima Thompsona), nocleg w luksusowym Cameron Highlands Resort, położonym praktycznie na najwyższym punkcie półwyspu. Kolacja w hotelu. Kolejnego dnia do wyboru są dwie wycieczki: na najlepsze plantacje herbaty lub podziwiać faunę i florę na Jim ThopmsonTrail. Popołudniu powrót do pociągu, kolacja i dalsza podróż na wyspę Penang, gdzie do wyboru jest także kilka wycieczek. Kolejny dzień goście powitają w Baan Huay Yang – cudownym rybackim miasteczku. Pełen niesamowitych widoków rejs po wyspach połączony z lunchem w formie barbecue. Powrót do hotelu na pożegnalną kolację i dalszą podróż w kierunku Bangkoku. Kolejnego dnia rano przyjazd do stolicy Tajlandii.

Świadczenia zawarte w cenie: 1 nocleg w hotelu Raffles w Singapurze ze śniadaniem, 1 nocleg w pokoju typu deluxe w ośrodku Cameron Highlands z kolacją i śniadaniem, czterodniowe zakwaterowanie na pokładzie luksusowego pociągu Eastern & Oriental Express, dedykowana całodobowa obsługa stewardów w pociągu, wliczone napoje domowe, codzienna czterodaniowa kolacja, codzienne śniadanie kontynentalne serwowane w kabinie, codzienny trzydaniowy lunch,  popołudniowa herbata, w tym kanapki, ciasta i ciastka, wybór wycieczek w Kuala Lumpur, Highlands i Penang, rejs łodzią na plażę Hat Wanakon.